НОВИНИ ДНЯ: Початок астрономічного літа продовжує впливати на всіх: що чекає на всі знаки зодіаку до кінця червня  Російський кошмар у Криму стає реальністю: як Україна може змусити війська РФ відійти  Путін поскаржився на підготовку Заходу до війни з РФ: Сталіна теж звинувачували  Результат буде грандіозним: як ЗСУ знищують логістику та техніку росіян у Криму  Трамп назвав умову для переговорів з Росією: що має зробити Україна  "Готові до переговорів": Путін зробив нову заяву про Україну  Грози, град і шквали: які області 24 червня накриє негода й чи впаде температуравсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
02.08.2025   Україна   OBOZ.UA, Контракти

Якою була Одеса два століття тому: старі фото

Історична Одеса постає зовсім інакшою на світлинах XIX–початку XX століття. Завдяки рідкісним фотографіям та літографіям можна простежити, яким було місто понад сто років тому. Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA.

У мережі з’явилася добірка архівних зображень, що дають змогу зазирнути у минуле. Серед них – кадри міських споруд, вулиць, ринків та парків, багато з яких уже не існує.

На одній із фотографій зафіксовано будівлю Міської публічної бібліотеки – нині це приміщення Археологічного музею.

Інше зображення демонструє лікарню на Куяльницькому лимані (відомому тоді як Андріївський), де в ті часи діяли оздоровчі програми, а на водах лиману здійснювали прогулянки на човнах.

Також на фото можна побачити парк на Хаджибейському лимані поблизу кінцевої зупинки очеретяного трамвая. Раніше там функціонувала велика грязелікарня, нині ж залишилися лише санаторій і очерети.

Серед житлових районів на світлинах представлена Слобідка-Романівка. Зокрема, вулиця Міська вважалася однією з наймальовничіших. У цьому районі також розташовувався храм Вознесіння Господнього, який не зберігся.

Окреме місце в добірці посідає рання літографія з видом на пам’ятник герцогу де Рішельє (Дюку), встановлений у першій половині XIX століття. Також можна побачити фотографію Оперного театру наприкінці XIX століття, який зберіг свій архітектурний вигляд донині.

Історичний інтерес становить і фото Товкучого ринку на Прохоровській площі – місця активної торгівлі одягом, взуттям та металевими виробами.

Ще одне рідкісне зображення – пам’ятник генерал-ад’ютанту Федору Радецькому, що раніше стояв на Першому міському кладовищі. Сьогодні на його місці розташовані Преображенський парк і зоопарк. Саме кладовище колись вважалося архітектурною пам’яткою з великою кількістю склепів і монументів, знищених у 1936–1937 роках.

Завершує добірку знімок місця, де нині облаштований Стамбульський парк.

Раніше OBOZ.UA розповідав, якими були відомі історичні пам’ятки Львова у 1930-х роках.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
передовая, джаз, корабли, ВМС, Порошенко, Україна, традиции, праздники, суд, война, Нацгвардия, карантин, церковь, фотоконкурсы, Россия, Велика Британія, Зеленский, медицина, природа, Париж, ДСНС, сборная Украины, путешествия, Александр Зубко, Майдан, музыка, город, Бахмут, Киевщина, выставки, искусство, туризм, уикенд, ЗСУ, футбол, животные, пейзажи, полиция, пандемия, авиация, фестивали, политика, юмор, самолеты, Сергей Смоленцев, Шахтер, Динамо, обстрелы, оккупация, пожары, военная техника, общество, дизайн, Дмитрий Дятлов, Киев, соревнования, женщины, Верховная Рада, Одесса, митинги, культура, дети, Польша, спорт, учения, мир, история, автомобили, коронавирус, терроризм, солдат, фотоподборки, Війна, технологии, пляжи, Донбасс, протесты, #Євромайдан, портрет, выборы, Китай, живопись, фотопроект, марш, Росія, ВСУ, зима, акции, США, архитектура, Київ, мода, стихийные бедствия, столкновения, Новый Год, НАТО, люди, фотография, Львів, Путин