НОВИНИ ДНЯ: Ремонт Дарницької ТЕЦ займе значний час: як планують рятувати киян від холоду  Люди, які народилися у ці три місяці, дуже яскраво відчувають підтримку предків  Дарницька ТЕЦ зупинилася після масованої атаки РФ: яка ситуація у Києві  Гороскоп на 4 лютого за картами Таро: Рибам - романтика, Козерогам - успіх  Чи наблизилася Україна до завершення війни: Сибіга оцінив перспективи  Гороскоп на 4 лютого: Дівам - приховані можливості, Скорпіонам - удача  Не вмикайте цей режим прання: машинка "з’їдає" більше електроенергії, ніж ви думаєтевсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
18.11.2019   Гонконг, Китай   Associated Press, Reuters, radiosvoboda.org

Майдан в Гонконге: вибухи, барикади і сутички

Розбиті вулиці, купа сміття й охоплені вогнем барикади – протести в Гонконзі, які локалізувалися біля Політехнічного університету, дедалі більше нагадують зону бойових дій. У ніч на понеділок поліція спробувала взяти територію штурмом, застосувавши водомети і сльозогінний газ. Але протестувальники підпалили барикади на підступах до головної будівлі вишу. Протистояння триває...
Під стінами Політехнічного університету в Гонконзі не вщухають сутички. Замість студентів на подвір’ї навчального закладу загони спецназу. Місцеві видання пишуть, що колись спокійний район на півострові Коулун перетворився на зону бойових дій. Дороги завалені цеглою та сміттям.
У ніч на 18 листопада поліція Гонконгу почала штурм території, яку з минулого вівторка утримують понад 200 протестувальників. Правоохоронці вимагали від активістів скласти саморобну зброю і погрожували притягнути до відповідальності «за участь у заколоті», а також застосувати бойові кулі.
Мітингувальники відповіли «коктейлями Молотова», використовуючи для цього, зокрема, саморобні катапульти. За інформацією місцевої поліції, одного з поліцейських поранили в ногу стрілою з лука.
Правоохоронні органи, у свою чергу, застосували сльозогінний газ і водомети з синьою фарбою. Це змусило демонстрантів відступити назад на територію університетського містечка. Дорогою вони підпалили барикади на пішохідному мосту, що веде до головної будівлі навчального закладу. Влаштувавши вогняну завісу, демонстранти намагалися не дати правоохоронцям Гонконгу дістатися стін навчального закладу.
Зрештою, поліція Гонконгу штурмом взяла містечко Політехнічного університету. Частина мітингарів заблокована в іншій частині будівлі. Кільком студентам, які перебували в заблокованій поліцією будівлі університету, вдалося вибігти на вулицю і виїхати на скутерах і мотоциклах. Кілька десятків людей лишилися в будівлі навчального закладу, за повідомленнями активістів, вони не мають води і продуктів. За даними місцевих ЗМІ, є заарештовані і поранені. Їх кількість уточнюється.
Багатотисячні марші протесту почалися в Гонконгу півроку тому, коли уряд запропонував дозволити екстрадицію до основної території Китаю правопорушників, підозрюваних у кримінальних злочинах. Відтоді адміністрація Гонконгу неодноразово оголошувала про відмову від цього законопроєкту, але протести під гаслами захисту автономії Гонконгу в складі Китаю не припинялися. Протестувальники вимагають відправити у відставку владу Гонконгу, провести реформи й розслідувати дії поліції проти демонстрантів, а також оголосити амністію всім затриманим у перебігу протестів.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
выставки, военная техника, пляжи, фотоконкурсы, автомобили, Крым, обстрелы, Донбасс, коронавирус, Карпаты, передовая, оккупация, праздники, зима, пейзажи, спорт, НАТО, полиция, Нацгвардия, мода, Війна, митинги, пожары, Верховная Рада, Львів, Шахтер, джаз, самолеты, история, юмор, война, Зеленский, люди, Польша, марш, Україна, город, уикенд, Новый Год, медицина, политика, учения, суд, культура, Александр Зубко, природа, музыка, ВСУ, дизайн, женщины, фотопроект, Динамо, традиции, туризм, соревнования, ЗСУ, солдат, портрет, фотография, Майдан, Путин, выборы, церковь, ВМС, живопись, футбол, столкновения, Дмитрий Дятлов, акции, Київ, ДСНС, технологии, #Євромайдан, общество, Париж, протесты, терроризм, Китай, корабли, сборная Украины, фотоподборки, искусство, Россия, животные, дети, Сергей Смоленцев, Порошенко, США, Киевщина, архитектура, Одесса, стихийные бедствия, мир, авиация, фестивали, путешествия, пандемия, карантин, Киев, Бахмут