НОВИНИ ДНЯ: Бойові дії в Україні можуть припинитися 2025-го: деталі від The Economist  Як приготувати найніжніші та найсоковитіші відбивні: допоможе цей секретний інгредієнт  Коли Андрія Первозванного 2024 року: святкуємо за новим календарем, історія, традиції  Буде "особливість": синоптикиня розповіла, на яку погоду чекати в п'ятницю в Україні  Британська розвідка оцінила "могутність" Чорноморського флоту РФ після 1000 днів війни  Сало по-гуцульськи: стародавній рецепт ароматної закуски на зиму  Україну замете не на жарт. Які області засипле снігом найближчим часомвсі новини дня
25.06.2024 295

Рада планує перейменувати 83 населених пункти в Україні

У Верховній раді зареєстрований проект закону "Про перейменування окремих населених пунктів, назви яких не відповідають стандартам державної мови".

3j0a1950_id66191_1300x867_39cc49deef68760fa099521cd89441d1_650x410_25.06.24

Про це пише РБК-Україна з посиланням на проект №11363. Про це повідомляють Контракти.UA.

Як зазначається в пояснювальній записці, комітет Ради розглянув 83 пропозиції органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій населених пунктів та рекомендації Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів.

Серед вищевказаних пропозицій та рекомендацій пропонується перейменувати: 1 місто, 10 селищ, 72 села.

Зокрема, у Луганській області пропонується перейменувати місто Сорокине Довжанського району на Сорочине.

Також планується перейменувати декілька сіл Юр’ївка на Юріївка. Крім того, перейменують село Побєда на Перемога, Майське на на Гайок, Южне на Гаї, Восточне на Іванків, Тавричеське на Таврійське, Юльївка на Юліївка, Котляри на Котлярі, Травкине на Травчине та ін.

Обґрунтування законопроекту

Перейменування географічних об’єктів, пов’язане з необхідністю приведення назв у відповідність із вимогами закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії" та зі стандартами державної мови.

Рішення про перейменування населених пунктів, назви яких не відповідають стандартам державної мови, приймається Верховною радою на підставі рекомендацій Національної комісії зі стандартів державної мови.

До цього, органам місцевого самоврядування, військовим адміністраціям було доручено у шестимісячний строк внести на розгляд Верховної ради пропозиції щодо перейменування.

Нагадаємо, у квітні У Верховній раді було зареєстровано проект закону про перейменування понад 300 населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови.

Дані опитувань свідчать, що більшість українців (близько 60%) підтримують перейменування топонімів, назви яких пов’язані з РФ/СРСР/Російською імперією.

Оценка материала:

5.00 / 2
Рада планує перейменувати 83 населених пункти в Україні 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
25.06.2024 295
Еще колонки: Колонки / Блоги