Робота українського протитанкового ракетного комплексу "Стугна-П" по бронетехніці Росії
23 серпня, виконуючи бойове завдання на одному з напрямків фронту, бійці 12-ї бригади спеціального призначення НГУ «Азов» з метою покращення тактичного положення провели заздалегідь ретельно сплановану операцію, в результаті якої штурмом були взяті одразу 4 позиції противника. В ході операції відзначились бійці 1-го батальйону спеціального призначення та бригадної артилерії, які проявили себе мужньо, рішуче та вкрай професійно. Силами артилерії та під час стрілецьких боїв було знищено 13 військовослужбовців противника, 12 було поранено. Також бійці бригади взяли в полон двох військових РФ, які були передані відповідним структурам для проведення подальших обмінів. В результаті наступальної операції вдалося покращити тактичне положення на глибину до 400 метрів та 500 метрів по фронту.
Без гучних святкувань та урочистих лінійок розпочався в Україні новий навчальний рік. Як саме розпочинати навчання Рада оборони кожної області визначала самостійно: головне, чим керувались чиновники, – безпека дітей. В областях, найбільше наближених до зони активних бойових дій, проводити заняття вирішили повністю дистанційно. Відносно спокійні міста керуються наявністю в навчальних закладах бомбосховищ.
Володимиру Шпіці-старшому днями 57. Зараз він на Донеччині. Щоранку застеляє ліжко: «Мене дід з дитинства привчив. Щоб день вдався». Потім іде на ранкову пробіжку, вмивається — та до роботи. Приймає доповіді від побратимів. Володимир Шпіка-молодший служить у штабі Львова — цього року бійця перевели зі східного напрямку. Чоловіки з династії військових, обоє пройшли АТО. «Найголовніше — це люди. Озброєння і техніка без людей — це просто купка металу. Людей треба берегти», — каже Шпіка-старший. Він застав різні часи армії: СРСР, перші роки незалежності, коли військо розкрадалася, початок АТО, коли армія була неготовою до нападу рф, трансформацію з 2016 року та нові тяжкі виклики та втрати після 24 лютого. Як воно — іти військовим, коли війна вже в тебе вдома? Які пам’ятні речі з АТО береже родина? Як українська армія змінилася з Другої світової до 2023-го? І що подобається чоловікам у їхній службі? Дивіться до Дня Незалежності документальний фільм hromadske «Зв’язок».
Зранку 22 серпня українська влада повідомила, що Збройні сили зайшли в село Роботине (Запорізька область). Це важливий населений пункт, важкі бої за який тривають вже третій місяць. В останні дні російські воєнкори почали писати про відступ військ РФ з цього села, хоча російське міноборони не підтверджує цю інформацію. Навпаки - наполягає, що саме РФ має успіхи коло цього населеного пункту. Дивіться перші кадри, які опублікувала 47 окрема механізована бригада ЗСУ із цивільними жителями села Роботине на Запоріжжі.
Юрій Бутусов: "Важкий штурм разом з бійцями 59-ї бригади: підірвався Хамві в якому я їхав з бійцями, підірвався танк, який нас підтримував, російська артилерія накрила нас на мінному полі, але штурмові групи 59-і бригади перегрупуватися та пішли на штурм знову, знищили опір та збили російський FPV дроні і взяли одну з важливих російських позицій на перехресті посадок, яка дозволяє нам йти вперед. У другій частині покажемо захоплену російську позицію та кинута озброєння. Ось так виглядають зсередини бою важкі кроки української піхоти, яка так важко звільнила від ворога ще одне велике поле та дві посадки".
о фармрынке
влажность:
давление:
ветер:
Контракти.UA