НОВИНИ ДНЯ: Ядерними погрозами Путін намагається вплинути на Байдена, - експерти  Україна і Захід на межі вибору: що буде далі у війні з РФ — The Economist  Як приготувати зелений часниковий соус: рецепт від блогерки  Вчені виростили вимерле дерево з насіння віком 1000 років: його цілющі властивості згадані у Біблії  Зеленський на зустрічі з генсеком НАТО нагадав про зобов'язання країн-членів Альянсу перед Україною  Путін вперше публічно зібрав нараду Ради безпеки щодо ядерного стримування: чим погрожує  Часникове намащення: рецепт ідеального додатку до свіжого хліба зі скоринкоювсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
25.09.2024 244

Київ стає пустелею: мешканці скаржаться на засилля колючої рослини-чужинця у місті

Звідки з’явився якірець, який травмує тварин та ранить ноги киянам.

3aefc22a153a14c94d03b10ca8aa0ad4_25.09.24

У Києві нова неприємність: мешканці деяких районів міста скаржаться на рослину – якірець сланкий, яка плодоносить колючками. Маленькі та колючі плоди легко розносяться вітром. Вони травмують ноги перехожих у легкому взутті, лапи домашніх тварин та шини велосипедів. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Але найбільше людей хвилює, що ця рослина швидко розповсюджується містом та захоплює все нові двори та пустирі.

Цікаво, що якірець сланкий раніше ріс на півдні України та у Криму. Але зараз почав активно "захоплювати" Київ. Як зазначають фахівці, подібне відбувається саме через зміну клімату та посушливу погоду.

Зміни клімату та його наслідки

За словами еколога Олександра Соколенка, якірець сланкий – росте зазвичай у степах Криму, тобто це рослина, яка більш характерна для півдня України і степової зони. До речі, це лікарська рослина, її використовують для лікування багатьох хвороб.

"Поява та розмноження цієї рослини у Києві – це приклад міграції рослин на північ. Адже Київ – це не типове місце для зростання якірця сланкого. Але в останні роки таких випадків рослинної міграції фіксується багато. Це передусім відбувається через зміну клімату, зокрема зростання середньорічної температури та зменшення кількості опадів. Наприклад, у другій половині літа, дощів у Києві майже не було. Все це призводить до того, що рослини, які зростали на півдні України, тепер з’являються на півночі та у центрі", – розповідає ТСН.ua еколог Олександр Соколенко.

Він додає, що така міграція стосується не лише рослин, а й комах та тварин. Чого варта тільки поява на півночі отруйних павуків, яких там раніше не було.

"У Києві вже навіть кактуси можна зустріти. Одне з угруповань росте на території НПП Голосіївський. Ще одна ознака змін клімату – збільшення популяції червоновухих американських черепах у водоймах міста. Ще 30 років тому їх узагалі в Києві не було", – розповідає еколог.

Косіння трави від квітня до морозів

Олександр Соколенко зауважує, що окрім зміни клімату, появі у Києві рослин-чужинців сприяють самі комунальники, які викошують траву від квітня до першого снігу.

"Безперервне скошування трави у Києві посилює негативні наслідки посухи у столиці. Київські комунальники увесь теплий період року – викошують траву. Навіщо вони це роблять – нікому не зрозуміло. Точніше, справа у коштах, які виділяються на бензин для косарок, а ці гроші просто зникають. Ніхто не знає скільки фінансування виділяється на бензин, порахувати витрати важко або ж нереально. Тому це дуже вигідно комунальником – безперервно косити траву", – зазначає Олександр Соколенко.

Чим небезпечне викошування

Він додає, що викошування трави завдає місту значної шкоди та сприяє винищенню рослинності, яка споконвічно росла на території столиці.

"Коли комунальники регулярно скошують траву, то відкривають землю сонцю. Адже трава стримує дію сонячних променів, зберігає вологу, а без трави локально зростає температура поверхні землі. Вона може нагріватися до +60. Сонце просто на порох висушує ґрунт і це у бездощовий період дуже критично. Так у місті з’являєтьс

Оценка материала:

5.00 / 2
Київ стає пустелею: мешканці скаржаться на засилля колючої рослини-чужинця у місті 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
25.09.2024 244
Еще материалы раздела «Суспільство»