НОВИНИ ДНЯ: Кабмін Корецького. Рада затвердила оновлений склад уряду  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 17 липня  Україну накриває антициклон: де буде спекотно 17 липня й чи зміниться щось на вихідних  Три знаки Зодіаку ось-ось отримають особливу підтримку Всесвіту: що на них чекає  Російська еліта виводить мільярди з-під контролю Путіна під час війни - Bloomberg  Росія вигадала спосіб захистити "тіньовий флот" у Чорному та Азовському морях  Чому двієчники досягають успіху частіше, ніж ті, хто добре вчився: учені дали остаточну відповідьвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
28.06.2022   Кременчук, Полтавська обл., Україна   Reuters, Associated Press, ДСНС, Полтавська ОДА, УНІАН, BBC

Кременчук: страшні наслідки ракетного удару по ТРЦ «Амстор»

28 червня пошуково-рятувальні роботи продовжуються, здійснюється розбирання пошкоджених будівельних конструкцій за допомогою важкої інженерної техніки та засобів малої механізації. Підрозділами ДСНС обстежено та розібрано уламки будівельних конструкцій на 60% загальної площі об’єкту.
Внаслідок обстрілу торговельного центру загинуло 18 осіб (з яких 1 особа померла в лікарні). За медичною допомогою звернулося 59 осіб, з них 25 було госпіталізовано до лікарні інтенсивного лікування м. Кременчук.  36 зараз вважаються зниклими безвісти.
Координацію заходів на місці події здійснює Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. До робіт від ДСНС залучено 440 осіб (в т.ч. 14 психологів) та 70 од. техніки. Усього, за даними ОВА, до рятувальної операції в торговельному центрі залучено більше тисячі людей - рятувальники, військові, поліція, працівники швидкої та лікарень.
За словами мера міста Віталія Малецького, слідству стало відомо, що адміністрація "Амстору" оголосила, що з 23 червня ТРЦ не буде зачинятися під час повітряної тривоги.
28, 29 та 30 червня у Кременчуці оголошено триденну жалобу за загиблими внаслідок ракетного удару по ТРЦ "Амстор", повідомив мер міста.
"Те, що сталося - це найбільша трагедія в сучасній історії Кременчука. Кременчуцька громада вимагає притягти до відповідальності винних у розв'язанні війни та нападі на мирних громадян", - написав Малецький на своїй сторінці у фейсбуці.
Трагедію у Кременчуці вже засудили лідери Великої Британії, Франції, посол США в Україні, а Радбез ООН скликає засідання, щоб обговорити удар по Кременчуку.
У російському міноборони стверджують, що завдали удару в Кременчуку по ангарах ЗСУ із західним озброєнням, а торговельний центр, який загорівся поряд, начебто не працював. Удар був у районі Кременчуцького заводу дорожніх машин, йдеться у зведенні російських сил.
"У результаті високоточного удару, зброя та боєприпаси західного виробництва, зосереджені на складському приміщенні для подальшого відправлення українському угрупуванню військ на Донбасі, вражені", - стверджують російські військові. За їхніми словами, детонація боєприпасів до західного озброєння викликала пожежу в розташованому поряд торговельному центрі.
"Ракетний удар по Кременчуку прийшовся у дуже людне місце, яке на 100% немає відношення до військових дій", - заявив президент Володимир Зеленський відразу після удару.
"Поруч не знаходилося жодних військових чи інфраструктурних об'єктів", - каже керівник МВС України Денис Монастирський.
"Вдарити ракетами по такому об'єкту можуть тільки абсолютно відморожені терористи, яким не має бути місця на землі. І це не помилкове попадання ракет, це прорахований російський удар", - сказав президент у зверненні.
За даними РНБО, по Кременчуку в понеділок "прилетіло" дві ракети Х22: одна влучила в "Амстор", інша - у міський стадіон.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
юмор, фотография, выборы, США, футбол, выставки, стихийные бедствия, искусство, мир, сборная Украины, путешествия, Львів, пейзажи, акции, карантин, авиация, Путин, фотоподборки, город, #Євромайдан, традиции, общество, медицина, Киевщина, церковь, Донбасс, Зеленский, протесты, солдат, НАТО, учения, терроризм, фестивали, фотоконкурсы, ВМС, Київ, Киев, война, дизайн, Динамо, живопись, Нацгвардия, обстрелы, спорт, политика, Росія, самолеты, военная техника, суд, Майдан, полиция, музыка, портрет, джаз, праздники, столкновения, Китай, марш, Порошенко, Александр Зубко, ЗСУ, история, Україна, технологии, Шахтер, пожары, Париж, пляжи, митинги, соревнования, оккупация, мода, корабли, животные, культура, природа, Одесса, Дмитрий Дятлов, автомобили, дети, люди, Сергей Смоленцев, уикенд, Бахмут, ВСУ, Верховная Рада, женщины, Велика Британія, Россия, пандемия, коронавирус, туризм, фотопроект, Польша, зима, архитектура, Війна, передовая, ДСНС, Новый Год