НОВИНИ ДНЯ: У Кремлі застерегли Вірменію від ухвалення рішення щодо членства в ЄС  В Україні стрімко підвищилася ціна на огірки: аналітики назвали причину  Зима повертається: синоптики повідомили, коли сніжитиме та вдарять морози  Каллас про допомогу Україні: Євросоюз готовий взяти на себе лідерство, якщо США не захочуть  Трамп уже отримав від Путіна ляпас: експерт оцінив події у війні після інавгурації  Пентагон розкрив подробиці, що містить останній пакет допомоги Україні  Йде похолодання. Синоптик дала прогноз на вихідні в Українівсі новини дня
19.06.2024 370

Coca-Cola та Pepsi продовжують працювати на території Росії всупереч заявам, - Bloomberg

Після початку війни з Україною понад тисячу транснаціональних корпорацій заявили, що скорочують свою діяльність на території Росії. Однак багато з них залишаються у різних формах, і серед них Coca-Cola та Pepsi.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як зазначається у публікації, після того, як війська Володимира Путіна вторглися в Україну в лютому 2022 року, компанія Coca-Cola була однією з перших транснаціональних корпорацій, які пообіцяли піти з Росії на знак протесту. Прагнучи уникнути неминучих проблем, пов'язаних із дотриманням очікуваних західних санкцій щодо Кремля, Coca-Cola попросила своїх партнерів забрати банки та пляшки з магазинів, припинити постачання сиропу в автомати з газуванням та припинити виробництво напоїв.

Два роки по тому характерний червоний логотип Coca-Cola, як і раніше, легко знайти в супермаркетах і ресторанах по всій країні. А беручи до уваги новинку під назвою "Добрий Cola", що продається в банках з напрочуд знайомим червоним відтінком і смаком, який мало хто зможе відрізнити від оригіналу, Coca-Cola за деякими показниками залишається провідним виробником газованих напоїв у Росії.

Це пов'язано з тим, що Multon Partners, виробник кока-коли в країні, належить окремій компанії Coca-Cola HBC, зареєстрованій на Лондонській фондовій біржі, де головній компанії в США належить 21% акцій. Коли після вторгнення HBC припинила виробництво кока-коли, Multon представив "Добрий Cola". Вона стала найпопулярнішим газуванням у країні, займаючи 13% ринку. "Прибуток від продажу Coca-Cola у Росії просто перейшов до Coca-Cola HBC, яка завоювала частку ринку завдяки успіху "Доброго", - каже Гаррет Нельсон, аналітик CFRA Research.

А сама Coca-Cola, як і раніше, широко доступна, її імпортують із сусідніх країн, таких як Грузія та Казахстан. Після вторгнення у Росії ухвалили закон, що дозволяє продавати брендові товари без згоди власника товарного знака. Оскільки вантажівки перевозять незліченну кількість товарів через кордон, росіяни, які прагнуть справжніх речей, все ще можуть їх отримати. Тільки завдяки цьому імпорту Coca-Cola посіла третє місце у рейтингу газованих напоїв у Росії, посідаючи 6% ринку.

Це не означає, що компанія Coca-Cola не постраждала. Хоча її обсяги в Росії зросли на 12% минулого року, але залишалися майже на третину нижче рівня 2021 року, коли Coca-Cola була безалкогольним напоєм, що найбільше продається, з 26% ринку. І хоча Coca-Cola отримує прибуток від популярності "Доброго" і сокового бізнесу Multon, що лідирує на ринку, компанія з Атланти заявляє, що відмовилася від управління цим підприємством.

Сотні компаній залишаються на території Росії

Coca-Cola далеко не єдина, хто не повністю пішов із Росії. У вересні 2022 року компанія PepsiCo Inc. заявила, що припинила виробництво та продаж там Pepsi, Mountain Dew та 7Up, а її частка на ринку скоротилася. Але незабаром Pepsi додала нову колу Evervess та збільшила виробництво Frustyle (схожого на фруктову Mirinda) на своїх півдюжині заводів у країні. Торік продаж напоїв російського підрозділу підскочив на 12%, до 209 мільярдів рублів (2,3 млрд доларів), свідчать звіти місцевих податкових органів. А виручка бізнесу дитячого харчування та молочних продуктів минулого року зросла на 10%, до 129 млрд руб.

За даними дослідження Єльської школи менеджменту, з 2022 року понад 1000 транснаціональних корпорацій заявили, що скорочують свою діяльність у Росії. Але багато хто залишився. Unilever Plc і Nestlé SA, які мали там великі виробничі потужності, не хотіли продавати свої підприємства з величезною знижкою, яку Кремль вимагав як податок на вихід. Активи данської пивоварні Carlsberg AS і гіганта з виробництва йогуртів Danone SA були конфісковані, коли вони намагалися піти, хоча Danone зрештою домовилася про продаж компанії, якій надавав перевагу уряд. Французький оператор супермаркетів Auchan, рітейлер одягу Benetton Group та мережі ресторанів Subway та TGI Fridays продовжують працювати в Росії без видимих планів скорочення.

Для компаній, які ще перебувають у країні, репатріація доходів є складним завданням, оскільки їм потрібно важко отримати дозвіл на вивіз грошей. Але прибуток суттєвий. Завдяки військовим витратам російська економіка зросла на 3,6% минулого року, що допомогло знизити безробіття до історичного мінімуму 2,6% і різко підвищити заробітну плату. "Існує м'яка фіскальна політика, що закачує рекордні суми грошей у державний сектор, – каже Тетяна Орлова з Oxford Economics. - А ринок праці в Росії надзвичайно вузький".

Нагадаємо, НАЗК внесло PepsiCo і Mars до переліку міжнародних спонсорів війни. Ці компанії, незважаючи на заяви про скорочення свого бізнесу, продовжують працювати на території Росії та сплачувати податки.

Також видання The Insider повідомляло, що російський підрозділ Coca-Cola вчетверо збільшив свій прибуток за останній рік і заробляє більше, ніж до війни.

Оценка материала:

5.0 / 2
Coca-Cola та Pepsi продовжують працювати на території Росії всупереч заявам, - Bloomberg 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
19.06.2024 370
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»