НОВИНИ ДНЯ: Справи трьох знаків Зодіаку різко підуть вгору найближчим часом  Зеленський назвав критичні втрати нафтових портів Росії від "далекобійних" санкцій України  У якій валюті найкраще зберігати заощадження та чому пора продавати долари: поради економістів  У Москві прибрали техніку з параду 9 травня: експерт пояснив, чому це важливо  Мадяр буде розслідувати оборудки у приватизації 1988-2000 років в Угорщині  В Україні у вівторок переважно без опадів, вдень до +15°  "Залишилося приблизно три дні": Трамп попередив про вибух нафтової інфраструктури Іранувсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
07.03.2026 367

МОН посилює безпекові вимоги до кандидатів на роботу в школах та садках

Міністерство освіти і науки України посилило безпекові вимоги до кандидатів на роботу в школах та садках.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства. Про це повідомляють Контракти.UA.

«Пріоритетом державної політики у сфері освіти є безпека дітей, саме тому запроваджується чіткий та обов’язковий для всіх роботодавців порядок підтвердження відповідності людей, що претендують на роботу в закладах освіти, вимогам законодавства», – зазначається там.

Таке рішення ухвалили 6 березня на засіданні уряду.

Зміни стосуються кандидатів на посади в закладах дошкільної та загальної середньої освіти. У документі прописані критерії, за якими особа не може бути допущена до роботи з дітьми. Зокрема, підставою для відмови є:

  • судимість за вчинення кримінального правопорушення або за злочини проти дітей;

  • притягнення до адміністративної відповідальності за домашнє насильство, булінг (цькування), невиконання обов’язків щодо виховання дітей (для закладів загальної середньої освіти).

Тепер для працевлаштування у заклад дошкільної освіти кандидат повинен надати витяг із Дії про відсутність судимості. Для роботи в закладі загальної середньої освіти – витяг із Дії про відсутність судимості та довідку від Національної поліції України про відсутність правопорушень, пов'язаних із булінгом або жорстоким поводженням із дітьми.

У міністерстві вважають, що цей механізм дасть змогу запобігти працевлаштуванню в закладах освіти осіб, які можуть становити загрозу для дітей, та сприятиме формуванню безпечного освітнього середовища.

Оценка материала:

5.00 / 2
МОН посилює безпекові вимоги до кандидатів на роботу в школах та садках 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
07.03.2026 367
Еще материалы раздела «Суспільство»