НОВОСТИ ДНЯ: Лимонад в домашніх умовах: смачний напій нашвидкуруч  У Росії відкрито запропонували усунути Путіна від влади і "вибрати когось іншого"  Опади та грози оминуть багато областей: прогноз погоди в Україні на 28 травня  Американський генерал висловився про контрнаступ ЗСУ та провали окупантів  Бризолі з м'ясним фаршем, маринованими огірками та сиром: рецепт французької закуски  В Україні 28 травня подекуди дощі та грози, вдень прогріє до +26°  Пошкодження корабля РФ "Іван Хурс": пропагандистам примарився "британський і американський слід"все новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
16.11.2021   Київ, Україна   Радіо Свобода

«‎За справжню містобудівну реформу»: акція протесту архітекторів у Києві

16 листопада у столиці України біля Офісу президента відбулася акція «‎За справжню містобудівну реформу», яку ініціювала Архітектурна палата Національної спілки архітекторів України. Архітектори протестували проти законопроєкту №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», який ухвалений наразі в першому читанні.
В акції взяли участь декілька десятків людей. Перед початком акції поліція перешкоджала активістам пройти з плакатами, проте пізніше все ж їх пропустили.
Організатори акції вимагали відправити законопроєкт на доопрацювання і здійснити відкритий і прозорий процес написання реформи із залученням усіх учасників ринку.
«Ми вважаємо, що пропонована реформа, в першу чергу, обслуговує інтерес забудовників, при чому далеко не всіх, а лише найкрупніших. Ми вимагаємо від Верховної Ради доопрацювати текст законопроєкту та прибрати з проєкту норми, які нищать нашу професію та справедливо врахувати інтереси усіх зацікавлених сторін. Ми також закликаємо інші зацікавлені сторони, зокрема місцеве самоврядування, вимагати справедливого балансу інтересів в галузі містобудування», – зазначили організатори на сторінці акції у Фейсбуці.
Архітекторна спільнота заявляє, що проаналізувала проєкт закону та дійшла висновку, що він містить корупційні ризики та загрожує реформі децентралізації.
1 липня Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроєкт №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності». Багато статей викликали критику.
Учасники акції продемонстрували артоб'єкт «Житловий комплекс 5655‎», що, на їхню думку, демонструє те, у що перетворяться міста України у випадку затвердження законопроєкту. Але працівники поліції не пропустили артоб'єкт до Офісу президента.
Спільнота архітекторів висунула п'ять вимог:
припинити втручання в авторські права архітекторів;
заборонити вносити зміни в проєкт та збудований об’єкт без автора;
прибрати норму, що дозволяє проєктувати й будувати без архітектора взагалі;
повернути видалені положення в закони про архітектурну діяльність та основи містобудування;
надати право видачі та позбавлення сертифікатів архітекторів – професійній саморегулівній організації, а не чиновникам.
Такі ж акції також пройшли в інших містах: Луцьк, Дніпро, Ужгород, Івано-Франківськ,  Кропивницький, Львів, Одеса, Рівне, Суми, Тернопіль, Херсон та Чернівці.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
#Євромайдан, фотоконкурсы, праздники, Нацгвардия, общество, юмор, экология, НАТО, Крым, марш, пейзажи, ДСНС, авиация, Львів, Сергей Смоленцев, Верховная Рада, традиции, технологии, Порошенко, выставки, туризм, протесты, женщины, фестивали, ВСУ, политики, политика, люди, полиция, Карпаты, мода, пандемия, Россия, мир, история, зима, Путин, акции, Дмитрий Дятлов, животные, оккупация, уикенд, парады, спорт, Китай, природа, пожары, визиты, дизайн, показы, передовая, военная техника, Шахтер, Польша, суд, Киев, автомобили, стихийные бедствия, архитектура, корабли, Донбасс, ВМС, Динамо, фотопроект, самолеты, фотоподборки, Майдан, солдат, тест-драйв, медицина, дети, Зеленский, выборы, фотография, Александр Зубко, Киевщина, война, город, Одесса, сборная Украины, США, футбол, пляжи, церковь, музыка, портрет, учения, соревнования, столкновения, искусство, обстрелы, терроризм, живопись, карантин, путешествия, ЗСУ, митинги, коронавирус, культура, Новый Год