НОВИНИ ДНЯ: Три знаки Зодіаку будуть головними щасливчиками нового тижня  США щомісяця постачатимуть Україні ракети для Patriot, - Зеленський  У Трампа шукають заміну режиму в Гавані серед лояльних політиків  Продавців з Wildberries чекають масові банкрутства, - джерело Reuters  МОН продовжило строки вступу до коледжів: скільки часу мають абітурієнти  Українська балістика FP-7 вже на сертифікації, перші удари можуть бути восени, - Reuters  Останній день "пекла"? До якої погоди готуватись 6 серпня й коли Україну накриють дощівсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
28.06.2022   Кременчук, Полтавська обл., Україна   Reuters, Associated Press, ДСНС, Полтавська ОДА, УНІАН, BBC

Кременчук: страшні наслідки ракетного удару по ТРЦ «Амстор»

28 червня пошуково-рятувальні роботи продовжуються, здійснюється розбирання пошкоджених будівельних конструкцій за допомогою важкої інженерної техніки та засобів малої механізації. Підрозділами ДСНС обстежено та розібрано уламки будівельних конструкцій на 60% загальної площі об’єкту.
Внаслідок обстрілу торговельного центру загинуло 18 осіб (з яких 1 особа померла в лікарні). За медичною допомогою звернулося 59 осіб, з них 25 було госпіталізовано до лікарні інтенсивного лікування м. Кременчук.  36 зараз вважаються зниклими безвісти.
Координацію заходів на місці події здійснює Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. До робіт від ДСНС залучено 440 осіб (в т.ч. 14 психологів) та 70 од. техніки. Усього, за даними ОВА, до рятувальної операції в торговельному центрі залучено більше тисячі людей - рятувальники, військові, поліція, працівники швидкої та лікарень.
За словами мера міста Віталія Малецького, слідству стало відомо, що адміністрація "Амстору" оголосила, що з 23 червня ТРЦ не буде зачинятися під час повітряної тривоги.
28, 29 та 30 червня у Кременчуці оголошено триденну жалобу за загиблими внаслідок ракетного удару по ТРЦ "Амстор", повідомив мер міста.
"Те, що сталося - це найбільша трагедія в сучасній історії Кременчука. Кременчуцька громада вимагає притягти до відповідальності винних у розв'язанні війни та нападі на мирних громадян", - написав Малецький на своїй сторінці у фейсбуці.
Трагедію у Кременчуці вже засудили лідери Великої Британії, Франції, посол США в Україні, а Радбез ООН скликає засідання, щоб обговорити удар по Кременчуку.
У російському міноборони стверджують, що завдали удару в Кременчуку по ангарах ЗСУ із західним озброєнням, а торговельний центр, який загорівся поряд, начебто не працював. Удар був у районі Кременчуцького заводу дорожніх машин, йдеться у зведенні російських сил.
"У результаті високоточного удару, зброя та боєприпаси західного виробництва, зосереджені на складському приміщенні для подальшого відправлення українському угрупуванню військ на Донбасі, вражені", - стверджують російські військові. За їхніми словами, детонація боєприпасів до західного озброєння викликала пожежу в розташованому поряд торговельному центрі.
"Ракетний удар по Кременчуку прийшовся у дуже людне місце, яке на 100% немає відношення до військових дій", - заявив президент Володимир Зеленський відразу після удару.
"Поруч не знаходилося жодних військових чи інфраструктурних об'єктів", - каже керівник МВС України Денис Монастирський.
"Вдарити ракетами по такому об'єкту можуть тільки абсолютно відморожені терористи, яким не має бути місця на землі. І це не помилкове попадання ракет, це прорахований російський удар", - сказав президент у зверненні.
За даними РНБО, по Кременчуку в понеділок "прилетіло" дві ракети Х22: одна влучила в "Амстор", інша - у міський стадіон.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
спорт, политика, полиция, протесты, Польша, Путин, живопись, Дмитрий Дятлов, портрет, солдат, женщины, дети, медицина, Велика Британія, фотопроект, Львів, Київ, пожары, Майдан, искусство, обстрелы, учения, митинги, церковь, фотоконкурсы, война, Китай, Донбасс, НАТО, Нацгвардия, история, Киев, архитектура, дизайн, марш, выборы, терроризм, фотография, столкновения, пейзажи, стихийные бедствия, город, самолеты, природа, ЗСУ, Сергей Смоленцев, Париж, военная техника, зима, пляжи, фотоподборки, животные, Россия, авиация, мир, Порошенко, туризм, суд, Шахтер, акции, сборная Украины, передовая, Війна, оккупация, культура, ВМС, Александр Зубко, люди, юмор, Новый Год, Зеленский, Одесса, праздники, традиции, джаз, пандемия, ДСНС, коронавирус, карантин, автомобили, #Євромайдан, Киевщина, общество, Україна, ВСУ, мода, фестивали, технологии, Динамо, Росія, футбол, США, уикенд, корабли, музыка, выставки, путешествия, соревнования, Бахмут, Верховная Рада