НОВИНИ ДНЯ: На Заході розглядають закінчення війни в Україні — у Bloomberg надали подробиці  Поліція може отримати доступ до банківських операцій: що це означає для простих українців  Синоптикиня повідомила, коли та де температура повітря опуститься до нуля  Мобілізацію до 25 років зупинять: у Раді пояснили, як саме  У ЦПД назвали причину нового візиту Шойгу до Ірану  Є чітке розуміння кроків, як збільшити кількість бойових літаків – Зеленський  Синоптики розповіли, коли в Україні вдарять перші заморозкивсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
12.06.2024 1072

Чому Івана Купала та Різдво Івана Хрестителя святкують в один день: що треба знати православним

Івана Купала та Різдво Івана Хрестителя (Різдво Івана Предтечі) - це два важливі свята, які в Україні відзначають в один день, 24 червня. Вони мають різне походження та символіку, але поєднані в народній традиції.

orthodoxy_monastery_bogolyubovo_summer_7d820635644b76b56e00006c5eb7fd06_650x410_12.06.24

РБК-Україна (проект Styler) розповідає чим церковне свято Різдво Івана Хрестителя відрізняється від народного Івана Купала та чому ми святкуємо іх в один день. Про це повідомляють Контракти.UA.

В чому різниця між Івана Купала та Різдвом Івана Хрестителя

Українці святкують два різних свята в один день, які насправді не мають нічого спільного.

Різдво Івана Хрестителя - це християнське свято, що відзначає народження одного з найважливіших святих у християнстві. Іван Хреститель, відомий як Іоан Предтеча, відіграв важливу роль у Новому Завіті, передбачаючи прихід Ісуса Христа та здійснюючи хрещення людей у річці Йордан. За християнським календарем, це свято відзначається 24 червня.

Івана Купала - це язичницьке свято, пов’язане з астрономічними явищами. Масові гуляння, ігри біля вогнища, нічні купання - це ритуальні елементи свята, характерні для слов’ян язичницьких часів.

Це свято відоме ще з IV століття нашої ери. Оскільки в українській традиції це свято дуже прижилось, церква вирішила його "узаконити", і саме в цей день з'явилося церковне свято Різдво Івана Хрестителя. У своїй язичницькій основі свято мало назву Купала, а ім'я Іван додалося внаслідок християнізації.

Різдво Івана Хрестителя відзначається як церковне свято, присвячене важливій фігурі в християнстві, тоді як Івана Купала зберегло багато елементів давнього язичницького святкування, пов'язаного з природними циклами і народними обрядами.

Чому свята збігаються

Збіг цих свят пов'язаний із поєднанням язичницьких і християнських традицій, яке відбулося в процесі християнізації Київської Русі.

Коли християнство прийшло на наші землі, церква часто намагалася інтегрувати язичницькі свята в християнський календар, надаючи їм нового значення. Так, язичницьке свято Івана Купала було об'єднано з Різдвом Івана Хрестителя, що дозволило зберегти старі традиції в новому релігійному контексті.

Сучасне святкування 7 липня поєднує в собі елементи обох свят. Люди проводять обряди, пов'язані з водою і вогнем, які мають очищувальну і захисну силу, та водночас віддають шану Івану Хрестителю, згадуючи його життя і діяння.

Відзначення Івана Купала та Різдва Івана Хрестителя разом символізує гармонію між давніми народними віруваннями та християнськими традиціями, роблячи це свято унікальним і багатогранним.

Народні обряди на свято Івана Купала

Свято Івана Купала відзначалося здавна. У XVIII столітті церква навіть намагалася його заборонити. До початку XX століття багато язичницьких обрядів почали зникати, але деякі традиції залишилися. Зокрема, це плетіння вінків і пускання їх на воду, стрибки через вогнище та купання, що дало назву святу.

Купальська ніч досі має особливе значення для українців. Серед головних обрядів - виготовлення опудал Купала і Марени, які спеціально готуються до свята.

Обов’язковим елементом святкування є велике багаття, навколо якого збираються люди. Потім дівчата пускають вінки на воду, ворожачи на своє майбутнє кохання.

Нагадаємо, раніше ми вже писали, коли Івана Купала 2024 за новим календарем.

Тримайте також церковний календар свят на червень.

Під час написання матеріалу було використано джерела: сайт ПЦУ, сайт Церкви Воскресіння Господнього, Церковний календар УПЦ, Вікіпедія.

Оценка материала:

5.00 / 2
Чому Івана Купала та Різдво Івана Хрестителя святкують в один день: що треба знати православним 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
12.06.2024 1072
Еще материалы раздела «Суспільство»