НОВИНИ ДНЯ: Мороз до -20 і ожеледиця: чого чекати від погоди в Україні 14 січня  Ці 4 знаки зодіаку ненавидять, коли їм кажуть, що робити  У Росії закінчуються вертольоти для рятувальних авіаслужб — ЗМІ  Трамп ввів 25-відсоткові мита для країн, які торгують з Іраном  У Польщі готують зміни для українців: кого торкнуться нові правила  Новий заступник голови СБУ і не тільки: Зеленський затвердив кадрові перестановки  До України йде лютий мороз до -24: прогноз погоди на 12 січнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
11.02.2025   Київ, Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка   Олександр Зубко

Цвітіння у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка

Більше, ніж половину року і без того прекрасна Велика ботаніка (так його часто називають) прикрашена різними квітами. Каледар цвітіння показує, що першим розквітає чарівний горіх або ж гамамеліс, але то треба знати, де його шукати. Власне, як і крокуси з пролісками, які мають з’являтися у середині березня. Добре помітними є деякі сорти рододендронів, магнолій та вереску. Початок цвітіння кожен рік міняється, це така розвага: чатувати, коли з’являться перші квіти. Трохи згодом настає час форзиції — вона помітна також по всьому місту: гілки дерев та кущів ще голі, і раптом серед загальної сірості спалахують жовті квіти. Далі настає черга сакур. Найбільш відомі тут дві алеї по обидва боки колекційно-експозиційної ділянки «Гірський сад». Насправді, сакурою в побуті називають різноманітні декоративні вишневі дерева, а ті, в свою чергу, входять до роду слив... Проте найбільш відомий Ботанічний сад бузком. Він переважно зібраний в одному місці — у «Сірінгарію». Протягом його цвітіння щоб потрапити всередину треба вистояти довжелезну чергу, а вже на доріжках штовхатися з іншими відвідувачами. Досвідчені гості стараються приходити в дощову погоду, тоді натовп буде трохи меншим. Одночасно з бузком починається цвітіння півоній. Поруч з «Сірінгарієм» розташована ділянка жасмину, чубушнику та дейцій. Вони легко впізнаються — такі кущі часто можна побачити на вулицях та у парках. Але ж подивіться, які різноманітні ці білі квіти!

З весни до осені цвітіння різних рослин відбувається майже безперервно: це і всім знайомі, ніби обсипані снігом кущі спіреї, і карагна, яку часто помилково називають жовтою акацією, і різні сорти гортензій, і символ міста — каштан (а тут є навіть їстівні сорти) і багато фруктових дерев. Все літо буяє «Сад троянд», а на ділянці «Пори року» декоративні квіти ростуть до пізньої осені. Варто згадати, що значна кількість рослин опилюється вітром, тож їхні квіти пересічною людиною не визначаються як власне квіти. Деякі рослини ховаються буквально в хащах, їх побачити буде великою удачею. Серед магнолій є такі, що квітнуть аж у липні. В різний час розпускаються рододендрони. Є вічнозелені сорти, і дивно зараз спостерігати листя та бруньки серед снігу. Проте в багатьох рослинах вегетація запустилася ще на початку цього року. Сподіваємось, вони не померзнуть. І вже майже місяць, як почали розпускатися азалії в оранжереї. Зазвичай цвітіння триває від середини лютого до середини березня, тож особливо багато людей тут на День закоханих та 8 березня.

Фото і текст — Олександр Зубко

Хатинка для комах, «Сад жасмину», 04.06.2024

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Путин, учения, фотоподборки, военная техника, футбол, Львів, Париж, выборы, культура, искусство, женщины, коронавирус, война, архитектура, акции, технологии, Польша, дети, авиация, люди, Донбасс, передовая, город, Дмитрий Дятлов, Александр Зубко, общество, обстрелы, Нацгвардия, Китай, спорт, история, Динамо, юмор, пандемия, пляжи, ВМС, Бахмут, НАТО, корабли, традиции, Київ, Порошенко, солдат, фотоконкурсы, Карпаты, фотография, ЗСУ, Зеленский, ДСНС, медицина, церковь, митинги, выставки, путешествия, Киев, США, мода, Велика Британія, пейзажи, Україна, Майдан, фотопроект, Шахтер, живопись, фестивали, Одесса, праздники, Киевщина, Новый Год, уикенд, оккупация, ВСУ, дизайн, автомобили, мир, музыка, карантин, пожары, столкновения, Верховная Рада, соревнования, суд, сборная Украины, терроризм, политика, животные, джаз, зима, #Євромайдан, природа, протесты, Сергей Смоленцев, Війна, марш, Россия, самолеты, портрет, полиция, стихийные бедствия, туризм