НОВИНИ ДНЯ: Нове опитування показало несподівану позицію США щодо війни  У Міноборони РФ "знайшли" цинічну причину нічної атаки на Україну  Путін ризикує серйозно зіпсувати відносини з Трампом, - The Independent  Закупівля американської зброї для України: Сибіга розкрив, скільки країн долучилися  Морози і штормовий вітер: синоптикиня розповіла, якою буде погода 6-7 грудня  Врожай в Україні зростає, але експерти б’ють на сполох — що заважає прибутку від його продажу  Прогноз погоди на 5 грудня: похолодання та нічний морозвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
08.07.2019   Донбас, Україна   Facebook/ Хроніки Прекрасної Епохи

Як починався Донбасс: Покровськ

Гришине (сьогодні Покровськ) на Донбасі. Виникнення пов'язано з будівництвом Катерининської залізниці, що почалося в 1880 році. Залізнична станція і робітниче селище були названі, як і найближче, розташоване за 9 верст від них село,— Гришине. Входило до складу Гришинської волості Бахмутського повіту Катеринославської губернії.
Першими мешканцями пристанційного селища були селяни навколишніх сіл, а також переселенці з північних губерній України та центральної Росії.
У 1881 році в Гришиному ввели в дію одне з основних депо залізниці, в 1883 році — двоповерховий вокзал. 18 травня 1884 року Катерининська залізниця почала діяти, і через Гришино пішли поїзди.
На початку XX століття станція Гришине щороку відправляла до 1 млн. пудів хліба і 3 млн. пудів кам’яного вугілля. В селищі виникли дрібні підприємства, а навколо нього — численні вугільні копальні. В 1900 році тут діяли слюсарно-токарна майстерня, 3 парові млини, цегельний завод, миловарний завод, олійниця.
На початку XX століття в селищі проживало близько 2600 осіб, переважно залізничники та їх сім’ї. У 1894—1896 роках на медичну дільницю, куди входили 4 волості Бахмутського повіту (в тому числі і Гришинська), була одна лікарня на 10 ліжок. Обслуговували дільницю лікар і 2 фельдшери. Залізнична адміністрація в 90-х роках XIX століття відкрила в селищі однокласне (згодом перетворене на двокласне) училище.
В 1913 році в Гришиному налічувалося 413 дворів з населенням 4465 осіб.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
война, военная техника, карантин, Киев, корабли, ВСУ, солдат, культура, зима, музыка, традиции, пандемия, выставки, передовая, сборная Украины, Новый Год, искусство, ДСНС, соревнования, Крым, митинги, Війна, туризм, Донбасс, Париж, фотопроект, джаз, Польша, пляжи, уикенд, ВМС, Київ, Китай, США, Путин, Бахмут, пейзажи, коронавирус, акции, обстрелы, животные, Україна, природа, #Євромайдан, спорт, мода, марш, оккупация, протесты, фотоподборки, люди, НАТО, Порошенко, суд, автомобили, общество, ЗСУ, праздники, фотоконкурсы, политика, Зеленский, Львів, женщины, Россия, дизайн, визиты, Дмитрий Дятлов, самолеты, история, Динамо, Шахтер, Киевщина, выборы, Одесса, Нацгвардия, Сергей Смоленцев, столкновения, Майдан, технологии, архитектура, медицина, фотография, мир, город, путешествия, учения, дети, фестивали, Верховная Рада, стихийные бедствия, терроризм, пожары, юмор, церковь, футбол, Александр Зубко, полиция, портрет, живопись, авиация