Прес-релізи
Бізнес
Реформування деревообробної галузі сприятиме зростанню економіки України – Павло Васильєв
Одна з важливих частин української економіки – деревообробна галузь. Вона надає чимало робочих місць, підтримує багато суміжних секторів та сприяє розвитку експортного потенціалу держави, що забезпечує валютні надходження в країну.
Але наразі існує ряд серйозних викликів, що несуть загрозу її стабільності та розвитку. Про це в колонці видання «Економічна правда» зазначає голова ГС «Асоціація деревообробних підприємств України» Павло Васильєв.
Як наголошує автор публікації, основними проблемами є дефіцит ресурсу та відсутність ефективних механізмів для забезпечення сталого постачання деревини.
Щодо першого питання, стосовно нестачі сировини, його причиною є бюрократичні перепони та відсутність ефективних механізмів для забезпечення безперебійного постачання деревини. Нині правила, що регулюють ці процедури, стали ще суворішими, і це створює додаткові проблеми для постійних лісокористувачів, які й без того мають труднощі з забезпеченням сировиною деревообробних підприємств.
Також залишаються відкритими питання нелегалізованої деревини та підвищення прозорості ринку. Українській деревообробник зазвичай працював в умовах, коли на ринок потрапляла значна частка нелегального (сірого) ресурсу, або існували певні «квоти» на обсяг ресурсу від окремих лісокористувачів. Це спотворювало конкуренцію, бо дехто мав можливість домовлятись і мати доступ до дешевшої сировини, а хтось працював виключно на дорожчий легальній деревині.
«Повинні бути однакові умови співробітництва щодо всіх лісокористувачів без винятку. Це стосується комунальних підприємств та інших лісокористувачів, які не входять до ДП «Ліси України». За останній рік ДП «Ліси України» провело дійсно велику роботу з мінімізації схем з незаконною деревиною та проведенням практично всього обсягу реалізації через прозорі торги на ліцензованих товарних біржах», – наголошує Павло Васильєв.
Для підтримки та розвитку деревообробних підприємств важливо здійснити низку реформ, які сприятимуть сталому розвитку цієї галузі. А це ухвалення Закону «Про ринок деревини», який має створити прозорий ринок цим ресурсом, що дозволить стабільно постачати сировину на підприємства та забезпечить доступ до ресурсу для всіх учасників ринку. Також потрібно запровадити реєстр деревообробників. Ця ініціатива спрямована на створення прозорого та зрозумілого обліку всіх учасників цієї галузі. Реєстр забезпечить відкритість інформації, підтримає чесну конкуренцію та полегшить взаємодію між підприємствами, постачальниками сировини й держорганами.
«Запровадження цих реформ не тільки допоможе деревообробним підприємствам подолати поточні труднощі, але й стане важливим кроком до зміцнення економіки України в цілому», – зазначає Павло Васильєв.
Оценка материала:
Реформування деревообробної галузі сприятиме зростанню економіки України – Павло Васильєв16.12.2024