НОВИНИ ДНЯ: "Новорічна риба": так ви ще не готували — гості "зметуть" її зі святкового столу першою  Церковний календар на січень 2025 року: коли Василія Великого, Богоявлення і Трьох святих  Світові ціни на нафту падають другий рік поспіль  СБУ стала однією з ключових ланок сил оборони: експерт про підсумки 2024 року  Бендерики з грибним соусом: рецепт зимової страви із Рівненщини  В Україні суттєво переписали ціни на житло: скільки коштують 1-кімнатні квартири  В Україні вдарить весняна температура: синоптик назвала дату та областівсі новини дня
Політика
Україна
12.07.2024 477

Надіслати законопроект №8371 до Венеціанської комісії – оптимальний вихід, якщо ми хочемо в ЄС – політолог

Свобода віросповідання і право розповсюджувати свою віру є «священною коровою» для всіх демократичних суспільств.

ace412b1cc34ea4_759x425_12.07.24

Ухвалення скандального законопроекту, який фактично забороняє УПЦ без оцінок, висновків і рекомендацій Венеційської комісії, загрожує зривом довгоочікуваного вступу України до Євросоюзу.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише політолог Андрій Золотарьов. Пише parlament.ua.

Як зауважує автор, нині у суспільстві немає нормальної цивілізованої дискусії щодо законопроекту №8371. В умовах війни є лише вкрай радикальні настрої «заборонити» як вияв ідеології нетерпимості до інакодумства та перманентного пошуку ворогів. Чим успішно користуються деякі українські політики.

Їхні опоненти також радикальні, але всі їхні аргументи проти ухвалення цього закону також зводяться до задоволення власних політичних амбіцій.

«Тому й немає професійної дискусії, яка дозволяє поглянути на законопроект із раціональної точки зору. Натомість бачимо спроби навішувати ярлики, звинувачувати у роботі на ворога, просуванні кремлівських нарраттивів тощо», - констатує Золотарьов.

Політолог вважає очевидним, що найпростіше і найправильніше рішення в такій ситуації - звіритися відповідно до європейських норм, направивши законопроект до Венеційської комісії.

«У Європі Венеційська комісія вважається найавторитетнішим колективним органом у сфері конституційного права, до її складу входять незалежні експерти з міжнародного та конституційного права. Її не можна дорікнути політичній ангажованості і можна бути впевненим, що її вердикт куди важливіший і авторитетніший за клятви наших політиків у прихильності до європейських цінностей», - розповів Золотарьов.

Політолог нагадав, що вже є приклади, коли нездатність прораховувати наслідки прийнятих рішень перетворюється на перешкоду на шляху до членства в Європейському Союзі. Ігнорування європейської практики та норм вилилося до списку з 11 вимог, які Угорщина висунула Україні для того, щоб розблокувати вступ нашої країни до Євросоюзу. У нашому випадку, із законопроектом №8371 наслідки можуть виявитися значно важчими для України. Адже свобода віросповідання та право розповсюджувати свою віру – це «священна корова» для всіх демократичних суспільств. І це задекларовано численними міжнародними актами, під якими підписалась Україна. Тому ухвалення законопроекту №8371 може закрити дорогу Україні до ЄС.

«Саме тому, щоб у черговий раз не влаштовувати забіг граблями варто звернутися до Венеційської комісії і дочекатися її вердикту та повною мірою реалізувати всі рекомендації, які будуть висловлені міжнародними експертами. Це нормальна та усталена за 30 з лишком років європейська практика. Якщо вже ми вважаємо себе європейцями, то й чинити треба по-європейськи», - резюмував Золотарьов.

Оценка материала:

5.00 / 2
Надіслати законопроект №8371 до Венеціанської комісії – оптимальний вихід, якщо ми хочемо в ЄС – політолог 5.00 5 2
Політика / Україна
12.07.2024 477
Еще материалы раздела «Україна»