НОВИНИ ДНЯ: Починається біла смуга: 3 китайські знаки зодіаку, які будуть найщасливішими у грудні 2025 року  Путін насолоджується війною: CNN розкриває, чому реальний мир "фюреру" не потрібний взагалі  Путін має заплатити за війну проти України: The Telegraph назвали можливий сценарій  Холодний Місяць: чого очікувати від останньої повні 2025 року  В Україні відкрилися ялинкові ярмарки: які ціни у різних містах  Яку зброю від НАТО Україна отримає першочергово: Рютте відповів  Частину України накриють дощі з туманами: прогноз погоди на 3 груднявсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
03.12.2025 186

Рютте озвучив єдину умову, за якої НАТО братиме участь у мирних переговорах щодо України

Альянс стане стороною мирних переговорів між США, РФ та Україною, якщо до угоди буде включено елемент, що стосується НАТО.

effa2cc4870d8ced46a1338825ac8a6c_03.12.25_1

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Організація північноатлантичного договору готова стати стороною переговорів щодо мирного плану для України. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Марк Рютте зробив цю заяву у Брюсселі на пресконференції напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, передає кореспондент ”Інтерфакс-Україна”.

Це станеться у тому разі, якщо елемент, який стосується безпосередньо Альянсу, буде частиною угоди, яка зараз обговорюється між США, РФ та Україною.

“Очевидно, коли йдеться про елементи НАТО в угоді про припинення війни проти України, це розглядатиметься окремо і це, очевидно, включатиме НАТО”, — пояснив генсек Альянсу, відповідаючи на запитання “Інтерфаксу-Україна”.

Він високо оцінив роль Сполучених Штатів у просуванні мирних ініціатив.

Рютте “вважає дуже добрим, що США висувають пропозиції”, наголошуючи, що “потрібно з чогось починати” і “потрібно мати пропозиції на столі”.

Він підтвердив, що НАТО уважно стежить за дипломатичним процесом: “Як ви знаєте, як у Женеві, так і два дні тому в Маямі відбувалися переговори з українською стороною. Сьогодні відбулися переговори з російською стороною, тому ми уважно стежимо за цим”.

Крім того Рютте відповів, чи обговорюють на переговорах питання членства України в НАТО.

Оценка материала:

5.00 / 1
Рютте озвучив єдину умову, за якої НАТО братиме участь у мирних переговорах щодо України 5.00 5 1
Кабінет директора / Ранкова кава
03.12.2025 186
Еще материалы раздела «Ранкова кава»