НОВИНИ ДНЯ: Їм нарешті почне щастити: 4 знаки зодіаку, які спіймають удачу за хвіст 27 червня  У Кремлі вибухнули новою істерикою: Захарова заявила про "анексію" Молдови  “До цього треба готуватись”: Буданов відверто відповів, чого очікувати після закінчення війни з РФ  У Криму та Севастополі окупанти ввели режим надзвичайної ситуації  Комарі більше не кусатимуть: які рослини посадити в саду, щоб відлякати комах  Шість шкідників, які можуть залишити вас без врожаю помідорів: як їх вчасно зупинити  Літня спека чи грози: синоптики дали прогноз на 25 червня для Києва та всієї Українивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
27.07.2018   Європа   hromadske.ua

Від Лапландії до Середземного моря: як Європа потерпає від спеки

Поки Україну заливає дощами, Європа потерпає від посухи й аномальної спеки. Ось уже декілька тижнів на термометрах у Британії, Бельгії, Норвегії, Франції та інших країн позначка стабільно тримається в межах 32-35 градусів Цельсія. У зазвичай дощових Ірландії та Нідерландах дощу не бачили вже близько місяця, а через спеку в Греції почалися великі лісові пожежі. Утім, вогонь охопив не лише південь Європи. Від пожеж потерпають і холодніші країни: Швеція та Латвія, для яких посуха в принципі — рідкісне явище. Гектари лісу на півночі горять від Лапландії і до Балтійського моря.
Від рекордних засух потерпає і бізнес. Ірландські фермери кажуть, що для збереження врожаю та налагодження виробництва молочної та м'ясної продукції, країні потрібен бодай місяць безперервного дощу. Дана Брантьєс-Микитюк, що мешкає в нідерландському Ейндговені, розповіла: в країні температура коливається від 36 до 40 градусів за Цельсієм. 
«Така спекотна і суха погода — неприродна для нашого літа. Червень і липень — вологі місяці, коли стовпчик термометра тримається на рівні 20 градусів і майже щодня йде дощ. Нідерландці просто не пристосовані до такої спеки, і саме тому в країні вже другий день поспіль оголошено помаранчевий код (система інформування про стан погоди, де зелений колір — це звичайна погода, а червоний — стихійне лихо — ред.). Жваві нідерландські містечка протягом дня абсолютно безлюдні, оскільки перебування на сонці є просто нестерпним. Життя починається близько 8 вечора, коли нідерландці заповнюють тераси з морозивом та прохолодними напоями. А вічнозелені газони в міських парках і спортивні громадські майданчики повністю вигоріли та пожовкли, адже міська влада просто заборонила їх поливати через засуху».

Хлопці купаються в протоці Босфор біля мосту в Стамбулі, Туреччина, 14 липня 2018 року. Другий тиждень липня в Стамбулі температура залишається на позначці близько 28 градусів за Цельсієм Фото: EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
война, церковь, НАТО, ВМС, передовая, Війна, праздники, Париж, мир, Китай, пейзажи, Киевщина, общество, Донбасс, Велика Британія, Польша, история, сборная Украины, США, фестивали, фотоконкурсы, Майдан, митинги, Киев, самолеты, Порошенко, живопись, Україна, ЗСУ, суд, столкновения, Новый Год, путешествия, медицина, Верховная Рада, футбол, терроризм, джаз, фотография, солдат, политика, город, пандемия, учения, Россия, спорт, люди, Львів, уикенд, архитектура, животные, дети, зима, фотоподборки, акции, протесты, автомобили, оккупация, Зеленский, Динамо, пожары, Бахмут, традиции, выставки, мода, Дмитрий Дятлов, карантин, Путин, фотопроект, #Євромайдан, Шахтер, ДСНС, Нацгвардия, портрет, юмор, искусство, корабли, выборы, женщины, музыка, дизайн, технологии, Росія, Сергей Смоленцев, стихийные бедствия, Київ, авиация, военная техника, культура, пляжи, Александр Зубко, Одесса, туризм, ВСУ, природа, обстрелы, полиция, марш, коронавирус, соревнования