НОВИНИ ДНЯ: Норвегія забороняє “курей-франкенштейнів”: чому країна робить цей крок  Українців попереджають про негоду: прогноз на 16 лютого  "Це внутрішні підриви": Зеленський розповів про союзників Путіна у Європі  Рубіо окреслив роль США у війні в Україні  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 16 лютого  Сильний сніг, вітер та хуртовини: частину України 16 лютого накриє негода  Морська блокада США: в Індійському океані затримали черговий танкер-порушниквсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
04.09.2024   Україна, Львів   ДСНС, РБК-Україна, Контракти
46354 Метки:  Львів, Україна.

Ворог поцілив по серцю міста. Який вигляд має Львів після комбінованої атаки

Російська армія цієї ночі завдала ударів по Львову, поціливши по самому серцю міста. Більшість постраждалих об'єктів - це історична спадщина, кількість постраждалих вимірюється десятками, а серед жертв є діти. Зруйновані будинки, пошкоджені заклади освіти та охорони здоров'я.

РБК-Україна в матеріалі пише, який вигляд має Львів після обстрілу. Про це повідомляють Контракти.UA

Загалом по Львову було два важких влучання. Про пожежі через атаку по місту влада повідомила рано в ранці. Зокрема сталося загоряння житлових будинків в районі головного вокзалу. Багато вибитих вікон зафіксували в районі вулиць Коновальця, Братів Міхновських, Мельника.

За словами мера міста Андрія Садового, під атаку потрапили два райони - Франківський та Залізничний. Удар був по історичній частині міста. Триває розбір завалів, пожежі місцями й досі гасять. За його словами, "якою буде кінцева ситуація важко зрозуміти".

Також Садовий заявив, що дві школи сьогодні навчання не розпочнуть, там повилітало багато вікон: учні Арніки та 17 залишаються вдома.

"Більшість пошкоджених об'єктів - це все історична спадщина. 70 будинків загалом зазнали уражень...Так виглядає, що це була комбінована атака. І ракети й дрони", - повідомив Садовий в ефірі телемарафону, зазначивши, що такої атаки по місту не було давно.

Кадри руйнівних наслідків оприлюднив в мережі й президент Володимир Зеленський.

"Кожен наш партнер у світі, який допомагає Україні з ППО, є справжнім захисником життя. І кожен, хто переконує партнерів дати Україні більше далекобійності, щоб відповідати на терор справедливо, працює для недопущення саме таких російських терористичних ударів по українських містах. Терор потрібно зупинити", - написав президент під фото.

За інформацією голови ОВА Максима Козицького, через нічну атаку у Львові пошкоджені щонайменше сім пам'яток архітектури місцевого значення. Мова йде про памʼятки на вулицях Коновальця та Кокорудза. Усі будинки розташовані в історичному ареалі та буферній зоні ЮНЕСКО. Вони є у державному реєстрі нерухомих пам’яток України.

Відомо, що в місті уражено 2 медзаклади. Зокрема на вулиці Коновальця постраждав обласний Центр спортивної медицини і реабілітації. Пошкоджена його історична будівля. Вибиті понад 70 вікон. Від ударної хвилі повиносило рами. У шести кабінетах впала стеля. Відірвані батареї. Понищені компʼютери та медична апаратура.

"Нагадаю, Центр розташований у віллі Юзефи Франц, яка датується 1893 роком, і є памʼяткою архітектури місцевого значення", - акцентував Козицький.

Внаслідок ворожого обстрілу в місті також зазнав ушкоджень храм ПЦУ Святого Юрія Переможця на вул. Чернівецькій.

Загалом по місту в більшості пошкоджені багатоквартирні та приватні будинки, автомобілі. Крім того, за даними ДСНС, уламки ракети виявили на території міжнародного аеропорту "Львів". За попередньою інформацією інфраструктура аеропорту не пошкоджена.

Нагадаємо, що в ніч на 4 вересня війська РФ здійснили чергову комбіновану атаку по Україні. Ворог використав "Шахеди", крилаті та балістичні ракети, зокрема Х-47 М2 "Кинджал". Найбільше руйнувань зазнав Львів. Там, за останніми даними, 45 постраждалих. Ще сім людей загинули, троє з них діти. Додамо, що також під ударом сьогодні був Кривий Ріг. Там значних руйнувань зазнав готель. Пошкоджені будинки тощо.

Під час підготовки матеріалу використовувалися: дані міськради Львова, мера Львова Андрія Садового, голови Львівської ОВА Максима Козицького, президента Володимира Зеленського та ДСНС.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
джаз, Киевщина, Париж, Одесса, фотоподборки, уикенд, Львів, Київ, автомобили, архитектура, искусство, технологии, авиация, полиция, Киев, зима, пожары, Китай, дети, карантин, корабли, Бахмут, Польша, природа, Шахтер, ЗСУ, фотопроект, путешествия, оккупация, политика, митинги, фестивали, пейзажи, мода, пляжи, терроризм, обстрелы, передовая, соревнования, музыка, Сергей Смоленцев, церковь, сборная Украины, туризм, Порошенко, коронавирус, история, фотоконкурсы, культура, животные, стихийные бедствия, Александр Зубко, Верховная Рада, Россия, военная техника, акции, визиты, США, столкновения, суд, солдат, ДСНС, учения, портрет, спорт, ВСУ, город, фотография, женщины, праздники, медицина, Новый Год, Нацгвардия, война, марш, Зеленский, Динамо, самолеты, юмор, #Євромайдан, ВМС, мир, Донбасс, протесты, футбол, НАТО, живопись, выборы, Дмитрий Дятлов, выставки, Путин, люди, пандемия, дизайн, Україна, Майдан, общество, Війна, традиции, Крым