НОВОСТИ ДНЯ: У Росії розбирають літаки на запчастини: експерт назвав це "вироком авіації"  Економіка Росії відкотилась на 4 роки назад через війну – Bloomberg  Росія втрачає щодня близько 500 своїх військових на фронті - The NYT  Чому Путін проковтнув вибухи у Криму: пояснення Піонтковського  Кремль міг погодити знищення 64-ї мотострілецької бригади, щоб приховати звірства в Бучі – ISW  Названа трійка найпопулярніших нових легкових авто, яким віддавали перевагу українці в першому півріччі 2022 року  Повертаються через 80 років. США направили в Європу десантну дивізію для підсилення НАТОвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
16.11.2021   Київ, Україна   Радіо Свобода

«‎За справжню містобудівну реформу»: акція протесту архітекторів у Києві

16 листопада у столиці України біля Офісу президента відбулася акція «‎За справжню містобудівну реформу», яку ініціювала Архітектурна палата Національної спілки архітекторів України. Архітектори протестували проти законопроєкту №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», який ухвалений наразі в першому читанні.
В акції взяли участь декілька десятків людей. Перед початком акції поліція перешкоджала активістам пройти з плакатами, проте пізніше все ж їх пропустили.
Організатори акції вимагали відправити законопроєкт на доопрацювання і здійснити відкритий і прозорий процес написання реформи із залученням усіх учасників ринку.
«Ми вважаємо, що пропонована реформа, в першу чергу, обслуговує інтерес забудовників, при чому далеко не всіх, а лише найкрупніших. Ми вимагаємо від Верховної Ради доопрацювати текст законопроєкту та прибрати з проєкту норми, які нищать нашу професію та справедливо врахувати інтереси усіх зацікавлених сторін. Ми також закликаємо інші зацікавлені сторони, зокрема місцеве самоврядування, вимагати справедливого балансу інтересів в галузі містобудування», – зазначили організатори на сторінці акції у Фейсбуці.
Архітекторна спільнота заявляє, що проаналізувала проєкт закону та дійшла висновку, що він містить корупційні ризики та загрожує реформі децентралізації.
1 липня Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроєкт №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності». Багато статей викликали критику.
Учасники акції продемонстрували артоб'єкт «Житловий комплекс 5655‎», що, на їхню думку, демонструє те, у що перетворяться міста України у випадку затвердження законопроєкту. Але працівники поліції не пропустили артоб'єкт до Офісу президента.
Спільнота архітекторів висунула п'ять вимог:
припинити втручання в авторські права архітекторів;
заборонити вносити зміни в проєкт та збудований об’єкт без автора;
прибрати норму, що дозволяє проєктувати й будувати без архітектора взагалі;
повернути видалені положення в закони про архітектурну діяльність та основи містобудування;
надати право видачі та позбавлення сертифікатів архітекторів – професійній саморегулівній організації, а не чиновникам.
Такі ж акції також пройшли в інших містах: Луцьк, Дніпро, Ужгород, Івано-Франківськ,  Кропивницький, Львів, Одеса, Рівне, Суми, Тернопіль, Херсон та Чернівці.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
ВСУ, зима, Майдан, общество, авиация, уикенд, выставки, люди, фотопроект, футбол, протесты, Киев, акции, Одесса, карантин, суд, Александр Зубко, соревнования, история, пандемия, живопись, пейзажи, Шахтер, показы, фотоконкурсы, архитектура, портрет, фестивали, учения, митинги, Динамо, технологии, Порошенко, США, Китай, искусство, обстрелы, Дмитрий Дятлов, пожары, женщины, Киевщина, полиция, самолеты, природа, Путин, праздники, ВМС, сборная Украины, НАТО, город, парады, война, корабли, фотография, юмор, культура, #Євромайдан, стихийные бедствия, депутаты, Нацгвардия, пляжи, Россия, автомобили, Сергей Смоленцев, солдат, визиты, тест-драйв, спорт, медицина, животные, мода, оккупация, путешествия, Донбасс, ДСНС, выборы, Львів, коронавирус, Новый Год, традиции, дети, туризм, Верховная Рада, Зеленский, дизайн, Польша, экология, Рождество, музыка, мир, военная техника, фотоподборки, Карпаты, Крым, ЗСУ, передовая, церковь, политика, марш, столкновения