НОВИНИ ДНЯ: У Москві знайшли мертвим ще одного топменеджера: увагу привернула одна деталь  Успіння праведної Анни 2026 року: що категорично заборонено робити та які прикмети віщують долю  Вступ до коледжів після 9 та 11 класів: як проходитимуть іспити у 2026 році  Медовий Спас 2026 року: коли святкуємо, що обов’язково потрібно зробити та яких помилок варто уникати  Експерти не радять вмикати ці режими прання, бо вони псують одяг: речі втрачають форму та колір  Риби, Раки та Скорпіони: фінансова ситуація до кінця липня може різко змінитися  Як правильно зрізати зелень, щоб вона відростала зновувсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
11.02.2025   Київ, Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка   Олександр Зубко

Цвітіння у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка

Більше, ніж половину року і без того прекрасна Велика ботаніка (так його часто називають) прикрашена різними квітами. Каледар цвітіння показує, що першим розквітає чарівний горіх або ж гамамеліс, але то треба знати, де його шукати. Власне, як і крокуси з пролісками, які мають з’являтися у середині березня. Добре помітними є деякі сорти рододендронів, магнолій та вереску. Початок цвітіння кожен рік міняється, це така розвага: чатувати, коли з’являться перші квіти. Трохи згодом настає час форзиції — вона помітна також по всьому місту: гілки дерев та кущів ще голі, і раптом серед загальної сірості спалахують жовті квіти. Далі настає черга сакур. Найбільш відомі тут дві алеї по обидва боки колекційно-експозиційної ділянки «Гірський сад». Насправді, сакурою в побуті називають різноманітні декоративні вишневі дерева, а ті, в свою чергу, входять до роду слив... Проте найбільш відомий Ботанічний сад бузком. Він переважно зібраний в одному місці — у «Сірінгарію». Протягом його цвітіння щоб потрапити всередину треба вистояти довжелезну чергу, а вже на доріжках штовхатися з іншими відвідувачами. Досвідчені гості стараються приходити в дощову погоду, тоді натовп буде трохи меншим. Одночасно з бузком починається цвітіння півоній. Поруч з «Сірінгарієм» розташована ділянка жасмину, чубушнику та дейцій. Вони легко впізнаються — такі кущі часто можна побачити на вулицях та у парках. Але ж подивіться, які різноманітні ці білі квіти!

З весни до осені цвітіння різних рослин відбувається майже безперервно: це і всім знайомі, ніби обсипані снігом кущі спіреї, і карагна, яку часто помилково називають жовтою акацією, і різні сорти гортензій, і символ міста — каштан (а тут є навіть їстівні сорти) і багато фруктових дерев. Все літо буяє «Сад троянд», а на ділянці «Пори року» декоративні квіти ростуть до пізньої осені. Варто згадати, що значна кількість рослин опилюється вітром, тож їхні квіти пересічною людиною не визначаються як власне квіти. Деякі рослини ховаються буквально в хащах, їх побачити буде великою удачею. Серед магнолій є такі, що квітнуть аж у липні. В різний час розпускаються рододендрони. Є вічнозелені сорти, і дивно зараз спостерігати листя та бруньки серед снігу. Проте в багатьох рослинах вегетація запустилася ще на початку цього року. Сподіваємось, вони не померзнуть. І вже майже місяць, як почали розпускатися азалії в оранжереї. Зазвичай цвітіння триває від середини лютого до середини березня, тож особливо багато людей тут на День закоханих та 8 березня.

Фото і текст — Олександр Зубко

Перші квіти у «Саду магнолій», 31.03.2024

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
фотоконкурсы, США, Зеленский, сборная Украины, Динамо, дизайн, пандемия, оккупация, соревнования, джаз, ВСУ, фотопроект, женщины, столкновения, ВМС, карантин, Одесса, акции, искусство, Донбасс, политика, корабли, митинги, Киевщина, военная техника, пожары, фотография, люди, полиция, Львів, фестивали, культура, общество, Китай, терроризм, ЗСУ, пляжи, мода, Бахмут, стихийные бедствия, протесты, Росія, Велика Британія, медицина, история, самолеты, Россия, спорт, #Євромайдан, Киев, юмор, Майдан, футбол, фотоподборки, музыка, выставки, уикенд, солдат, Війна, живопись, церковь, мир, НАТО, обстрелы, суд, туризм, учения, природа, передовая, праздники, Париж, технологии, Польша, авиация, Новый Год, путешествия, Путин, Александр Зубко, коронавирус, зима, традиции, автомобили, Порошенко, Київ, Верховная Рада, Шахтер, Дмитрий Дятлов, война, выборы, пейзажи, Нацгвардия, марш, Сергей Смоленцев, животные, дети, портрет, ДСНС, Україна, архитектура, город