НОВИНИ ДНЯ: Новий ультиматум Кремля: Лавров назвав умову для закінчення війни проти України  Путін втратив шанс вийти з провальної війни: Сибіга попередив РФ про катастрофічні наслідки  Модно, але марно: ТОП-5 дивних опцій в авто, за які не варто доплачувати  Що зірки нам пророкують: гороскоп на червень 2026 року  Зеленський різко відреагував на заяви Кремля: що сказав про позицію Путіна  Що робити з півоніями після цвітіння: розповідають експерти з садівництва  Частину України накриють грозові шквали: прогноз на 6 червнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
24.07.2023   Одеса, Україна   Укрінформ, Associated Press, ДСНС, Reuters, BBC, Думская, Оперативне командування Південь

Одеса після російського ракетного удару

Під час нічної ракетної атаки на Одесу Росія вбила одну людину та поранила ще 22, пошкодила житлові будинки та пам'ятки архітектури у центрі. Великих руйнувань зазнав головний православний храм Одеси - кафедральний Спасо-Преображенський собор.
Росія протягом цього тижня майже щоночі проводить масовані ракетні удари по Одесі та портовій інфраструктурі регіону.
"Головна мета ракетних атак росіян на Одесу та регіон - це спроба повністю ізолювати вихід України до Чорного моря", - написав у фейсбук секретар РНБО Олексій Данілов.
Він також припустив, що метою Росії є "нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування "зернового коридору", оскільки "після провалу ідеї "енергетичної наддержави" Путін хоче стати "зерновою надімперією".
"Знищення української інфраструктури... має зробити світ залежним від російського зерна і їх логістики і можливостей. План - поставити світ на коліна і зробити Росію унікальним зерновим постачальником", - вважає секретар РНБО України.
В російському міноборони заявили, що завдали удару по об'єктах, "де готувалися терористичні акти проти РФ із застосуванням безекіпажних катерів", а на самих цих об'єктах "перебували іноземні найманці".
За даними Національної поліції, внаслідок нової атаки одна людина загинула, а ще 22 отримали поранення. Серед них є четверо дітей. Там також повідомляють, що крім Преображенського собору в Одесі "пошкоджень та руйнувань зазнали об'єкти цивільної інфраструктури, багатоповерхові та приватні житлові будинки, автомобілі громадян. У багатьох будинках пошкоджені фасади та дахи, вибиті вікна".
Як повідомили військові з ОК "Південь", під час ракетної атаки Росія застосувала 19 ракет різних типів: 5 крилатих "Онікс" з берегового ракетного комплексу "Бастіон" (Крим); 3 крилаті ракети повітряного базування Х-22 - пуски здійснювались з літаків Ту-22МЗ (акваторія Чорного моря); 4 крилаті ракети морського базування "Калібр" - імовірно з підводного човна (акваторія Чорного моря); 5 крилатих ракет наземного базування "Іскандер-К" (Крим); 2 балістичні ракети "Іскандер-М" (Крим).
Українським силам ППО вдалося знищити 9 ракет - 4 "Калібри" та 5 "Іскандерів".
Міська влада повідомляє, що руйнувань зазнала портова інфраструктура та щонайменше шість житлових будинків. У центрі Одеси в охоронній зоні ЮНЕСКО зруйновані дві пам'ятки архітектури, а також Спасо-Преображенський собор УПЦ (Московського патріархату). Міська рада уточнила, що руйнування є на бульварі Жванецького, також пошкоджений Будинок вчених та споруди поруч.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
женщины, НАТО, ЗСУ, Верховная Рада, фестивали, джаз, коронавирус, футбол, фотоподборки, фотография, люди, Карпаты, медицина, Шахтер, суд, Війна, выборы, протесты, акции, авиация, Україна, корабли, зима, Новый Год, #Євромайдан, Динамо, общество, сборная Украины, животные, Париж, туризм, пандемия, дети, живопись, марш, Велика Британія, история, столкновения, архитектура, музыка, ВМС, Донбасс, церковь, Майдан, природа, военная техника, пляжи, Київ, праздники, самолеты, уикенд, митинги, Сергей Смоленцев, Путин, Порошенко, Киев, пейзажи, Китай, город, автомобили, спорт, терроризм, передовая, оккупация, ДСНС, мода, технологии, культура, солдат, дизайн, соревнования, США, фотопроект, Дмитрий Дятлов, Одесса, юмор, Польша, стихийные бедствия, учения, фотоконкурсы, пожары, искусство, мир, ВСУ, война, карантин, Киевщина, портрет, Александр Зубко, выставки, Львів, Зеленский, политика, обстрелы, Бахмут, полиция, традиции, Россия, путешествия, Нацгвардия