НОВИНИ ДНЯ: Тільки три знаки Зодіаку від природи притягують багатство та гроші  Сили оборони вдарили по НПЗ у Туапсе й Пермі та знищили «Бук-М3» на ТОТ: деталі від Генштабу  Чи можна купити страховий стаж для пенсії, якщо ніколи не працювали  Гра на виснаження: чим війна 2026-го відрізняється від попередніх років і як це впливає на РФ  Україна нарощує валютну виручку від агроекспорту завдяки переробці: чому це важливо  В Україні у перший день травня переважно без опадів, удень до +13°  Інфляція в Європі б’є рекорди через нафту по 110 доларів, - WSJвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
17.03.2025   Україна   ТСН, Контракти
2918 Метки:  Україна.

Бійці ЗСУ знайшли історичні артефакти, коли будували фортифікації на півдні (фото)

Бійці 123 бригади ТрО натрапили на архаїчний могильник.

Під час будівництва фортифікаційних споруд на півдні України військовий-водій екскаватора Микола знайшов корінфську амфору, яка використовувалася з ритуальною метою і розміщувалася в могилах.Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці 123 бригади.

Знайшовши амфору, Микола звернувся до свого побратима Євгена, який захоплюється історією. Разом вони передали знахідку до музею "Старофлотські казарми".

Експерти музею встановили, що це корінфська амфора, яка використовувалася з ритуальною метою і розміщувалася в могилах. Місце, де бійці зводили фортифікації, виявилося архаїчним могильником, що датується 6-5 ст. до н. е.

Зазначається, що особливу увагу музейників привернула ще одна знайдена іонійська посудина – ойнохоя. Це давньогрецький глечик з однією ручкою та трьома носиками. Його використовували для розливання вина під час симпосіїв – ритуалізованих бенкетів у Стародавній Греції з буйними веселощами. Це був важливий складник дозвілля чоловіків.

"Це ритуальні речі, створені спеціально для поховань, привезені з Греції. Важливо, що посудини цілі, без пошкоджень, що свідчить про високий соціальний статус похованих", – розповів військовий Олександр, який був археологом, викладачем Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Разом з артефактами бійці передали до музею рештки кісток похованих людей.

Нагадаємо, у Запоріжжі археолог Олександр Шкаліков знайшов на узбережжі обмілілого Дніпра уламок керамічного посуду, якому може бути понад 5000 років.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
туризм, пляжи, учения, ВМС, Одесса, фотоподборки, пандемия, фотопроект, ДСНС, Україна, Верховная Рада, Нацгвардия, ЗСУ, полиция, обстрелы, праздники, Крым, #Євромайдан, политика, музыка, Зеленский, военная техника, Сергей Смоленцев, столкновения, оккупация, Путин, НАТО, пожары, Донбасс, выставки, карантин, Польша, Россия, митинги, мода, дети, Майдан, суд, животные, фотоконкурсы, война, футбол, Дмитрий Дятлов, дизайн, терроризм, медицина, Велика Британія, коронавирус, традиции, Париж, Шахтер, природа, джаз, пейзажи, искусство, соревнования, город, Китай, технологии, передовая, ВСУ, история, Киевщина, Бахмут, Александр Зубко, культура, корабли, мир, Львів, США, акции, фестивали, Динамо, живопись, стихийные бедствия, архитектура, юмор, сборная Украины, самолеты, Порошенко, протесты, уикенд, фотография, Війна, церковь, общество, автомобили, спорт, портрет, солдат, авиация, Новый Год, женщины, Киев, марш, выборы, Київ, зима, путешествия, люди