Фото і Відео
Фоторепортажі
Від Лапландії до Середземного моря: як Європа потерпає від спеки
Поки Україну заливає дощами, Європа потерпає від посухи й аномальної спеки. Ось уже декілька тижнів на термометрах у Британії, Бельгії, Норвегії, Франції та інших країн позначка стабільно тримається в межах 32-35 градусів Цельсія. У зазвичай дощових Ірландії та Нідерландах дощу не бачили вже близько місяця, а через спеку в Греції почалися великі лісові пожежі. Утім, вогонь охопив не лише південь Європи. Від пожеж потерпають і холодніші країни: Швеція та Латвія, для яких посуха в принципі — рідкісне явище. Гектари лісу на півночі горять від Лапландії і до Балтійського моря.
Від рекордних засух потерпає і бізнес. Ірландські фермери кажуть, що для збереження врожаю та налагодження виробництва молочної та м'ясної продукції, країні потрібен бодай місяць безперервного дощу. Дана Брантьєс-Микитюк, що мешкає в нідерландському Ейндговені, розповіла: в країні температура коливається від 36 до 40 градусів за Цельсієм.
«Така спекотна і суха погода — неприродна для нашого літа. Червень і липень — вологі місяці, коли стовпчик термометра тримається на рівні 20 градусів і майже щодня йде дощ. Нідерландці просто не пристосовані до такої спеки, і саме тому в країні вже другий день поспіль оголошено помаранчевий код (система інформування про стан погоди, де зелений колір — це звичайна погода, а червоний — стихійне лихо — ред.). Жваві нідерландські містечка протягом дня абсолютно безлюдні, оскільки перебування на сонці є просто нестерпним. Життя починається близько 8 вечора, коли нідерландці заповнюють тераси з морозивом та прохолодними напоями. А вічнозелені газони в міських парках і спортивні громадські майданчики повністю вигоріли та пожовкли, адже міська влада просто заборонила їх поливати через засуху».