НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 13 січня: Овнам - захищати себе, Стрільцям - порожні обіцянки  "Пакунок малюка" 2026: що нового отримають батьки новонароджених  Мороз не відступає: синоптики сказали, якою буде погода в Україні 13 січня  "Виживати все складніше": Санду готова проголосувати за об’єднання Молдови з Румунією  Трамп пригрозив Ірану силовою відповіддю за криваве придушення протестів  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 13 січня  Морози до -20 та сніговий накат: як довго протримається така погода в Українівсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
27.07.2018   Європа   hromadske.ua

Від Лапландії до Середземного моря: як Європа потерпає від спеки

Поки Україну заливає дощами, Європа потерпає від посухи й аномальної спеки. Ось уже декілька тижнів на термометрах у Британії, Бельгії, Норвегії, Франції та інших країн позначка стабільно тримається в межах 32-35 градусів Цельсія. У зазвичай дощових Ірландії та Нідерландах дощу не бачили вже близько місяця, а через спеку в Греції почалися великі лісові пожежі. Утім, вогонь охопив не лише південь Європи. Від пожеж потерпають і холодніші країни: Швеція та Латвія, для яких посуха в принципі — рідкісне явище. Гектари лісу на півночі горять від Лапландії і до Балтійського моря.
Від рекордних засух потерпає і бізнес. Ірландські фермери кажуть, що для збереження врожаю та налагодження виробництва молочної та м'ясної продукції, країні потрібен бодай місяць безперервного дощу. Дана Брантьєс-Микитюк, що мешкає в нідерландському Ейндговені, розповіла: в країні температура коливається від 36 до 40 градусів за Цельсієм. 
«Така спекотна і суха погода — неприродна для нашого літа. Червень і липень — вологі місяці, коли стовпчик термометра тримається на рівні 20 градусів і майже щодня йде дощ. Нідерландці просто не пристосовані до такої спеки, і саме тому в країні вже другий день поспіль оголошено помаранчевий код (система інформування про стан погоди, де зелений колір — це звичайна погода, а червоний — стихійне лихо — ред.). Жваві нідерландські містечка протягом дня абсолютно безлюдні, оскільки перебування на сонці є просто нестерпним. Життя починається близько 8 вечора, коли нідерландці заповнюють тераси з морозивом та прохолодними напоями. А вічнозелені газони в міських парках і спортивні громадські майданчики повністю вигоріли та пожовкли, адже міська влада просто заборонила їх поливати через засуху».

Хлопці стрибають у Женевське озеро спекотного дня в містечку Веве, франкомовний кантон Во, Швейцарія, 2 червня 2018 року. Температура в регіонах біля озера підвищилася до 25 градусів за Цельсієм Фото: EPA-EFE/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
фотопроект, столкновения, уикенд, карантин, Россия, город, фотоподборки, Киевщина, ДСНС, спорт, передовая, полиция, футбол, фотоконкурсы, терроризм, военная техника, медицина, Сергей Смоленцев, джаз, история, технологии, Дмитрий Дятлов, традиции, дизайн, мир, портрет, женщины, живопись, выставки, Велика Британія, юмор, марш, Нацгвардия, Київ, стихийные бедствия, Париж, ВМС, митинги, животные, туризм, Путин, общество, США, солдат, Динамо, война, дети, фестивали, сборная Украины, #Євромайдан, Порошенко, оккупация, мода, Китай, политика, Александр Зубко, архитектура, Верховная Рада, Карпаты, суд, Новый Год, НАТО, Бахмут, учения, культура, пожары, корабли, коронавирус, акции, протесты, пляжи, Шахтер, Зеленский, фотография, ВСУ, пандемия, Майдан, выборы, музыка, Польша, люди, ЗСУ, соревнования, путешествия, автомобили, Україна, Киев, праздники, искусство, Війна, Одесса, обстрелы, церковь, Львів, зима, Донбасс, авиация, пейзажи, природа, самолеты