НОВИНИ ДНЯ: Що зробити з часником у червні: поради експерта для великого врожаю  6 червня: церковне свято сьогодні, що треба зробити, щоб стати багатшим і красивішим  Полікультура: як виростити більше їжі на одній грядці  Магнітні бурі: прогноз на вихідні, 6-7 червня  Пасинкування низькорослих помідорів: як це найкраще робити для раннього врожаю  Гороскоп на 6 червня для всіх знаків зодіаку: для кого день буде вдалим, якщо не піддаватися емоціям  Як допомогти помідорам пережити спеку і не втратити врожайвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
27.09.2022   РФ   Reuters, Associated Press

Росія: картинки мобілізації

Довгі черги машин на дорогах, що звиваються до прикордонних пунктів Росії з Грузією, Казахстаном і Монголією, і схожі черги в аеропортах. Гнівні демонстрації — не лише в Москві та Санкт-Петербурзі — але й у віддаленій крайній північній провінції Якутії та в південному регіоні Дагестану, коли жінки ганялися за поліцейським і кричали: «Ні війні!». Озброєний чоловік, який відкрив стрілянину в комісаріаті в одному з сибірських міст і важко поранив військового коменданта, заявивши: «Зараз ми всі підемо додому».
Через п’ять днів після того, як президент Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію для призову сотень тисяч резервістів для боротьби в Україні, цей крок викликав обурені протести, масову втечу людей і акти насильства по всій величезній країні.
Хоча державне телебачення намалювало райдужну картину мобілізаційної акції, а телеканал «Росія 1» у неділю показав натовпи нетерплячих чоловіків, які шикуються в чергу, щоб записатися «майже в кожному регіоні», реальність була іншою. Від початку призову почали підпалювати військомати та інші адміністративні будівлі. Хоча такі інциденти були звичайними протягом 7 місяців вторгнення, їх кількість і частота зросли після виступу Путіна. Російські незалежні ЗМІ нарахували щонайменше 17 таких інцидентів за останні дні, понад 37 до оголошення мобілізації.
У понеділок чоловік на автовокзалі в Рязані облив себе легкозаймистою рідиною та підпалив, кричачи, що він не хоче брати участь у російській «спеціальній військовій операції» в Україні. Повідомляється, що він отримав легкі тілесні ушкодження та був затриманий поліцією.
Хоча було сказано, що загальна мобілізація складала близько 300 000 чоловік, деякі ЗМІ повідомляють, що влада планує зібрати більше 1 мільйона, що Москва заперечує.
Андрій Колесніков, старший науковий співробітник Фонду Карнегі, зазначив, що опитування показують, що близько половини росіян беззастережно підтримують війну, а приблизно третина підтримує війну із застереженнями. Останні є «резервуаром сумнівів і невдоволення», — сказав Колесніков. — Вже зрозуміло, що мобілізація не часткова, і якщо це буде ставати все більш очевидним, то настрої можуть почати змінюватися. Путін сильно ризикує».

Резервіст, призваний під час часткової мобілізації, прощається з рідними під час відправлення на військову базу в місто Батайськ, Ростовська область, Росія, 26 вересня 2022

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
футбол, фотоподборки, Київ, Порошенко, фотопроект, Зеленский, портрет, архитектура, фотоконкурсы, технологии, ВСУ, традиции, пандемия, Путин, авиация, #Євромайдан, стихийные бедствия, юмор, карантин, Париж, ЗСУ, военная техника, акции, зима, коронавирус, Динамо, соревнования, Польша, путешествия, пожары, столкновения, выставки, Киев, Львів, дизайн, суд, НАТО, оккупация, обстрелы, самолеты, автомобили, солдат, музыка, Нацгвардия, война, Війна, Россия, город, Донбасс, фотография, спорт, уикенд, ДСНС, Велика Британія, Сергей Смоленцев, церковь, Крым, джаз, Китай, общество, Майдан, мир, медицина, праздники, митинги, учения, фестивали, искусство, Новый Год, передовая, марш, протесты, выборы, культура, политика, Дмитрий Дятлов, природа, пляжи, история, терроризм, пейзажи, Шахтер, полиция, туризм, живопись, женщины, Бахмут, США, Верховная Рада, Одесса, Киевщина, ВМС, животные, дети, сборная Украины, Україна, корабли, Александр Зубко, мода, люди