НОВИНИ ДНЯ: Скільки українців позитивно ставляться до росіян попри війну: статистика вражає  У квітні в столиці зафіксували 13 температурних рекордів  Як треба поводитися в суботу перед Великоднем та що святити в храмах: митрополит пояснив  Скільки треба "протриматись" фронту до надходження військової техніки – пояснення експерта  Антициклон впевнено розташувався в Україні: синоптик дала прогноз погоди на 2 травня  Росія виробляє зброю настільки швидко, як ніколи раніше в історії – Блінкен  "З нашого боку все готово": Зеленський різко звернувся до ЄСвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
14.06.2021   Нідерланди   Reuters, BBC

Україна-Нідерланди: 2:3, але молодці!

Збірна України з футболу у першому турі Євро-2020 проти Нідерландів поступилася 2:3, але змогла при цьому відіграти два м'ячі. Поки що це найбільш результативна гра всього турніру, а на думку спортивних оглядачів - і найкращий матч на цій стадії.
Українці пішли уперед вже на перших хвилинах гри, але ледь не пропустили контратаку після помилки Олександра Зінченка. А на 13-й хвилині тренеру України Андрію Шевченку довелося робити ранню заміну - ушкодження отримав Олександр Зубков і замість нього на полі з'явився Марлос. Наскільки серйозна травма в українського нападника "Ференцвароша" невідомо.
Загалом же у першому таймі атакували обидві команди, свої моменти мав Андрій Ярмоленко. Але загальна ігрова перевага була все ж за "помаранчевими" і воротар українців Георгій Бущан зробив кілька вражаючих сейвів.
На початку другого тайму Нідерланди змогли провести вдалу атаку і на 52-й хвилині Вейналдум пробив Бущана після помилки українського захисту та невдалого перехоплення голкіпера. А за кілька хвилин нідерландці забили вдруге - відзначився Верхорст. Українці апелювали до арбітра через падіння Миколенка, але рефері після перегляду відеоповтору залишив взяття воріт - 2:0.
Після другого голу нідерландців гра заспокоїлася. Але на 75-й хвилині Андрій Ярмоленко дальнім обвідним ударом зміг скоротити відставання. А за чотири хвилини Роман Яремчук поборовся під час подачі зі штрафного і зрівняв рахунок - 2:2.
Але на 85-й хвилині Нідерланди змогли забити забити втретє: Дамфрісу вдалося переправити м'яч головою після штрафного - 3:2 на користь фактичних господарів. Україна змогла влаштувати фінальний штурм, але зрівняти рахунок знову не вдалося.
Команди грали на "Йохан Кройф Арені" в Амстердамі - столиця Нідерландів стала одним міст, де проходить турнір. Вперше в історії Євро його ігри відбуваються одразу в десяти країнах: Рим (Італія), Баку (Азербайджан), Копенгаген (Данія), Санкт-Петербург (Росія), Амстердам (Нідерланди), Бухарест (Румунія) , Будапешт (Угорщина), Мюнхен (Німеччина), Севілья (Іспанія), Лондон і Глазго (Велика Британія). А фінал пройде 11 липня на "Уемблі" в Лондоні.