НОВИНИ ДНЯ: У житті трьох знаків Зодіаку розпочнеться "біла смуга" найближчими днями  Чого очікувати від виборів у Вірменії: оцінка політологів  В Україні різко здорожчав популярний овоч: ціни злетіли майже на 80%  Війна прийшла до РФ і Кремль охопила тривога: чому для Путіна починається найнебезпечніший етап  Зеленський розкрив Путіну втрати РФ на фронті та пообіцяв їх збільшити  Як та чим краще підживлювати розсаду: поради фахівців  У п'ятницю в Україні подекуди короткочасні дощі, вдень до +27°всі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
02.07.2020   РФ   Радіо Свобода

«Обнулення Путіна»: протести в Росії на тлі голосування

Кілька сотень людей зібралися в центрі Москви на акцію протесту проти пропонованих змін до Конституції, голосування за які 1 липня завершилися в Росії. Серед поправок – «обнулення» президентських термінів Володимира Путіна, що дасть йому змогу знову балотуватися і залишатися при владі до 2036 року. Демонстрація відбулася мирно, люди змінювали одне одного в одиничних пікетах, по черзі тримаючи плакати біля пам'ятника Пушкіну. На площі було багато поліції, але проти протестувальників заходів не вживали. Акція протесту відбулася і в центрі Санкт-Петербурга. Жителі вимагали скасувати обнулення термінів чинного президента Володимира Путіна і не переписувати Конституцію.
1 липня в Росії головний день голосування за поправки до Конституції, був оголошений не робочим. Ділянки відчинилися вже 25 червня. Через коронавірус влада розтягнула голосування на тиждень, щоб на дільницях не було скупчення людей. Росіяни, які не встигли за минулий тиждень проголосувати у дворах, в автобусах, на дому або онлайн, в середу вирушили на ділянки.
У Конституцію РФ пропонується внести кілька сотень поправок. Серед інших, в основному документі може з'явитися згадка про Бога, поняття шлюбу як союзу чоловіка і жінки, а також може бути введений ряд соціальних норм. Крім того, зміняться повноваження прем'єр-міністра і обидвох палат парламенту, пропишуть також повноваження держради.
Поправки, серед іншого, дозволять Володимиру Путіну ще двічі обиратися на пост глави держави. Лідер країни не виключив, що скористається цією можливістю, якщо росіяни підтримають зміни. При цьому статусу референдуму це голосування не має. Громадяни можуть схвалити або відкинути тільки всі поправки разом.

У Москві в останій день голосування поліцейська роздає захисні маски протестувальникам, які вийшли на протест проти поправок до Конституції

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Київ, туризм, церковь, терроризм, война, НАТО, спорт, искусство, архитектура, полиция, животные, фотоконкурсы, Париж, фотопроект, Зеленский, Китай, Новый Год, город, пандемия, путешествия, ДСНС, фотография, природа, Нацгвардия, праздники, Донбасс, дизайн, акции, медицина, футбол, ВСУ, мода, карантин, обстрелы, Сергей Смоленцев, Верховная Рада, протесты, Дмитрий Дятлов, пейзажи, корабли, соревнования, Шахтер, самолеты, выставки, США, традиции, портрет, Війна, Путин, дети, Александр Зубко, стихийные бедствия, марш, зима, сборная Украины, столкновения, передовая, выборы, культура, Киевщина, Польша, технологии, Динамо, автомобили, Россия, Крым, живопись, ЗСУ, авиация, женщины, солдат, пляжи, оккупация, Україна, уикенд, Майдан, Киев, военная техника, #Євромайдан, митинги, Бахмут, музыка, люди, юмор, Одесса, фотоподборки, Львів, Порошенко, ВМС, политика, учения, коронавирус, фестивали, суд, пожары, Велика Британія, джаз, история, общество, мир