НОВИНИ ДНЯ: Україна відмовляється від гарантій безпеки, альтернативних членству в НАТО – ЗМІ  Грибний крем-суп: рецепт ароматної страви  Чи чекати морозу та опадів: погода на 4 грудня  Синоптикиня розповіла, якою буде погода в Україні 4 грудня  На 3 грудня опадів не прогнозують, уночі до 5° морозу  Кліматологи підбили підсумки листопада в Києві: середня температура трохи вище нуля  Тумани і невелике потепління. Синоптик дала прогноз на 3 грудня в Українівсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
04.12.2024 194

Як обрати різдвяну ялинку з турботою про природу — рекомендує WWF-Україна

Напередодні зимових свят вулиці міст заповнені різноманітними живими хвойними рослинами або їхніми гілками на продаж. Але чи замислювалися ви, якою ціною на ринках з’являються ці дерева? Частина з них, на жаль, мають нелегальне походження. WWF-Україна ділиться простими кроками, які допоможуть вам придбати дерево до свят свідомо, не завдаючи шкоди природі.

WWF-christmas_tree_05.11.24

Та перш за все розберімось, чому важливо обирати легальні дерева? Щороку сотні тисяч хвойних рослин в Україні нелегально зрубують, в  тому числі  в цінних природних лісах, які ще не мають належного природоохоронного статусу. Їх вирубка завдає значної шкоди екосистемам, зокрема знищуючи молоде покоління хвойних дерев. Про це повідомляють Контракти.UA.

Легально заготовлені дерева вирощуються державними лісогосподарськими підприємствами та іншими лісокористувачами спеціально до свят на плантаціях або заготовляються під час рубок догляду за лісами.

Перевірити легальність ялинки ви можете наступним чином:

  • Шукайте бирку з кодом
    Легальні ялинки мають спеціальне маркування, яке гарантує законність їхнього походження — бирки з інформацією про походження дерева, які розміщують на нижній частині стовбура ялинки. Код на бирці можна перевірити на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів України — open.ukrforest.com. Якщо дерево не має жодних бирок або його коду немає в базі даних — воно нелегального походження.  
  • Перевірте документи у продавця
    У продавця мають бути накладна з лісництва та дозвільні документи на торгівлю. 
  • Обирайте лише офіційні точки продажу
    Легальні ярмарки ялинок зазвичай мають огороджену територію, лінійку для виміру розміру новорічного дерева та оприлюднену вартість погонного метра, режим роботи й інформацію про суб’єкта підприємницької діяльності, який здійснює продаж. 

За незаконну вирубку, транспортування та реалізацію нелегальних ялинок передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Якщо ви бачите точки продажу ялинок без маркування або документів, ми закликаємо бути небайдужими та повідомити про це поліцію за номером 102.

Крім того, можна скористатись іншими екологічними альтернативами:

  • Ялинка в горщику це чудовий варіант для тих, хто має можливість висадити дерево після свят у своєму дворі. Вибираючи цей варіант, ви даруєте друге життя новому дереву.
  • Творчий підхід — створіть новорічне дерево з підручних предметів, наряджайте гірляндами кімнатні рослини, створіть ялинку із книжок або прикрасьте живу на подвір'ї. Імпровізуйте!

А от штучна ялинка не є вдалою альтернативою. На перший погляд, це практичний варіант, але їхній екологічний слід значний: при виготовленні пластику використовуються нафтопродукти та викопне паливо. Пластик потребує багато енергії. Рано чи пізно таку ялинку доведеться замінити, і поки ви радітимете новій, стара — стане небезпечним відходом. Якщо ви все ж обрали штучну ялинку, використовуйте її максимально довго.

WWF-Україна нагадує: кожна ваша дія має значення, а вибір ялинки — це ще одна можливість підтримати збереження лісів. Легальні та екологічні рішення дозволяють створити свято, не завдаючи шкоди довкіллю.


Про Всесвітній фонд природи WWF-Україна:

 

Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі. Місія WWF — зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою. Понад 20 років WWF реалізує проєкти в Україні та з 2019-го діє як національне представництво, що об’єднує представників громадськості та науковців.

Ліси — один з ключових напрямів роботи WWF. WWF-Україна спрямовує зусилля на скорочення темпів знеліснення, покращення практик управління лісами й збереження цінних лісів. Команда втілює проєкти в широких темах: ідентифікація та збереження пралісів, протидія незаконним рубкам, сталі практики ведення лісового господарства і трансформація лісової політики України. Місія лісового напряму WWF-Україна, яку організація реалізує з партнерами по всьому світу, — побудувати світ, багатий на широкі, сталі лісові ландшафти, що приносять користь біорізноманіттю, людям і клімату.

 

Стежте за діяльністю WWF-Україна:

Сайт https://wwf.ua (WWF-Ukraine)

Facebook facebook.com/wwfukraine (WWF-Україна)

Instagram instagram.com/wwf_ukraine (WWF_Ukraine)

(@wwfukraine)

Оценка материала:

5.00 / 2
Як обрати різдвяну ялинку з турботою про природу — рекомендує WWF-Україна 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
04.12.2024 194
Еще материалы раздела «Суспільство»