НОВИНИ ДНЯ: Гарріс або Трамп: хто переможе і що чекає на Україну після виборів президента США — прогноз дипломата  Сильні пориви вітру, а подекуди навіть мокрий сніг: прогноз погоди на 3 листопада  У Києві очікується сильні пориви вітру: прогноз погоди на 2 листопада  Синоптик розповіла про погоду на перший день листопада в Україні  В Україні 31 жовтня переважно без опадів, вдень до +13°  Гарбузово-шоколадна помадка: цікавий та простий рецепт  Цукати з гарбуза: рецепт корисних солодощіввсі новини дня
Політика
Україна
27.09.2024 287

Кабмін спростив процедуру отримання виплат у разі загибелі чи поранення військових

Кабінет міністрів затвердив новий Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Сума виплат не змінюється.

kmu_1_id75487_1300x867_76ecd215e57cdde06108b16a292ce483_650x410_27.09.24

Про це пише РБК-Україна з посиланням на постанову від 24 вересня 2024 р. № 1090. Про це повідомляють Контракти.UA.

Водночас продовжує діяти постанова Кабміну про від 28 лютого 2022 р. № 168, за якою "розмір одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця в період воєнного стану під час виконання ним обов’язків військової служби не може становити менше 15 млн гривень".

У попередній редакції новини було вказано, що відтепер сума становитиме 2 млн 271 тисячу гривень. Але це не стосується періоду воєнного стану. Тобто сума виплат під час війни залишиться на рівні 15 млн гривень. Редакція РБК-Україна просить вибачення за помилку.

Новий порядок

Для призначення та виплати одноразової грошової допомоги заявник подає до Мінветеранів заяву. Заява може подаватися: у паперовій формі; в електронній формі у разі наявності технічної можливості через Портал Дія або через Єдиний державний реєстр ветеранів війни.

Як зазначив в коментарі РБК-Україна заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько, суть змін полягає в тому, що раніше ветерани та члени сімей загиблих були змушені щонайменше двічі подавати заяви. Спочатку до Мінветеранів - на призначення одноразової грошової допомоги, у разі прийняття позитивного рішення, додатково подати до органу соцзахисту заяву та банківській рахунок для виплати коштів.

"Відтепер кошти одноразової грошової допомоги буде виплачувати Мінветеранів. Для цього при подачі заяви в ній відразу зазначається банківський рахунок", - сказав він.

За його словами, ця постанова загалом змінює логіку адміністрування послуги, а саме - прибирає зайві кроки щодо прийняття рішень та елементи транзиту коштів. До цього кошти просто спрямовувалися до обласних і районних адміністрацій, які і проводили виплату. Відтепер призначення та виплата здійснюється Мінветеранів напряму: матеріали надходять до Міністерства, тут приймається рішення і безпосередньо проводиться зарахування коштів на банківський рахунок отримувача.

"Раніше ми внесли цю послугу до переліку послуг, що надаються ЦНАПами, що покращило процедуру подачі документів, проте не спростило механізм "ходіння" документів і коштів", - додав він.

Суми виплат у мирний час

Порядок визначає механізм призначення та виплати допомоги учасникам в АТО у Донецькій та Луганській областях та відсічі агресії Російської Федерації проти України.

Одноразова грошова допомога призначається та виплачується:

  • 1) у разі загибелі (смерті) або визнання безвісно відсутніми осіб, - з дати смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть, або з дати набрання законної сили рішенням суду про визнання особи безвісно відсутньою;
  • 2) у разі встановлення інвалідності, - з дати, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті) призначається та виплачується членам сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України у розмірі 750 прожиткових мінімумів, для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому загинули (померли) особи.

Одноразова грошова допомога в разі встановлення інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання призначається та виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни, залежно від групи інвалідності в таких розмірах:

  • 400 прожиткових мінімумів, для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи (1 млн 211,2 тисяч гривень);
  • 300 прожиткових мінімумів, - у разі встановлення інвалідності II групи (984 тисяч гривень);
  • 250 прожиткових мінімумів, - у разі встановлення інвалідності III групи (757 тисяч гривень).

Нагадаємо, після початку війни Кабінет міністрів ухвалив рішення про виплати одноразової грошової допомоги у 15 млн гривень за смерть військових їхнім родинам.

Зараз виплата родині захисника в разі його загибелі встановлена на рівні закону. У березні 2024 року Верховна Рада ухвалила закон щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Закон набув чинності 4 квітня.

Оценка материала:

5.00 / 2
Кабмін спростив процедуру отримання виплат у разі загибелі чи поранення військових 5.00 5 2
Політика / Україна
27.09.2024 287
Еще материалы раздела «Україна»