НОВИНИ ДНЯ: Коли садити картоплю у квітні 2026: сприятливі та несприятливі дні за місячним календарем  У четвер в Україні подекуди дощі, вдень до +18°  Мобілізація, терміни служби, окремі підходи для піхоти: для українців готують зміни  Гучний скандал у ЄС: чи міг Сіярто передавати Росії секретні дані про Україну  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 26 березня  Погода в Україні змінюється: в які області 26 березня прийде дощ і де прогріє до +18  На ці знаки Зодіаку чекає неймовірний сюрприз від Всесвіту найближчим часомвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі

Історичний момент: рівно 34 роки тому замінили назву станції метро "Майдан Незалежності" в Києві

Станція метро "Майдан Незалежності" є однією з ключових для підземки Києва. Нинішню назву вона отримала 26 серпня 1991 року і завдяки фотороботі Євгена Чернюка зберігся історичний момент, коли замінювали букви на вході. Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA.

Унікальний знімок було опубліковано у спільноті "Фотозагадки Києва з минулого" в соціальній мережі Facebook. Перших пасажирів станція прийняла 17 жовтня 1977 року.

Погляд у минуле

"Серпень 1991-го", – йдеться в повідомленні.

На опублікованому фото можна побачити історичний момент, коли працівники підземки змінили радянську назву станції на "Майдан Незалежності".

"Майдан Незалежності" – 15-та станція Київського метрополітену. Розташована на Оболонсько-Теремківській лінії між станціями "Поштова площа" та "Площа Українських Героїв". Відкрита 17 грудня 1976 року під назвою "Площа Калініна". Менш ніж за рік, 17 жовтня 1977 року, на честь святкування 60-річчя Жовтневої революції через перейменування головної площі міста станція також змінила назву – "Площа Жовтневої революції". Нинішня назва – з 26 серпня 1991 року.

Трохи історії столиці

Прогулянки вечірнім Києвом були, є та залишаться найулюбленішим видом дозвілля не тільки для мешканців, а й гостей міста. Завдяки роботам фотографів-професіоналів ми можемо відчути атмосферу столиці України, якою вона була в 1970-1980-х роках.

Як повідомляв OBOZ.UA, ми звикли, що перетин вулиць Хрещатик та Інститутської в Києві у наші дні вважається частиною Майдану Незалежності у вигляді площі. Проте на початку 1900-х років ця локація була зовсім інакшою.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
дизайн, Майдан, Порошенко, Львів, карантин, уикенд, корабли, Париж, обстрелы, спорт, путешествия, пейзажи, Верховная Рада, фотоподборки, общество, соревнования, самолеты, архитектура, учения, юмор, джаз, Новый Год, ЗСУ, передовая, фотоконкурсы, Нацгвардия, медицина, авиация, коронавирус, Україна, выставки, культура, церковь, город, автомобили, мода, Польша, музыка, Донбасс, политика, Дмитрий Дятлов, суд, #Євромайдан, Крым, Сергей Смоленцев, дети, зима, Александр Зубко, Китай, сборная Украины, Динамо, Киев, история, Війна, Шахтер, пандемия, экология, протесты, НАТО, фотография, технологии, ВМС, полиция, женщины, ВСУ, Бахмут, терроризм, традиции, стихийные бедствия, животные, туризм, пляжи, живопись, пожары, люди, футбол, военная техника, Путин, мир, митинги, Киевщина, портрет, столкновения, марш, Одесса, фотопроект, США, война, Київ, акции, праздники, выборы, Зеленский, солдат, Россия, ДСНС, фестивали, природа, оккупация, искусство