НОВИНИ ДНЯ: Після 27 березня життя зміниться: для цих 3 знаків зодіаку нарешті все стане на свої місця  ЗСУ вибили росіян з 470 кв км: Сирський повідомив про нові успіхи контрнаступу на півдні  Борги за комуналку в Україні: кому їх можуть анулювати  Путін домовився з Трампом і намагається змусити Україну віддати Донбасс — аналітик  Чи залишиться Україна без американської зброї: Рютте відповів на чутки про зупинку програми PURL  В Україні у п'ятницю до +18°, переважно без опадів  Орбан догрався: ЄС заморозив мільярди для Угорщини — що сталосявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
27.04.2025   Україна, Київ   OBOZ.UA, Контракти

Історія та фото легендарної качалки у Гідропарку в Києві

Качалка в Гідропарку – одне з легендарних місць Києва, де будь-хто, незалежно від статусу, може займатися спортом просто неба на саморобних тренажерах. Про це місце писали в іноземних ЗМІ, а його "батьком" вважається син останнього головнокомандувача УПА.

Історію та фото опублікували у Telegram-каналі спільноти "Київ історичний". Тут навіть тренувався багатократний переможець конкурсу "Містер Олімпія". Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Справжній феномен київської історії – тренажерна зала просто неба, яка вже понад пів століття працює у Гідропарку. Її засновник – Юрій Кук, син останнього головнокомандувача УПА Василя Кука. Так, саме так: нащадок повстанського генерала створив одне з найбрутальніших місць для тренувань у столиці", – розповіли в спільноті.

Зазначається, що історія цього легендарного місця почалась у 1970-80-х роках з одного турніка, закріпленого між деревами. Дерева зросли, а турнік – досі на місці. Згодом Юрій почав зварювати тренажери з рельсів, тракторних деталей, батарей і каміння. Робив усе власноруч, за свої кошти, у вільний час.

У наші дні тут понад 150 саморобних тренажерів, 10 000 м² простору, штанги, гантелі, боксерський ринг і навіть "груші". І все це – безкоштовно та доступно, як і замислював автор. Атмосфера дружня, повітря свіже, а після тренування – можна й у Дніпро.

Варто додати важливий момент – у 2012 році качалкою зацікавились світові медіа. Німецький "Шпіґель" іронізував про "радянський спорт", а от американські журналісти відзначили демократичність місця. Сюди приходять усі – незалежно від статусу чи гаманця.Ба більше – тут навіть тренувався легенда бодібілдингу, восьмикратний переможець конкурсу "Містер Олімпія" Ронні Коулмен.

Попри спроби захопити територію або зробити тут бізнес, "качки" дали зрозуміти: це святе місце. І сьогодні Гідропарк  не просто зелена зона, а символ стійкості, сили й самовідданості.

Як повідомляв OBOZ.UA, Труханів острів у наші дні – відоме місце відпочинку мешканців Києва, де є пляжі, зокрема й нудистській. Проте мало хто знає, що приймати сонячні ванни "у чому матір народила" тут почали ще в 1918 році.

У мережі показали, який вигляд у 1950-60-х роках мала одна з відомих вулиць центру Києва. Ретрофото

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
фотопроект, НАТО, пейзажи, акции, обстрелы, визиты, соревнования, оккупация, музыка, дизайн, корабли, женщины, Киевщина, #Євромайдан, пляжи, марш, спорт, ВМС, США, политика, культура, Зеленский, фотография, юмор, люди, фотоподборки, Одесса, ЗСУ, суд, дети, митинги, Путин, стихийные бедствия, Динамо, сборная Украины, зима, самолеты, выборы, футбол, Львів, Польша, архитектура, коронавирус, путешествия, авиация, церковь, искусство, город, учения, природа, фестивали, ВСУ, столкновения, Україна, общество, праздники, история, карантин, полиция, мода, выставки, автомобили, Китай, Александр Зубко, война, Війна, пожары, Майдан, технологии, фотоконкурсы, Сергей Смоленцев, Киев, уикенд, Бахмут, живопись, военная техника, Дмитрий Дятлов, пандемия, передовая, медицина, портрет, Крым, Донбасс, терроризм, солдат, ДСНС, традиции, мир, Шахтер, животные, Порошенко, Нацгвардия, Київ, Верховная Рада, Россия, туризм, Париж, протесты, джаз, Новый Год