НОВИНИ ДНЯ: Які квіти посадити біля будинку: наші предки вірили, що вони захищають від блискавки та злих сил  Гороскоп на 26 липня: Скорпіонам – довіра, Ракам – несподівана подія  Як зробити будь-яку сковорідку антипригарною: трюк за 5 хвилин  В Україні у неділю переважно без опадів, вдень прогріє до 29°  Чому найрадикальніші фанати Трампа раптово полюбили Україну: The Telegraph назвав справжні причини  "Це треба зупиняти": Токаєв несподівано звернувся до Путіна через війну в Україні  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 26 липнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі

Національне меморіальне кладовище в Мархаліці відкрито - вже є перші поховання

На Національному меморіальному кладовищі під Києвом почали перші поховання 

Сьогодні в Мархалівці Київської області відбулося офіційне відкриття Національного військового меморіального кладовища.

Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна з місця подій. Про це повідомляють Контракти.UA.

На Національному меморіальному військовому кладовищі відбувся військовий церемоніал поховання невідомих солдатів з військовими почестями вшанування полеглих Героїв, імена яких наразі не встановлені.

Це перші поховання на території меморіалу. На окремому місті на території кладовища - сектор поховань невідомих захисників і захисниць.

Серед присутніх на відкритті кладовища був президент Володимир Зеленський, спікер ВРУ Руслан Стефанчук, міністр оборони Денис Шмигаль, міністр у справах ветеранів Наталія Калмикова тощо.

Що відомо про Національне меморіальне кладовище

Ідея створення національного меморіалу давня, водночас реалізація задуму знайшла фактичну реалізацію у 2021 році, коли Верховною Радою України на законодавчому рівні було затверджено військовий церемоніал.

У жовтні 2022 року було створено державну установу "Національне військове меморіальне кладовище", а в серпні 2023-го було остаточно обрано локацію, хоча суперечки з цього приводу досі тривають.

Вже у серпні 2024 року розпочалися будівельні роботи першої черги. До травня 2025 року було організовано систему секторів почесних поховань (до 6 000 місць з майбутніх 120 тисяч), зведено два колумбарії, облаштовано стоянку, прокладено інженерні мережі, збудовано дорожню розв’язку та під’їзну дорогу.

Наразі будівництво першої черги триває: уже закладено фундамент для адмінбудівлі та Будинку трауру, споруджується господарський блок, Центральна площа з Меморіальним садом, вхідна брама, зони відпочинку та благоустрій території. Це друга черга будівництва, завершення якої заплановано на 2026 рік.

Поховання на Національному меморіальному кладовищі

Особливістю Національного військового меморіального кладовища є уніфікація та стандартизація поховань. Усі вони матимуть єдиний вигляд та розташування.

Спочатку встановлюється тимчасова намогильна споруда, створена за мотивами козацьких хрестів XV-XVI століття. Через рік, після природного осідання ґрунту, на її місці ставитимуть постійний надгробок - у вигляді козацького хреста або прямокутної таблички, що обирається родиною загиблого.

Це принципово відрізняє військове кладовище від цивільного.

Як блокувалося будівництво військового кладовища

Будівництво Національного військового меморіального кладовища кілька разів зупинялося через суперечки щодо місця.

Спершу його планували розмістити на Лисій горі в Голосіївському районі Києва. Проти виступили екологічні організації, адже територія має заповідний статус і там заборонені будь-які будівельні роботи. Після протестів від цієї ідеї відмовилися.

Наступним варіантом стала Биківня, але і тут виникли проблеми. Поруч розташовані поховання жертв сталінських репресій, і була загроза, що під час робіт виявлять нові могили. Це могло б зупинити будівництво на роки, а після врахування охоронних та санітарних зон площа для поховань скорочувалася до 50 гектарів, що не відповідало масштабам запланованого меморіалу.

У 2024 році уряд обрав нову локацію - ліс біля села Мархалівка на Київщині. Але й тут рішення викликало хвилю протестів. Місцеві жителі та активісти виступили проти вирубки дерев, частина людей блокувала під’їзди та техніку підрядника. Поліція неодноразово втручалася, аби відновити роботи.

Через ці протести втрачено оптимальний час для будівництва, і перші поховання, які планували на другу половину 2024 року, довелося відкласти.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
стихийные бедствия, военная техника, выставки, традиции, портрет, общество, обстрелы, коронавирус, ЗСУ, Донбасс, марш, мир, музыка, архитектура, Дмитрий Дятлов, фестивали, корабли, соревнования, самолеты, учения, Бахмут, люди, пейзажи, футбол, уикенд, пожары, война, дети, животные, пляжи, женщины, зима, фотопроект, ВСУ, Париж, автомобили, мода, технологии, Шахтер, сборная Украины, Львів, столкновения, пандемия, Одесса, Россия, карантин, Війна, Динамо, НАТО, джаз, живопись, Україна, природа, город, культура, авиация, выборы, Киевщина, #Євромайдан, Майдан, ВМС, протесты, туризм, Велика Британія, Путин, Киев, фотоподборки, дизайн, политика, Новый Год, суд, Польша, Росія, путешествия, медицина, искусство, фотоконкурсы, Сергей Смоленцев, полиция, Нацгвардия, передовая, Київ, Верховная Рада, спорт, Китай, митинги, терроризм, Зеленский, юмор, церковь, Порошенко, США, Александр Зубко, фотография, праздники, акции, история, оккупация, солдат, ДСНС