Політика
Україна
Допомога бійцям АТО вимагає створення міжнародного благодійного фонду
Громадська організація «Волонтерська сотня» виступає з ініціативою створення міжнародного благодійного фонду, який би консолідував фінансову допомогу та інші ресурси для надання допомоги українським військовослужбовцям, пораненим під час АТО, та сім'ям загиблих бійців.
«Ми виходимо з ініціативою створення міжнародного благодійного фонду, який би став платформою для консолідації фінансових ресурсів і іншої допомоги пораненим», - розповіла представник «Волонтерської сотн»" Наталія Проценко.
Вона зазначила, що зусиль волонтерів недостатньо, щоб допомогти пораненим. «Наша мета – залучити великі фінансові організації», - зауважила представник «Волонтерської сотні».
Волонтер пояснила, що такий фонд має бути «чіткою прозорою структурою», яка консолідуватиме кошти від населення. За словами Проценко, «Волонтерська сотня» отримала запити від ряду зарубіжних організацій, які готові направити фінансову допомогу українським військовим. Ініціатива допомоги, як зазначила волонтер, надійшла від Японії, Канади, США. Вона додала, що фонд, створення якого ініціюють волонтери, консолідуватиме фінансову допомогу як із-за кордону, так і в Україні.
Проценко пояснила, що волонтери бачать три серйозних проблеми, на вирішення яких необхідно спрямувати фінанси.
Перша проблема - це безпосередньо допомога пораненим, зокрема реабілітація. Волонтер скаржилася, що забезпечення військових шпиталів є недостатнім, потребує додаткового фінансування.
Друга проблема - це юридична допомога, зокрема в оформленні документів, необхідних для проведення лікування і реабілітації за кордоном.
«Ще одна проблема - залучення фінансування для допомоги шпиталям у закупівлі обладнання, навчання медиків», - додала волонтер.
У свою чергу представник «Волонтерської сотні» Наталія Воронкович розповіла, що в Україні не існує реабілітаційних центрів, які належним чином надавали б медичну допомогу пораненим. За її словами, такий центр планують відкрити в Києві на базі Лікарні швидкої медичної допомоги, а також у Харкові.
Представник «Волонтерської сотні» розповіла й про проблему протезування. За її словами, українським військовим, які дістали поранень під час АТО, необхідно дати право вибору, де лікуватися та робити протезування. «У цих хлопців має бути все найкраще - вони це заслужили», - зазначила вона.
«Ми звертаємося до світової спільноти та просимо допомоги, зокрема, й для медичних закладів», - наголосила вона й додала, що підтримки потребують і сім'ї загиблих під час АТО.
«Наш ресурс вичерпується, ми звертаємося й до великих бізнесменів, і до банківських установ, до Ліги банків України», - зазначила Воронкович.
Представник «Волонтерської сотні» Вікторія Христенко, у свою чергу, розповіла про відсутність координації між відомствами щодо списків загиблих і додала: «Потрібна тривала консолідована допомога бійцям як з боку держави, так і від громадськості».
За матеріалами: Інтерфакс-Україна