<
НОВИНИ ДНЯ: Минуле життя залишилося позаду: як воюють колишні ув’язнені в лавах ЗСУ  Холодний атмосферний фронт в Україні: якою буде погода 19 липня і чи повернеться спека  Переговори чи поле бою: дипломат про те, як вирішуватиметься доля України  17 липня спека до +39°, подекуди пройдуть дощі  Кияни пережили ще один найспекотніший день в історії спостережень  В Україні 17 липня буде найспекотніший день року: прогноз  Без опадів та до + 34°С: прогноз погоди по Київщині на 11 липнявсі новини дня
Політика
Україна
25.06.2024 4514

Хто з чоловіків втратив право на відстрочку за новими правилами: повний список

З ухваленням нового закону про мобілізацію 18 травня 2024 року розширилися категорії чоловіків, які мають право на відстрочку. Водночас деякі категорії отримати її вже не зможуть.

__armyinform_com_ua_5d96640a339745a486b91c39bca2f2f0_650x410_25.06.24

Адвокат юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко розповідає в коментарі РБК-Україна, хто вже не матиме права на відстрочку з прийняттям нових норм, а хто зможе її отримати. Про це повідомляють Контракти.UA.

Хто втратив право на відстрочку: всі категорії

З набранням чинності новим законом одночасно і розширилося, і звузилося коло осіб, які можуть претендувати на відстрочку від служби в ЗСУ, каже Катерина Аніщенко.

Наприклад, зможуть мобілізувати деяких студентів. Наразі відстрочку можуть надати тільки тим студентам, які вчаться на денній або дуальній формі, а також отримувачам вищого за попередній рівня освіти. Це означає, що друга або третя вища освіта а також заочна форма навчання більше не зможе надати право на отримання відстрочки.

Окрім того, через зниження призовного віку позбудуться права на відстрочку чоловіки віком 25 і 26 років.

"Також багатодітні батьки втратять відстрочку, якщо мають заборгованість по аліментах: ТЦК отримають доступ до реєстру боржників. Втратять право на відстрочку ті, хто здійснює догляд за батьками дружини з 1 або 2 групами інвалідності. Залишили право на відстрочку, якщо чоловік доглядає за своїми рідними батьками з інвалідністю", – зауважує фахівець.

Також у новому законі зазнали змін правила відстрочки для родичів тих, хто загинув під час оборони України у війні. Зокрема, прибрали пункт про те, що відстрочку отримає неповнорідний брат загиблого, додає адвокат. Водночас право на відстрочку зберігається, якщо це рідний брат.

Хто з чоловіків має право на відстрочку

Водночас право на відстрочку мають такі категорії:

 • особи з інвалідністю всіх груп, якщо є підтвердження від військово-лікарської комісії (із зобов'язанням повторно пройти ВЛК через 6-12 місяців);
 • особи, які були у полоні (вони можуть служити добровільно);
 • батьки трьох та більше дітей віком до 18 років, якщо немає заборгованості з аліментів;
 • батьки, прийомні батьки та опікуни дитини з інвалідністю;
 • батьки, які утримують повнолітню дитину з інвалідністю I або II групи;
 • батьки неповнолітньої дитини, якщо другий з батьків проходить військову службу;
 • матері та батьки-одиначки;
 • вчені та педагоги, які працюють мінімум на 0,75 ставки;
 • опікуни осіб, визнаних недієздатними рішенням суду;
 • особи, які утримують батьків з інвалідністю I або II і не мають працездатної дружини (чоловіка);
 • онуки бабусі чи дідуся з I або II групою інвалідності, якщо всі ближчі родичі відсутні, потребують догляду або мобілізовані (відстрочку отримає лише один онук);
 • військовозобов'язані, у яких близькі родичі зникли безвісти, загинули під час військової служби або посмертно нагороджені званням Героя України.

Також відстрочка надається деяким силовиками і держслужбовцям. Підлягати мобілізації не будуть: судді, народні депутати, голова та інші члени Рахункової палати, дипломатичні службовці, уповноважений Верховної Ради України з прав людини працівники органів військового управління, військових частин Міноборони, ЗСУ, ДССТ, СБУ, СЗРУ, НГУ, Держприкордонслужби, апарату МВС та експерти установ експертної служби МВС.

Нагадаємо, в Міноборони розповіли, коли будуть завантаженні дані про бронювання у Резерв+.

Оценка материала:

5.00 / 3
Хто з чоловіків втратив право на відстрочку за новими правилами: повний список 5.00 5 3
Політика / Україна
25.06.2024 4514
Еще материалы раздела «Україна»