НОВИНИ ДНЯ: У Росії з’явився стоп-лист країн для вербування на війну проти України  Найбільша знижка від 2023 року: доходи РФ від нафти тануть на очах — що буде далі  Буданов прокоментував переговори з РФ і розкрив дату наступного раунду  Потрійний страховий стаж: хто з українців може швидше вийти на пенсію  Зеленський заговорив про мир з Білоруссю: є лише одна умова  Ґаджети "вбивають" мозок дітей: науковці б’ють на сполох через покоління Z  Ціни на гречку різко злетіли: скільки коштує крупа в лютому 2026 рокувсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
24.07.2023   Одеса, Україна   Укрінформ, Associated Press, ДСНС, Reuters, BBC, Думская, Оперативне командування Південь

Одеса після російського ракетного удару

Під час нічної ракетної атаки на Одесу Росія вбила одну людину та поранила ще 22, пошкодила житлові будинки та пам'ятки архітектури у центрі. Великих руйнувань зазнав головний православний храм Одеси - кафедральний Спасо-Преображенський собор.
Росія протягом цього тижня майже щоночі проводить масовані ракетні удари по Одесі та портовій інфраструктурі регіону.
"Головна мета ракетних атак росіян на Одесу та регіон - це спроба повністю ізолювати вихід України до Чорного моря", - написав у фейсбук секретар РНБО Олексій Данілов.
Він також припустив, що метою Росії є "нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування "зернового коридору", оскільки "після провалу ідеї "енергетичної наддержави" Путін хоче стати "зерновою надімперією".
"Знищення української інфраструктури... має зробити світ залежним від російського зерна і їх логістики і можливостей. План - поставити світ на коліна і зробити Росію унікальним зерновим постачальником", - вважає секретар РНБО України.
В російському міноборони заявили, що завдали удару по об'єктах, "де готувалися терористичні акти проти РФ із застосуванням безекіпажних катерів", а на самих цих об'єктах "перебували іноземні найманці".
За даними Національної поліції, внаслідок нової атаки одна людина загинула, а ще 22 отримали поранення. Серед них є четверо дітей. Там також повідомляють, що крім Преображенського собору в Одесі "пошкоджень та руйнувань зазнали об'єкти цивільної інфраструктури, багатоповерхові та приватні житлові будинки, автомобілі громадян. У багатьох будинках пошкоджені фасади та дахи, вибиті вікна".
Як повідомили військові з ОК "Південь", під час ракетної атаки Росія застосувала 19 ракет різних типів: 5 крилатих "Онікс" з берегового ракетного комплексу "Бастіон" (Крим); 3 крилаті ракети повітряного базування Х-22 - пуски здійснювались з літаків Ту-22МЗ (акваторія Чорного моря); 4 крилаті ракети морського базування "Калібр" - імовірно з підводного човна (акваторія Чорного моря); 5 крилатих ракет наземного базування "Іскандер-К" (Крим); 2 балістичні ракети "Іскандер-М" (Крим).
Українським силам ППО вдалося знищити 9 ракет - 4 "Калібри" та 5 "Іскандерів".
Міська влада повідомляє, що руйнувань зазнала портова інфраструктура та щонайменше шість житлових будинків. У центрі Одеси в охоронній зоні ЮНЕСКО зруйновані дві пам'ятки архітектури, а також Спасо-Преображенський собор УПЦ (Московського патріархату). Міська рада уточнила, що руйнування є на бульварі Жванецького, також пошкоджений Будинок вчених та споруди поруч.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
джаз, природа, США, Динамо, мир, архитектура, Крым, автомобили, учения, уикенд, дизайн, выборы, фотоподборки, ВМС, Війна, Киев, акции, НАТО, Бахмут, стихийные бедствия, солдат, политика, фотография, Одесса, Путин, Порошенко, авиация, зима, Зеленский, терроризм, военная техника, Донбасс, столкновения, пожары, суд, музыка, путешествия, сборная Украины, визиты, ЗСУ, Новый Год, культура, история, медицина, фотоконкурсы, дети, Майдан, фотопроект, самолеты, Киевщина, пейзажи, полиция, Александр Зубко, Париж, обстрелы, живопись, пандемия, Київ, война, Дмитрий Дятлов, технологии, #Євромайдан, Верховная Рада, туризм, соревнования, оккупация, ВСУ, митинги, Україна, город, карантин, животные, спорт, ДСНС, портрет, женщины, искусство, Россия, футбол, праздники, коронавирус, мода, Сергей Смоленцев, передовая, церковь, люди, юмор, общество, Львів, протесты, фестивали, традиции, корабли, Шахтер, Китай, пляжи, Польша, выставки, Нацгвардия, марш