НОВИНИ ДНЯ: Дружня до РФ країна відмовилася від російських турбін на користь китайських  Рунічний гороскоп на 13 березня 2026 року: Терезам — важлива розмова, Стрільцям — новий шанс  Готуйте гаманці: в Україні ціни на молочку злетять  Гороскоп на 13 березня за картами Таро: Козерогам - захист своїх кордонів, Дівам - зустріч  Зеленський: перші "Шахеди" по Україні запускали іранські оператори  Гороскоп на 13 березня: Рибам - натхнення, Скорпіонам - чутки  Українцям повертатимуть гроші за кожну заправку авто, але є обмеженнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
05.10.2018   Індонезія   hromadske.ua

Як землетруси й цунамі нищать найбільшу острівну державу світу: Індонезія

Другий місяць Індонезія потерпає від стихії та підраховує збитки. Понад 1200 загиблих — таку останню цифру називає місцеве Агентство в боротьбі зі стихійним лихом. 28 вересня індонезійський острів Сулавесі струсонув землетрус амплітудою 6,1, відтак сталася низка потужних поштовхів зі значно більшою потужністю — до 7,5.
Шестиметрові хвилі цунамі накрили Палу — невелике місто на острові в 1500 кілометрах на північний схід від столиці країни  Джаккарти. У січні 2005-го в Палу вже був землетрус магнітудою 6,2. Однак тоді від стихії загинула лише одна людина й 4 постраждало. Цього разу лише за перший день загинули сотні людей, які зібралися на фестиваль на пляжі, десятки людей заблокувало в торгових центрах і готелях міста. Постраждало близько 800 людей.
Цілі райони поглинув зріджений ґрунт: під дією землетрусу земля стає подібною до рідини. Загалом ідеться про 65 тисяч зруйнованих будівель, близько 60 тисяч людей евакуйовані з небезпечних районів. Не менш складна ситуація і в районі Дунгала на північ від Палу, і кількох віддаленіших районах — звідти значно довше доходять новини про загиблих та потерпілих, тому точних цифр місцева влада поки не називає.
Літаки із гуманітарною допомогою вже декілька днів поспіль доставляють продукти харчування і речі першої необхідності із столиці Джакарти у постраждалі міста і села. Людей евакуювали до 50 пунктів тимчасового розміщення.
Заступник глави консульської служби МЗС України Василь Кирилич повідомив, що серед загиблих та постраждалих унаслідок землетрусу та цунамі в Індонезії українців немає.
За кількістю населення Індонезія вшестеро переважає Україну, за площею — втричі. Цій найбільшій острівній країні світу — до стихій не звикати. З нещодавнього: на початку серпня на островах Балі та Ломбок стався землетрус магнітудою 7 балів, на Ломбоці він повторився менш, ніж за місяць — майже такої ж сили. На додачу, в країні 400 вулканів, з яких 80 — діючі. Один з найвідоміших — Кракатау, найгучніше він «заявив» про себе у 1883 році, тоді його виверження викликало 20-метрове цунамі і забрало життя 36 тисяч людей.
Попри усе це, Індонезія залишається серед фаворитів українського туриста у південно-східній Азії. Тим більше з 2016 року, коли для України дозволили в’їзд без візи на термін не більше 30 днів.

Індонезійські рятувальники намагаються витягти 15-річну Нурул Істіхома з-під завалів її зруйнованого будинку у місті Палу, центральна частина острова Сулавесі, Індонезія, 30 вересня 2018 року

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
природа, самолеты, общество, портрет, Сергей Смоленцев, джаз, Путин, визиты, музыка, ДСНС, Україна, футбол, юмор, дизайн, Порошенко, сборная Украины, пожары, Китай, Донбасс, военная техника, Дмитрий Дятлов, живопись, зима, архитектура, Киевщина, Россия, Львів, мир, #Євромайдан, история, фестивали, мода, Польша, коронавирус, Новый Год, дети, фотография, оккупация, технологии, церковь, стихийные бедствия, передовая, ВМС, Киев, политика, пейзажи, женщины, фотоподборки, марш, Динамо, карантин, искусство, НАТО, обстрелы, Київ, пляжи, туризм, корабли, традиции, Верховная Рада, солдат, ВСУ, протесты, Нацгвардия, спорт, культура, суд, уикенд, автомобили, фотопроект, терроризм, выставки, Шахтер, Війна, акции, полиция, медицина, животные, Париж, соревнования, выборы, люди, Бахмут, Одесса, Крым, путешествия, Майдан, фотоконкурсы, учения, война, пандемия, авиация, митинги, столкновения, ЗСУ, Александр Зубко, Зеленский, США, город, праздники