НОВОСТИ ДНЯ: Ученые назвали виды животных, которые могут исчезнуть на фоне глобального потепления  В этот день 1945 года американские войска освободили узников Бухенвальда  На тепло и солнце не рассчитывайте: синоптики огорчили прогнозом на начало мая  Пасха, кулич, крашанки - что означают эти блюда на пасхальном столе  Следствие признало убийством смерть соратника Березовского в Лондоне  в Украину пришла настоящая весна  Букингемский дворец сообщил дату и место похорон принца Филиппавсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
05.03.2021   Ірак   Reuters, BBC

Історичний візит: Папа Римський прибув до Іраку

Папа Римський Франциск у п'ятницю прилетів до Іраку. Це перший в історії папський візит в цю країну та перша міжнародна поїздка понтифіка з початку пандемії коронавірусу.
Коронавірус та питання безпеки зробили поїздку надзвичайно ризикованою, але 84-річний папа Франциск наполіг, що це його "обов'язок". Він спробує підтримати місцеву християнську громаду, яка стає все меншою, та сприяти розвитку міжрелігійному діалогу, зустрівшись з найшанованішим шиїтським священнослужителем Іраку - Алі Сістані. Папа також проведе месу на стадіоні в Ербілі.
Щоб забезпечити безпеку понтифіка, мобілізували близько 10 тис. іракських правоохоронців, також вводиться цілодобова комендантська година, щоб обмежити поширення Covid.
В літаку Папа сказав, що радий знову подорожувати, додавши: "Це символічна поїздка, і це обов'язок перед країною, яка зазнала стільки страждань протягом багатьох років".
Раніше він говорив, що іракських християн не можна "підвести вдруге", після того, як Папа Римський Іван Павло II відмовився від поїздки в 1999 році, коли припинилися переговори з урядом тодішнього президента Саддама Хуссейна. За два десятиліття з того часу одна з найдавніших християнських громад у світі скоротилася з 1,4 мільйона до 250 тис. - це менше ніж 1% населення країни. Багато хто втік за кордон, щоб уникнути насильства, яке охопило країну після вторгнення військових сил під керівництвом США в 2003 році та падіння режиму Саддама. Десятки тисяч християн також втратили домівки, коли бойовики "Ісламської держави" (ІД) захопили північ Іраку в 2014 році, знищуючи їхні історичні церкви, захоплюючи майно та даючи вибір - заплатити, навернутись в мусульманство, втекти або померти.
Звертаючись до іракського народу у відеозверненні напередодні своєї поїздки, Папа Римський Франциск заявив, що "приходить як прочанин, як прочанин у каятті, щоб попросити у Господа прощення і примирення після багатьох років війни та тероризму".
Через коронавірус Папа матиме обмежений доступ до громадськості. Понтифік отримав дві дози вакцини BioNTech/Pfizer, його оточення також вже вакциноване, але є побоювання, що поїздка може спровокувати суперпоширення вірусу через скупчення великої кількості вірян.
Прем'єр-міністр та президент Іраку зустрілися з Папою Римським в аеропорту. Франциск також зустрінеться з єпископами та іншим духовенством у сирійській католицькій церкві, де у 2010 році 52 християн та представників поліції вбили під час нападу джихадистів.
У суботу Папа відлетить на південь до священного для шиїтів міста Наджаф, де відвідає великого аятолу Алі Сістані. Цей 90-річний священнослужитель - духовний лідер для мільйонів шиїтів в Іраку та інших країнах. Потім Папа Франциск відвідає міжрелігійну зустріч на старовинному місці Ур, яке традиційно вважається батьківщиною пророка Авраама. У неділю Папа поїде до північного міста Мосул. Він виголосить молитву на Церковній площі за жертв війни з ІД, в результаті якої загинули десятки тисяч мирних жителів. Того ж дня він відслужить месу на стадіоні в Ербілі, де планується присутність тисяч вірян.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
пейзажи, Порошенко, показы, джаз, досуг, Одесса, Киев, Нацгвардия, портрет, Львів, фотопроект, ДСНС, фестивали, женщины, столкновения, мир, АТО, экология, Китай, парады, Зеленский, медицина, архитектура, спорт, учения, культура, зима, тест-драйв, дети, мода, ВСУ, Путин, авиация, люди, акции, музыка, автомобили, история, протесты, передовая, общество, традиции, дизайн, США, солдат, соревнования, животные, Майдан, война, полиция, футбол, пандемия, церковь, город, Шахтер, суд, Новый Год, искусство, праздники, оккупация, Россия, уикенд, Лига Чемпионов УЕФА, карантин, Дмитрий Дятлов, заводы, НАТО, политика, выставки, природа, выборы, Сергей Смоленцев, пляжи, Донбасс, путешествия, знаменитости, фотография, #Євромайдан, стихийные бедствия, ЗСУ, фотоконкурсы, марш, корабли, транспорт, ВМС, живопись, технологии, Александр Зубко, юмор, туризм, политики, Верховная Рада, фотоподборки, самолеты, коронавирус, пожары, Динамо, Карпаты, религия, митинги