НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 19 червня для всіх знаків зодіаку: на кого чекає світла смуга  Що повторно посадити на грядках, що звільнилися: що посіяти до кінця червня  Літня спека наближається. Які максимуми чекати в Україні найближчими днями  Москві приготуватися?: Україна за крок до того, щоб запускати рої ракет "Рута" по окупантах  У Путіна гнівно відреагували на удари України по Москві: що заявили у Кремлі  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 19 червня  Тепло наступає: де в Україні чекати дощ 19 червня та як зміниться температуравсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
09.01.2026   Україна   ТСН, Контракти

Удар "Орешніком" по Львову: СБУ показала уламки ракети

Уламки ракети мають статус речових доказів і готуються до передавання на поглиблені експертизи.

Служба безпеки встановила місця падіння уламків балістичної ракети середньої дальності «Орешнік», якою росіяни завдали удару по Львівській області пізно ввечері 8 січня. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

“За попередньою інформацією, виявлені комплектувальні належать до ракетного комплексу «Орешнік». Слідчі СБУ кваліфікують застосування цієї зброї по цивільній інфраструктурі як воєнний злочин”, — наголосили в повідомленні.

Серед знайдених наразі деталей:

▪️ блок стабілізації та наведення (фактично це “мізки” ракети);

▪️ запчастини з двигунної установки;

▪️ фрагменти механізму орієнтації;

▪️ сопла з платформи блоку розведення тощо.

За попередніми даними, російські війська здійснили пуск ракети середнього радіусу дії класу “земля-земля” з полігону “Капустин Яр”.

Зазначається, що уламки мають статус речових доказів. Їх готують до передавання на поглиблені експертизи. Слідчі встановлюють усі обставини, організаторів і виконавців цього злочину.

“Атакувавши цивільні об’єкти нашої держави поблизу кордону з Євросоюзом, Кремль намагався знищити інфраструктуру життєзабезпечення регіону в умовах різкого погіршення погодних умов”, — наголосили в СБУ.

Уламки ракети “Орешнік”

Як повідомлялося, близько опівночі вперше за війну Росія вдарила по Львову “Орешніком”. За даними військових, ця ракета рухалася по балістичній траєкторії зі швидкістю близько 13 тис. км/год, що є “надвисокою швидкістю”.

ПС уточнили, що росіяни запустили балістику середньої дальності з полігону “Капустин Яр”, що в Астраханській області. Загалом протягом ночі РФ ударила різними ракетами,”Калібрами” і сотнями дронів.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Динамо, Путин, Новый Год, архитектура, общество, фотография, ЗСУ, политика, туризм, спорт, футбол, искусство, мода, Париж, живопись, Порошенко, стихийные бедствия, суд, Россия, Дмитрий Дятлов, ДСНС, Львів, Зеленский, США, Киевщина, традиции, Польша, выставки, мир, фотоконкурсы, марш, митинги, военная техника, война, портрет, НАТО, музыка, животные, выборы, протесты, авиация, праздники, автомобили, природа, юмор, ВМС, технологии, дети, Україна, история, уикенд, карантин, полиция, корабли, Киев, оккупация, фотопроект, фотоподборки, Шахтер, культура, пейзажи, самолеты, Війна, столкновения, Росія, женщины, обстрелы, люди, пляжи, церковь, солдат, дизайн, Бахмут, акции, Київ, Одесса, зима, Александр Зубко, соревнования, Донбасс, сборная Украины, путешествия, Майдан, джаз, пожары, коронавирус, Нацгвардия, медицина, город, Верховная Рада, #Євромайдан, фестивали, передовая, Китай, ВСУ, учения, Велика Британія, терроризм, пандемия, Сергей Смоленцев