НОВИНИ ДНЯ: Ціни на овочі підуть униз: експерт пояснив, коли чекати на здешевлення  Шість знаків Зодіаку здійснять усі свої найзаповітніші мрії до кінця червня  Чому ціни в Україні все ще зростають: НБУ назвав головні причини  Один знак отримає довгоочікувану відповідь, інший — опиниться перед важливим вибором: рунічний прогноз на 11 червня 2026 року  Стрілки часнику — коли та як обрізати, чим підживлювати рослину у червні  Таропрогноз на 11 червня 2026 року: кому день принесе прорив, а кому варто сповільнитися  Як захистити город і сад від слимаків та равликів натуральними засобамивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
06.05.2022   Маріуполь, Україна   Reuters, Associated Press, ЯМаріуполь

Битва за Маріуполь триває

У Маріуполі росіяни в окремих районах на території «Азовсталі», за підтримки авіації, поновили штурмові дії з метою взяти під контроль завод, де перебувають сотні українських військових з полку «Азов» та морської піхоти, серед яких багато поранених, а також приблизно 200 цивільних. Тривають важкі бої.
Сьогодні російські війська порушили режим припинення вогню на «Азовсталі» у Маріуполі: окупанти підбили авто, що рухалось до цивільних. Про це повідомляє полк «Азов», бійці якого продовжують захищати Маріуполь. Автівка рухалась до цивільних, щоб евакуювати їх із територію заводу. Проте окупанти підбили авто, застосувавши протитанковий ракетний комплекс. Внаслідок обстрілу загинув один боєць, ще шестеро — зазнали поранень.
«Ворог продовжує порушувати всі домовленості та не дотримуватись гарантій безпеки під час евакуації цивільного населення», — повідомляють в «Азові».
Командир полку «Азов» підполковник Денис Прокопенко ввечері 4 травня публічно повідомив про те, що росіяни прорвались на територію заводу «Азовсталь». Заступник командира полку «Азов» капітан Святослав Паламар «Калина» 5 травня заявляв, що на території заводу третій день тривають активні бої. Він наголошував, що окупанти не дотримувались режиму тиші, тож евакуація цивільних з «Азовсталі» не відбувалась. Голова патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін розповів, що окупанти використовують артилерію, авіацію та іншу техніку. За його словами, поранених стає все більше, периметр скорочується.
росія вже відвела більшість сухопутних військ від Маріуполя, але продовжує бити по місту — Пентагон.
За підтримки ООН 1 травня з території «Азовсталі» почалась евакуація цивільних. Також 2 травня виїхали люди з інших районів Маріуполя. А 3 травня у Запоріжжя приїхала перша група цивільних українців, які виїхали 1 травня. 4 травня з Маріуполя та сіл поряд евакуювали 344 людини. Загалом за підтримки ООН з Маріуполя та заводу вивезли майже 500 людей. Сьогодні, 6 травня, триває наступний етап евакуації, повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Китай, полиция, Киевщина, выставки, медицина, природа, выборы, Киев, фестивали, учения, протесты, ВМС, суд, Путин, Россия, политика, Донбасс, Сергей Смоленцев, Зеленский, юмор, джаз, путешествия, Київ, Україна, город, Бахмут, животные, мода, стихийные бедствия, традиции, коронавирус, оккупация, столкновения, портрет, спорт, Дмитрий Дятлов, соревнования, фотопроект, фотография, терроризм, технологии, Польша, НАТО, пейзажи, военная техника, Майдан, авиация, история, самолеты, уикенд, обстрелы, фотоконкурсы, пандемия, Динамо, общество, пожары, солдат, ЗСУ, митинги, Верховная Рада, искусство, зима, Війна, Велика Британія, женщины, культура, церковь, Нацгвардия, Париж, США, пляжи, ДСНС, марш, автомобили, футбол, передовая, люди, корабли, Карпаты, живопись, мир, Львів, сборная Украины, музыка, фотоподборки, ВСУ, война, туризм, Шахтер, Порошенко, Одесса, дизайн, дети, праздники, карантин, акции, Александр Зубко, Новый Год, #Євромайдан, архитектура