НОВИНИ ДНЯ: Росія хоче змусити Трампа відмовитися від переговорів з Україною, - ISW  Переговори України, Росії та США завершилися: перші підсумки  "Цю грубу правду має хтось сказати": Сибіга порівняв Орбана з посіпакою Гітлера  Гороскоп на 24 січня: Скорпіонам - незвичайні сигнали, Рибам - пробувати нове  Зеленський готовий укласти угоду, - Трамп  Фон дер Ляєн: «Пакет процвітання» для України майже завершено — що передбачає документ  США отримають Гренландію? Про яку угоду каже Трамп і яка роль Рютте в цьомувсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
31.07.2024 7749

Кліматолог пояснив, чому в Україні була така спека

Аграрні та промислові центри півночі забруднюють атмосферу, змінюючи хмари в Арктиці.

bb70594eac43199cef822761fefd8f2e_31.07.24

Спеку в Україні спричинило підвищення температури через вплив аграрних і промислових центрів у північній півкулі, які забруднюють атмосферу і змінюють хмарний покрив. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це розповів кандидат географічних наук Денис Пишняк, керівник відділу фізики атмосфери та геокосмосу в Національному науковому антарктичному центрі, в інтерв'ю "Главкому".

"У північній півкулі розташовані основні аграрні та промислові центри світу, забруднення від яких може впливати на хмарний покрив Арктики, чого не скажеш про південну півкулю, значною мірою покриту океанами. І якщо парникові гази досить рівномірно розподіляються навколо земної кулі, то леткі забруднювачі, що впливають на хмарний покрив, концентруються більш локально – на півночі нашої планети", – розповів Пишняк.

Він зазначив, що сільське господарство є важливим джерелом доходу для України, але його розвиток під загрозою через підвищення температури, що призводить до посухи. За його словами, це викликає проблеми з доступом до чистої питної води.

"Щоб її вирішити, в Україні вже зараз починають інтенсивно використовувати підземні води для зрошення. Роблять свердловини з усіма супутніми наслідками – пересиханням річок, озер та криниць", – додав науковець.

Нагадаємо, видання The Guardian писало про те, що до кінця століття середня глобальна температура значно перевищить критичні рівні, що матиме катастрофічні наслідки для людства та планети.

Оценка материала:

3.67 / 3
Кліматолог пояснив, чому в Україні була така спека 3.67 5 3
Життя та Стиль / Суспільство
31.07.2024 7749
Еще материалы раздела «Суспільство»