НОВИНИ ДНЯ: Грози й різкий перепад температур: синоптик уточнила, якою буде погода 24 червня  У Міноборони розповіли, коли українців звільнять від відвідування ТЦК і СП  Іран готує помсту — коли у Трампа очікують відповідь на удари  Трамп пригрозив деяким політикам через війну в Україні: що відомо  Лукашенко включає "гуманіста": помилував Тихановського на прохання Трампа  Вибиває козирі з рук. Експерт пояснив зміну поведінки Трампа щодо Росії  "Про що говорити?": у Києві відреагували на ініціативу Москви щодо нових переговоріввсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
10.06.2025 194

Чи може бути мирна угода без довіри до Путіна: думка Зеленського

Більшість війн в історії завершувались без довіри між сторонами, і війна Росії проти України може стати однією з таких.

_zelenskiy__gettyimages_2216613317_8070aaa62367dd5f1929547f9318ef59_650x410_10.06.25

Про це пише РБК-Україна з посиланням на президента Володимира Зеленського в інтерв'ю ABC News. Про це повідомляють Контракти.UA.

 

"Більшість війн історично, якщо почитати книжки, закінчувались, коли сторони і не починали довіряти одне одному. Допомагали посередники, обставини, здоровий глузд третіх країн, більшості світу, сильних цього світу. Всі розуміли, що війна - це не просто почати і закінчити", - наголосив президент.

Він також зауважив, що навіть після завершення війни лишиться "великий хвіст".

"Вона просто так не закінчується. І має вплив на багато різних країн і напрямків. На економіку, енергетику, на безпеку, продовольчу безпеку інших країн. Тому світ повинен бути зацікавленим в закінченні війни. І хай там що, якщо це не капітуляція, яка була у фашистській Німеччині часів Другої світової війни, то якраз більшість війн закінчувалась якимись домовленостями", - наголосив Зеленський.

Що треба для завершення війни

За словами президента, для завершення війни в Україні потрібні треті сторони, які готові тиснути на агресора.

"Ми готові до зустрічі, до всього того, що пропонує Америка. Все, що зараз говорить президент Трамп, ми підтримуємо, тому що ми вважаємо, що він може тиснути на росіян. Ми абсолютно відверто говоримо. Подобається нам сьогодні просто припинення вогню без гарантії безпеки? Ні, не дуже. Але чи підтримуємо ми це? Так, ми підтримуємо. Ми готові були на припинення вогню, стале і тривале", - зауважив він.

Глава України нагадав, що українська сторона була готова на припинення вогню на 30 днів або до зустрічі України та РФ.

Хто міг би бути посередником

"Ті чи інші представники адміністрації Трампа пропонували двом сторонам, ми всі пропозиції підтримали. Росія не підтримала жодної пропозиції. Так хто не хоче закінчення війни? Це не риторичне питання. Це абсолютно конкретне, зрозуміле питання", - зазначив глава України.

Водночас він наголосив, що не треба цю тематику виводити в філософію.

"Якщо сторони не хочуть, то треба нам трішки почекати. Це неправда. Наша сторона хоче. Ми не хотіли початку війни, не збиралися здаватися Путіну. Ми не готові на ультиматуми та ми хочемо закінчення війни. Ми готові до конкретного припинення вогню, яку пропонує американська сторона, яку ми бачили як гарантера контролю припинення вогню, і як посередника", - підсумував Зеленський.

Переговори у Стамбулі та роль США

Нагадаємо, Україна та Росія провели вже два раунди переговорів у Стамбулі. При цьому представники США не були присутні на зустрічах, хоча саме Вашингтон наполягав на мирних переговорах між Києвом та Москвою.

Наразі посередником у перемовинах виступає Туреччина.

Як зазначив політолог Володимир Фесенко, США ініціювали прямі переговори між Україною та Росією, але самі відійшли в сторону. Наразі Сполучені Штати не беруть участі в перемовинах ні як посередник, ні як модератор.

Зазначимо, що, на думку Зеленського, росіяни зробили все, щоб викинути США з переговорного майданчика.

Оценка материала:

5.00 / 2
Чи може бути мирна угода без довіри до Путіна: думка Зеленського 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
10.06.2025 194
Еще материалы раздела «Ранкова кава»