НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 27 квітня за картами Таро: Терезам - пауза, Водоліям - кохання  Коли сіяти огірки у відкритий ґрунт: орієнтуємось на погодні умови, народні прикмети, місячний календар  Гороскоп на 27 квітня: Левам - увага, Дівам - активний день  Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого зі знаків зодіаку чекає прибуток 27 квітня – 3 травня  Що зірки нам пророкують: гороскоп на 27 квітня – 3 травня 2026 року  Не сміття, а цінний ресурс: 3 способи використати картон у вашому саду  Гороскоп на 27 квітня для всіх знаків зодіаку: кому пощастить у грошах, а кому в стосункахвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
11.02.2025   Київ, Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка   Олександр Зубко

Цвітіння у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка

Більше, ніж половину року і без того прекрасна Велика ботаніка (так його часто називають) прикрашена різними квітами. Каледар цвітіння показує, що першим розквітає чарівний горіх або ж гамамеліс, але то треба знати, де його шукати. Власне, як і крокуси з пролісками, які мають з’являтися у середині березня. Добре помітними є деякі сорти рододендронів, магнолій та вереску. Початок цвітіння кожен рік міняється, це така розвага: чатувати, коли з’являться перші квіти. Трохи згодом настає час форзиції — вона помітна також по всьому місту: гілки дерев та кущів ще голі, і раптом серед загальної сірості спалахують жовті квіти. Далі настає черга сакур. Найбільш відомі тут дві алеї по обидва боки колекційно-експозиційної ділянки «Гірський сад». Насправді, сакурою в побуті називають різноманітні декоративні вишневі дерева, а ті, в свою чергу, входять до роду слив... Проте найбільш відомий Ботанічний сад бузком. Він переважно зібраний в одному місці — у «Сірінгарію». Протягом його цвітіння щоб потрапити всередину треба вистояти довжелезну чергу, а вже на доріжках штовхатися з іншими відвідувачами. Досвідчені гості стараються приходити в дощову погоду, тоді натовп буде трохи меншим. Одночасно з бузком починається цвітіння півоній. Поруч з «Сірінгарієм» розташована ділянка жасмину, чубушнику та дейцій. Вони легко впізнаються — такі кущі часто можна побачити на вулицях та у парках. Але ж подивіться, які різноманітні ці білі квіти!

З весни до осені цвітіння різних рослин відбувається майже безперервно: це і всім знайомі, ніби обсипані снігом кущі спіреї, і карагна, яку часто помилково називають жовтою акацією, і різні сорти гортензій, і символ міста — каштан (а тут є навіть їстівні сорти) і багато фруктових дерев. Все літо буяє «Сад троянд», а на ділянці «Пори року» декоративні квіти ростуть до пізньої осені. Варто згадати, що значна кількість рослин опилюється вітром, тож їхні квіти пересічною людиною не визначаються як власне квіти. Деякі рослини ховаються буквально в хащах, їх побачити буде великою удачею. Серед магнолій є такі, що квітнуть аж у липні. В різний час розпускаються рододендрони. Є вічнозелені сорти, і дивно зараз спостерігати листя та бруньки серед снігу. Проте в багатьох рослинах вегетація запустилася ще на початку цього року. Сподіваємось, вони не померзнуть. І вже майже місяць, як почали розпускатися азалії в оранжереї. Зазвичай цвітіння триває від середини лютого до середини березня, тож особливо багато людей тут на День закоханих та 8 березня.

Фото і текст — Олександр Зубко

«Сад троянд», 22.09.2024

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
дизайн, терроризм, передовая, фотоподборки, Китай, Бахмут, самолеты, Дмитрий Дятлов, акции, Зеленский, Новый Год, Париж, архитектура, Донбасс, Александр Зубко, город, дети, Україна, уикенд, Одесса, праздники, политика, технологии, Порошенко, портрет, Динамо, пляжи, зима, общество, ВМС, визиты, животные, Польша, соревнования, Киев, Нацгвардия, церковь, оккупация, пандемия, #Євромайдан, сборная Украины, Россия, США, коронавирус, путешествия, военная техника, солдат, выборы, музыка, ЗСУ, учения, Львів, пожары, мода, Майдан, фестивали, автомобили, искусство, спорт, война, юмор, ДСНС, Сергей Смоленцев, суд, медицина, фотография, авиация, ВСУ, Київ, митинги, протесты, марш, Верховная Рада, выставки, пейзажи, Путин, обстрелы, корабли, фотоконкурсы, живопись, мир, стихийные бедствия, НАТО, карантин, Велика Британія, Шахтер, джаз, футбол, традиции, природа, Війна, женщины, культура, полиция, люди, Киевщина, история, туризм, фотопроект, столкновения