Видеоматериалы из московского СИЗО-6, женской тюрьмы, где содержатся солистки группы Pussy Riot.
Військові ЗСУ з різними ступенями травм, які потребують медичної допомоги, або направлення на реабілітацію, вистоюють по кілька днів у чергах біля військово-медичних установ, щоб потрапити до лікаря та пройти військово-лікарську комісію. У черзі до невропатолога у такому закладі у Львові записано понад 600 військовослужбовців. Електронна черга не створена, тому воїни самоорганізувалися та записуються у чергу на листочках. Пораненим бійцям, які втратили ногу, доводиться на 7 поверх підніматися пішки. До клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги Міністерства Оборони України у Львові знімальну групу Радіо Свобода не пропустили.
Бійці полку «Азов» ведуть вогонь із радянської гаубиці «Мста-Б» по позиціям російських військових під Бахмутом. За словами військових, армія РФ веде наступальні дії на цьому напрямку. Бахмут продовжує залишатися головною гарячою точкою на фронті. Бої за місто, в яких з російської сторони значну роль відіграють найманці угруповання Євгена Пригожина ПВК «Вагнер», тривають з липня 2022 року. Військові аналітики зазначали, що захоплення Бахмута має для Росії скоріше символічне значення, але не важливе зі стратегічної точки зору.
«Техніка не нова, вона радянська, а будь-яка техніка потребує обслуговування. За теперішніх погодних умов механізми виходять із ладу», — розповідає військовослужбовець 28-ї бригади «Варяг». САУ, на якій він працює, три доби перебувала в ремонті, а нині їде на передову продовжувати виконувати бойові завдання. Як працює артилерія 28-ї бригади.
Петро Волощенко із позивним "Стоун" напередодні нового року вивіз із Бахмута родину, у тому числі 7-річного Стасіка. Хлопчик сам познайомився із українським військовим. Петро потоваришував з дитиною і пообіцяв йому, що зможе вивезти хлопця та його сім'ю у безпечне місце, адже до будинку, де вони жили в Бахмуті, вже потрапляв російський снаряд і залишатися там надалі стало дуже небезпечно, російські військові були вже поряд. Зрештою за допомогою танків, дронів та стрільців вдалося евакуювати родину із передової до Чернівців. Військовий продовжує спілкуватися із хлопчиком. Станіслав попросив, щоб Петро став його хрещеним батьком. Зрештою, через місяць після евакуації "Стоун" приїхав з Бахмута до Чернівців.
Українська артилерія під Соледаром намагається стримати наступ російських військових, зокрема бійців приватної військової компанії «Вагнер», котрі наступають на цій ділянці фронту. Ситуація для українських Сил оборони тут ускладнюється щодня. Наразі головні шляхи до міста Бахмут уже прострілюються артилерією ворога, яка в останній тиждень тут теж активізувалась. Водночас українська артилерія працює здебільшого по скупченню живої сили, не даючи «вагнерівцям» зайняти ключові села, щоб ті не змогли наблизитись до головних шляхів, які ведуть у Бахмут. Якщо їм це вдасться — доступ до міста для Сил оборони ускладниться, як і забезпечення. hromadske побувало на позиціях реактивної артилерії однієї з танкових бригад. Підрозділ уже місяць працює на Донецькому напрямку. Переїхали сюди після звільнення правого берега Херсонщини, перед цим захистивши рідний Кривбас від наступу ворога. Тепер «Гради» танкової бригади допомагають своїй піхоті, котра стоїть на позиціях під Соледаром, щоб не допустити росіян до основних трас на Бахмут. Снаряди для РСЗВ артилеристи економлять, тож мусять бити точно в ціль. Хоча це й не основне завдання «Градів».
Не їхати по протез за кордон, а отримати його в Україні. За час широкомасштабного вторгнення потреба у протезуванні втрачених унаслідок обстрілів кінцівок значно зросла як серед військових, так і серед цивільних. У новому репортажі Мар'яни П'єцух дивіться історії пацієнтів, які спочатку намагалися отримати протез за кордоном, а врешті отримали його у Львові в центрі «Незламні».
Гармати FH-70 передали Україні одними з перших – як і американські гаубиці M777, ЗСУ отримали їх навесні. Цю артилерію калібру 155 мм передали дві країни – Естонія та Італія. Після місяців ведення інтенсивного вогню гармати продовжують працювати у складі артилерійської бригади на Запорізькому напрямку – навіть тут, де бойові дії спокійніші порівняно з Донбасом, артилеристи лише однією батареєю з шести гармат випустили понад 15 тисяч боєприпасів. Найбільш зносиму частину гармати – ствол, замінювати ще не доводилося, але окремі гармати втратили у боях, інші, враховуючи інтенсивність бойових дій, періодично ламаються. Частину поломок військові усувають самостійно, іншим доводиться викликати ремонтні команди. Бійці розповіли, як показали себе західні гармати калібру 155 мм у бойових діях та з якими проблемами доводиться стикатися на восьмому місяці їх використання у боях із російськими окупаційними військами в Україні. Автор: Роман Пагулич
59 окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка нині боронить східний напрямок. Допомагає їм у цьому техніка, яку українським військовим вдалося затрофеїти на півдні. Як трофейна «Мста-Б» працює по окопах росіян — у репортажі hromadske.
Вперше за багато років у селі Криворівня на Франківщині святкують Різдво 25 грудня. Люди зібралися на святкове богослужіння у церкві та співали традиційні колядки, незважаючи на те, що деякі захисники цього року зустріли свято на фронті, а є й загиблі на війні.
Українські танкісти на модернізованому Т-64 відпрацьовують по російським військовим та найманцям групи «Вагнера» під Бахмутом. Вогонь ведуть з закритої вогневої позиції за координатами БПЛА. Під час масованих штурмових дій противника танкісти виїжджають на бойові завдання безпосередньо на передову - там висока концентрація протитанкових керованих комплексів і артилерії, яка накриває будь-яку бронетехніку, що затримується там надовго, тому завдання виконують максимально швидко. Російські військові, за словами танкістів, на цьому напрямі бронетехніку майже не використовують через насиченість української оборони різноманітними ПТРК. Автор: Роман Пагулич
о фармрынке
влажность:
давление:
ветер:
Контракти.UA