НОВИНИ ДНЯ: Розмови про миротворчий контингент в Україні наразі передчасні, - Шольц  Путін розраховує на виснаження ЗСУ та відмову Заходу допомагати Україні, - ISW  Грибна підлива: рецепт смачного додатку до страв  Переговори України з Росією: в Білому домі зробили заяву  Страхування авто суттєво здорожчає від 1 січня  Атака балістикою по Києву: експерти назвали ймовірні цілі та можливості Путіна до Нового року  Навіть не потрібно розігрівати духовку: смачний чизкейк без випікання, який здивує гостейвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
05.10.2018   Індонезія   hromadske.ua

Як землетруси й цунамі нищать найбільшу острівну державу світу: Індонезія

Другий місяць Індонезія потерпає від стихії та підраховує збитки. Понад 1200 загиблих — таку останню цифру називає місцеве Агентство в боротьбі зі стихійним лихом. 28 вересня індонезійський острів Сулавесі струсонув землетрус амплітудою 6,1, відтак сталася низка потужних поштовхів зі значно більшою потужністю — до 7,5.
Шестиметрові хвилі цунамі накрили Палу — невелике місто на острові в 1500 кілометрах на північний схід від столиці країни  Джаккарти. У січні 2005-го в Палу вже був землетрус магнітудою 6,2. Однак тоді від стихії загинула лише одна людина й 4 постраждало. Цього разу лише за перший день загинули сотні людей, які зібралися на фестиваль на пляжі, десятки людей заблокувало в торгових центрах і готелях міста. Постраждало близько 800 людей.
Цілі райони поглинув зріджений ґрунт: під дією землетрусу земля стає подібною до рідини. Загалом ідеться про 65 тисяч зруйнованих будівель, близько 60 тисяч людей евакуйовані з небезпечних районів. Не менш складна ситуація і в районі Дунгала на північ від Палу, і кількох віддаленіших районах — звідти значно довше доходять новини про загиблих та потерпілих, тому точних цифр місцева влада поки не називає.
Літаки із гуманітарною допомогою вже декілька днів поспіль доставляють продукти харчування і речі першої необхідності із столиці Джакарти у постраждалі міста і села. Людей евакуювали до 50 пунктів тимчасового розміщення.
Заступник глави консульської служби МЗС України Василь Кирилич повідомив, що серед загиблих та постраждалих унаслідок землетрусу та цунамі в Індонезії українців немає.
За кількістю населення Індонезія вшестеро переважає Україну, за площею — втричі. Цій найбільшій острівній країні світу — до стихій не звикати. З нещодавнього: на початку серпня на островах Балі та Ломбок стався землетрус магнітудою 7 балів, на Ломбоці він повторився менш, ніж за місяць — майже такої ж сили. На додачу, в країні 400 вулканів, з яких 80 — діючі. Один з найвідоміших — Кракатау, найгучніше він «заявив» про себе у 1883 році, тоді його виверження викликало 20-метрове цунамі і забрало життя 36 тисяч людей.
Попри усе це, Індонезія залишається серед фаворитів українського туриста у південно-східній Азії. Тим більше з 2016 року, коли для України дозволили в’їзд без візи на термін не більше 30 днів.

Чоловік перевозить свої речі через повз корабель у розореному цунамі районі у Вані, Дунгала, центральна частина острова Сулавесі, Індонезія, 2 жовтня 2018 року

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
живопись, праздники, ВМС, архитектура, Київ, соревнования, спорт, солдат, Нацгвардия, фотоподборки, история, люди, Карпаты, Львів, военная техника, пожары, портрет, Новый Год, Порошенко, протесты, учения, Киев, женщины, Париж, фотопроект, общество, Сергей Смоленцев, #Євромайдан, корабли, футбол, церковь, музыка, коронавирус, пляжи, Шахтер, столкновения, передовая, сборная Украины, Китай, пейзажи, политика, Донбасс, медицина, марш, путешествия, Дмитрий Дятлов, уикенд, Польша, Бахмут, США, визиты, Россия, культура, НАТО, зима, авиация, самолеты, война, карантин, технологии, природа, дети, стихийные бедствия, город, искусство, мода, традиции, фестивали, Одесса, Україна, Путин, Верховная Рада, Динамо, Зеленский, выборы, суд, дизайн, мир, ДСНС, выставки, экология, ЗСУ, автомобили, туризм, Війна, Майдан, терроризм, акции, юмор, ВСУ, Киевщина, митинги, фотография, полиция, Александр Зубко, животные, обстрелы, фотоконкурсы, пандемия, оккупация