НОВИНИ ДНЯ: Чи може Путін погодитись на замороження війни: у Кремлі відповіли  США дали "зелене світло" на удари вглиб Росії ракетами Storm Shadow, - The Times  Завершення війни залежить від Путіна, але він слабший, ніж США і Трамп, - Зеленський  Киянам дали поради на тлі прогнозів про погіршення погоди  Зеленський назвав причину, за якої Україна може програти війну  У Кабміні назвали умову для відкриття авіасполучення в Україні  Якою буде погода в Україні 22 листопада: прогноз синоптикинівсі новини дня
Прес-релізи
Інше
26.02.2009 15:33 39358

Знайдено алгоритм реалізації національної ідеї

24 лютого 2009 року в Українському Домі в рамках програми «Проект «Україна». Формування ефективної національної ідеї» було проведено круглий стіл. Організатором виступила видавнича група «Галицькі контракти», генеральним партнером — діловий портал OpenBiz.

У заході взяли участь більше шістдесяти чоловік: представники державних установ, бізнес-структур різних галузей, громадських і міжнародних організацій, а також центрів соціальних досліджень.

Президент ВГ «Галицькі контракти» Володимир Чеповий, який відкрив круглий стіл, розповів, що завершується третій етап програми — обговорення моделей національної ідеї, презентація проектів і визначення механізмів реалізації моделі.

За словами менеджера проекту Вадима Войтика, на звернення, адресоване діловій спільноті, надійшло понад 1100 відгуків з досить широкою географією. Найбільшу дискусію викликав саме бізнес-підхід до формулювання національної ідеї через суспільні проекти.

Науковий керівник рейтингового журналу «Гvардія» Дмитро Баюра, модератор круглого столу, презентував гіпотезу моделі національної ідеї, методику і критерії відбору проектів.

У якості прикладу в ході круглого столу були презентовані кілька проектів, що могли б, на думку організаторів, претендувати на статус національних.

Голова «Української Громади» Ігор Шевченко (Київ), презентував проект «Я господар свого будинку і своєї країни». Реалізацію проекту автор бачить через створення ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) та будинкових комітетів, організацію людей в громади задля системи громадського впливу та контролю.

Складовими проекту партнера Reputation Capital Ukraine Олексія Чуєва з Києва є щорічне вимірювання репутації 27 країн світу й підвищення рівня довіри до України українців і міжнародного співтовариства.

Керівник проекту журналу «Податкове планування» Віталій Мосейчук зі Львова презентував проект «Україна — найкраща країна Європи», двигуном якої є гасло «Кожній багатодітній родині по хатині».

Проект Голови Асоціації «Духовно-інтелектуальний вибір» Марка Зобова з Харкова передбачає формування місії держави в Конституції України.

Виконавчий директор ВАТ «АрхіМед» Михайло Назаров з Одеси презентував медичний проект «Найкраща в світі система охорони здоров’я», який вже успішно реалізується в Одесі. Проект дозволяє кожному українцю отримати всю необхідну медичну допомогу незалежно від його фінансових можливостей через єдину медично-клірингову логістичну компанію місцевої територіальної громади.

Автор проекту Володимир Очередько вважає, що національною ідеєю повинна стати реалізація триєдиного завдання «Житлове середовище. Міжнародній розподіл праці. Духовний саморозвиток», що включає розширене бачення інтересів сім’ї.

Тема національної ідеї викликала гарячу дискусію серед учасників круглого столу.

Заступник секретаря РНБО Борис Соболєв підтримав проект ВГ «Галицькі контракти» з формування національної ідеї і повідомив, що за три місяці РНБО представить оновлену стратегію національної безпеки, яка включає питання національної ідеї, її формулювання та втілення в діяльність інститутів владі і запросив учасників круглого столу до громадських слухань.

Директор Агенції моделювання ситуацій Віталій Бала підтримав проектний підхід до формування національної ідеї і відзначив, що проект, який може претендувати на статус національної ідеї, повинен бути спрямований на поліпшення іміджу України як усередині країни так і за її межами.

Фахівець з міжнародних відносин Олексій Семеній бачить національну ідею в заможному і гідному житті кожного громадянина України, оскільки для українців характерним є піклуватися спочатку про власне благополуччя, а потім про задоволення духовних, соціальних і культурних потреб.

Виконавчий директор центру соціальних досліджень «Софія» Володимир Лупацький підтримав ВГ «Галицькі контракти» в ініціації дискусії по формуванню національної ідеї, однак підкреслив, що потрібно об’єднати професійні майданчики для обговорення національної ідеї і вивести їх на рівень підтримки професійними співтовариствами, іншими медіа тощо.

Виконавчий директор Української Будівельної Асоціації Сергій Грабар висловився на підтримку проекту з формування національної ідеї і готовий уважно стежити та співпрацювати, оскільки більшість проектів стосується будівельної галузі.

Під час круглого столу були запропоновані механізми реалізації моделі національної ідеї через створення репутаційного клубу, громадських фондів, спеціальних комітетів та громадських інститутів.

Учасники круглого столу, коментуючи представлені проекти, відзначили безумовну актуальність цієї теми потребам сьогоднішнього дня.

Додаткову інформацію щодо програми «Проект «Україна». Формування ефективної національної ідеї» можна дізнатися на Інтернет-порталі ділового тижневика «Контракти» http://nideya.kontrakty.ua/ та на діловому порталі OpenBiz http://openbiz.com.ua/.

Довідка

Видавничий дім « Галицькі контракти», заснований в 1990 році. Структура Видавничого дому «Галицькі контракти» містить широку лінійку ділових друкованих видань, серед яких: діловий тижневик «КОНТРАКТИ», бухгалтерський тижневик «Дебет-кредит», рейтинговий проект «Гvардія», щомісячний журнал про власні фінанси «Личный сет», міжрегіональне ділове видання «Контракти за місяць», журнал «Конкретно о строительстве» та інтернет-портали kontrakty.ua і dtkt.com.ua, а також сайт ділового тижневика «КОНТРАКТИ» kontrakty.com.ua.

Прес-служба
ВГ «Галицькі контракти»


Оценка материала:

4.80 / 5
Знайдено алгоритм реалізації національної ідеї 4.80 5 5
Прес-релізи / Інше
26.02.2009 15:33 39358
Еще материалы раздела «Інше»