НОВИНИ ДНЯ: "Ми відкриті до діалогу": Путін обговорив із Радбезом РФ тему інавгурації президента США  Байден превентивно помилував Міллі та інших чиновників: яка причина  Цукерки "Рафаело" від Клопотенка: рецепт приготування в домашніх умовах  Без лютих морозів та снігу? Яким регіонам пощастить з погодою наприкінці січня  Плюсова температура та туман: прогноз погоди на 21 січня  Синоптик розповіла, якою буде погода 21 січня  Без опадів та з плюсами: у якому регіоні 20 січня буде до +9всі новини дня
03.12.2024 333

Стань банкрутом заради Росії. Як російський уряд дивним чином стримує зростання цін, — Ліпсіц

Економіст Ігор Ліпсіц пояснює, чому приватний бізнес у РФ чекає епоха банкрутств, а економіка країни-агресорки стане тотально державною.

3fa78c3fbed524aa2e8daa6d43c7b7f5_03.12.24_1

У Росії підприємців «примусово-добровільно» змушують знижувати ціни, що робить бізнес збитковим. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це в інтерв'ю NV розповів Ігор Ліпсіц, російський економіст, який проживає в Литві.

Він пояснив, що в РФ було запроваджено систему регулювання роздрібних цін у торгівлі. І контроль за її дотриманням взяла на себе прокуратура. При цьому російський уряд намагається загальмувати зростання роздрібних цін дивним чином: «Ми не регулюватимемо роздрібні ціни в торгівлі, але ми дозволимо рітейлерам добровільно знижувати торгові націнки, щоб утримати ціни».

«Формулювання приголомшливе: ми дозволяємо тобі відмовитися від прибутку і стати банкрутом, тому що ти свідомий громадянин Росії, і ти не хочеш підвищувати ціни. Погодьтеся, це ринковою економікою не називається», — каже Ліпсіц.

Таким чином рітейлери впевнено крокують до банкрутств.

Експерт вважає, що в РФ зіткнулися дві економіки — ринкова і державна. Бо, наприклад, підприємство, яке отримало держзамовлення на військову продукцію, отримує від Москви фіксовану суму за нього: 40% авансом, а решту — в кінці року, коли зводять баланс. І це типова державна економіка. Водночас таке підприємство купує комплектуючі в інших постачальників, ціни на які зростають під впливом інфляції. І це вже є ринковою економікою.

Як наслідок на військову продукцію ціни не зростають у темпі інфляції, а на комплектуючи у підрядчиків зростають. І з’являється великий дисбаланс.

Відмовитись від воєнного замовлення неможливо, це кримінальна стаття в РФ. Тому виробники беруть кредити під фантастичні відсотки, аби розрахуватись з постачальниками, заздалегідь розуміючі, що покрити це за рахунок державних виплат вони не зможуть.

Зрештою цей дисбаланс, на думку Ліпсіца, також призведе до низки банкрутств, але вже серед виробників.

Оценка материала:

5.0 / 2
Стань банкрутом заради Росії. Як російський уряд дивним чином стримує зростання цін, — Ліпсіц 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
03.12.2024 333
Еще колонки: Колонки / Блоги