НОВИНИ ДНЯ: У Польщі масово розганяють міф про «небезпечну українську їжу»: подробиці  Коли та як святкуємо День святого Миколая  Знайшов "винних": Путін зробив цинічну заяву про припинення війни в Україні  Інвестори не купилися. Міжнародний форум у Москві закінчився провалом, - розвідка  Щомісяця призивають близько 30 тисяч осіб, цього мало: нардеп закликав посилити мобілізацію  Путін зробив несподівану заяву про відновлення Радянського Союзу  Врожай в Україні зростає, але експерти б’ють на сполох — що заважає прибутку від його продажувсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
28.08.2024 428

НБУ вводить ліміти на перекази з карти на карту з жовтня

Національний банк України ввів ліміт у 150 тисяч гривень на місяць для переказів фізичних осіб "з карти на карту" (P2P). Обмеження вводиться з 1 жовтня на півроку.

11_5d95fca326122387a6525c438fcc81d3_650x410_28.08.24

Про це пише РБК-Україна з посиланням на прес-службу НБУ. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Ліміт діє лише на вихідні перекази за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб", - йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, ліміт не застосовується до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям, визначеним постановою, та осіб, щомісячні доходи яких з підтверджених джерел перевищують суму встановленого обмеження.

Також ліміт не діє у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку, та до переказів юридичних осіб. Операції за реквізитами IBAN не обмежуються, додали в прес-службі.

За даними НБУ, 98% банківських клієнтів здійснюють перекази, які не перевищують суму в 150 тисяч гривень на щомісяця.

Обґрунтування обмеження

Як зазначили в НБУ, ліміт допоможе мінімізувати використання платіжної інфраструктури у протиправній діяльності, зокрема з використанням рахунків "дропів", які є поширеним механізмом функціонування тіньової економіки.

У НБУ пояснюють, що "дропи" - це люди, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам. Ці рахунки використовують як транзитні для переказу та відмивання незаконних коштів. Загалом по системі йдеться про десятки тисяч "сплячих" та вже активних рахунків.

За даними кількох найбільших банків у 2024 році вже було розірвано ділові відносини з-понад 80 тис. клієнтами на підставі участі в схемах дропів.

Аналіз НБУ свідчить, що через картки "дропів" може проходити близько 200 млрд гривень на рік.

Детальніше про схеми тіньових переказів грошей читайте у матеріалі РБК-Україна "НБУ готує обмеження на перекази з картки на картку: коли і як працюватимуть ліміти".

Нагадаємо, загальна кількість активних карток в Україні становить 52,7 млн штук.

У першому кварталі 2024 році середній чек при оплаті картками в магазинах України складав 327 гривень, з оплати товарів та послуг у мережі інтернет - 541 гривню, з переказу з картки на картку - 1 931 гривень.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ вводить ліміти на перекази з карти на карту з жовтня 5.00 5 1
Кабінет директора / Ранкова кава
28.08.2024 428
Еще материалы раздела «Ранкова кава»