НОВИНИ ДНЯ: Важкий період закінчується: 3 знаки зодіаку відчують полегшення після 5 грудня  Зарплати військовим не підвищать, але будуть контракти з покращеними умовами, - Шмигаль  Росіяни переоцінили свої сили і зазнають втрат: у ЗСУ розповіли про ситуацію у Куп'янську  Моді приймає Путіна з почестями: що означає для України поїздка "фюрера" до Індії  Врожай в Україні зростає, але експерти б’ють на сполох — що заважає прибутку від його продажу  Прогноз погоди на 5 грудня: похолодання та нічний мороз  Половина європейців вважають Трампа ворогом Європивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
08.07.2019   Донбас, Україна   Facebook/ Хроніки Прекрасної Епохи

Як починався Донбасс: Покровськ

Гришине (сьогодні Покровськ) на Донбасі. Виникнення пов'язано з будівництвом Катерининської залізниці, що почалося в 1880 році. Залізнична станція і робітниче селище були названі, як і найближче, розташоване за 9 верст від них село,— Гришине. Входило до складу Гришинської волості Бахмутського повіту Катеринославської губернії.
Першими мешканцями пристанційного селища були селяни навколишніх сіл, а також переселенці з північних губерній України та центральної Росії.
У 1881 році в Гришиному ввели в дію одне з основних депо залізниці, в 1883 році — двоповерховий вокзал. 18 травня 1884 року Катерининська залізниця почала діяти, і через Гришино пішли поїзди.
На початку XX століття станція Гришине щороку відправляла до 1 млн. пудів хліба і 3 млн. пудів кам’яного вугілля. В селищі виникли дрібні підприємства, а навколо нього — численні вугільні копальні. В 1900 році тут діяли слюсарно-токарна майстерня, 3 парові млини, цегельний завод, миловарний завод, олійниця.
На початку XX століття в селищі проживало близько 2600 осіб, переважно залізничники та їх сім’ї. У 1894—1896 роках на медичну дільницю, куди входили 4 волості Бахмутського повіту (в тому числі і Гришинська), була одна лікарня на 10 ліжок. Обслуговували дільницю лікар і 2 фельдшери. Залізнична адміністрація в 90-х роках XIX століття відкрила в селищі однокласне (згодом перетворене на двокласне) училище.
В 1913 році в Гришиному налічувалося 413 дворів з населенням 4465 осіб.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
передовая, полиция, Шахтер, сборная Украины, Україна, США, зима, #Євромайдан, марш, стихийные бедствия, архитектура, мир, люди, юмор, фотопроект, Майдан, авиация, пляжи, путешествия, традиции, Одесса, общество, джаз, город, праздники, дети, пожары, фотоконкурсы, Париж, пейзажи, Зеленский, технологии, карантин, война, дизайн, Путин, политика, Верховная Рада, портрет, НАТО, Крым, выставки, история, ДСНС, туризм, фотография, Донбасс, футбол, солдат, музыка, акции, женщины, корабли, фотоподборки, искусство, ВСУ, спорт, учения, медицина, ВМС, живопись, церковь, протесты, Китай, визиты, Александр Зубко, Киевщина, терроризм, ЗСУ, уикенд, Россия, культура, пандемия, выборы, Бахмут, Новый Год, Львів, военная техника, природа, Нацгвардия, Київ, фестивали, Киев, животные, Дмитрий Дятлов, митинги, самолеты, коронавирус, соревнования, Війна, Динамо, Сергей Смоленцев, Польша, оккупация, столкновения, суд, мода, автомобили, обстрелы, Порошенко