Юрий Шевчук приехал поддержать протестующих российских дальнобойщиков
Чи входять Російський добровольчий корпус та Легіон «Свобода Росії» офіційно до ЗСУ? Звідки вони мають зброю? Хто ініціатор білгородської операції цих підрозділів та яка її головна мета? Як у Кремлі відреагували на події у відповідь? Чи будуть вони мати значення для зміни ситуації на фронті, а також розпочатися не тільки в Росії, а й на території сусідньої Білорусі? Відповіді на ці та інші питання в ексклюзивному інтерв'ю Радіо Свобода із представником Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
Першу прес-конференцію після прориву на територію Росії провели представники РДК та Легіону «Свобода Росії». З журналістами вони зустрілися на півночі України, неподалік російського кордону. З собою учасники операції привезли трофейну техніку – БТР. На території Росії військові РДК та Легіону перебували 24 години. Говорять, це була проба власних сил. Контролювати ж територію, на якій було здійснено військову операцію, зараз не в змозі, але цілей своїх досягли, сказали вони. Учасники операції кажуть, що продемонстрували росіянам, що «путінський режим» не контролює власну територію та не може захистити своїх громадян. Також вони наголосили – значних втрат не мають: загалом за операцію двоє загинули, ще 10 було поранено. Як РДК, так і Легіон, за їхніми словами, планують і надалі здійснювати операції з проникнення на територію Росії. Раніше спікер Володимира Путіна Дмитро Пєсков сказав, що президент РФ поінформований про «спробу прориву до Білгородської області українських диверсантів». Як повідомила Російська служба Радіо Свобода, 23 травня Міноборони Росії заявило, що під час операції проти збройних загонів у Білгородській області було вбито понад 70 їхніх бійців та знищено значну кількість бойової техніки та транспортних засобів. У російських телеграм-каналах було поширене відео, де зображено тіла вбитих людей у камуфляжній формі. Перевірити інформацію з незалежних джерел у стані війни неможливо.
Губернатор Білгородської області Росії В'ячеслав Гладков зранку 23 травня заявив, що жителям Грайворонського округу, «які, дякую їм велике, тимчасово залишили свої будинки, повертатися поки не варто». Про це Гладков написав у своєму телеграм-каналі, додавши, що «продовжується зачистка території міністерством оборони спільно з силовими структурами». 22 травня. Заява представників української розвідки: Влада РФ проводить «термінову евакуацію» ядерних боєприпасів зі сховища, розташованого в Білгородській області на тлі операції «Російського добровольчого корпусу» та «Легіону Свобода Росії», йдеться у заяві. Джерела Радіо Свобода у самих підрозділах РДК та Легіону відповіли, що мета «звільнення Росії від Путіна». Вдень 22 травня губернатор Білгородської області Росії В'ячеслав Гладков стверджував, що на територію Грайворонського округу Білгородської області РФ, яка є прикордонною з Україною, зайшла «диверсійно-розвідувальна група ЗСУ». Цьому передували повідомлення про бойові зіткнення на українсько-російському кордоні між Білгородською областю Росії та Харківщиною, яке розповсюджували російські та українські паблики. Президенту РФ Володимиру Путіну силовики доповіли про ситуацію. Спікер Путіна Дмитро Пєсков сказав, що президент РФ поінформований про «спробу прориву до Білгородської області українських диверсантів». В ексклюзивному коментарі Радіо Свобода представник «російської збройної опозиції» Олексій Барановський підсумував, скільки населених пунктів РФ опинилося під контролем РДК та Легіону на 22 травня 2023 року, як довго вони їх можуть утримати і чому. А також, як загалом працюють російські партизани. За словами Барановського, бої між ними та силовиками РФ тривали, зокрема, і станом на момент запису цього коментаря.
Російські військові з ПВК "Вагнер" заявили, що повністю захопили Бахмут. Однак в Україні ці заяви заперечують. Що ховається за конфліктними сигналами довкола зруйнованого міста?
Стабпункт 10-ї гірсько-штурмової бригади розташований за кілька кілометрів від фронту. Це — перша точка, куди вивозять поранених бійців із передової. Найчастіше військових привозять уночі, бо намагатися вивезти поранених удень — майже як підписати собі смертний вирок, кажуть медики. росіяни полюють на тих, хто вивозить «трьохсотих». hromadske провело два дні з медичною ротою 10-ї бригади. Автори — Ксюша Савоскіна, Олексій Нікулін.
У час жорстоких боїв на Сході України, де росіяни намагаються оточити Бахмут, Збройні сили України тримають оборону. На суші і в небі. Журналісти ВВС отримали рідкісний доступ до підрозділу штурмових вертольотів. Під час бойових завдань вони літають низько - в метрі або двох над землею. Репортаж кореспондентки ВВС Орли Герін.
До початку повномасштабного вторгнення Юлія Волкова та Сергій Якимчук із двома синами жили у Маріуполі. Жінка служила у поліції, її чоловік – в «Азові». Російське вторгнення розділило сім'ю у лютому 2022-го. Поки Сергій тримав оборону міста, Юлія з дітьми за першої нагоди зважилася виїхати з оточеного російськими військами Маріуполя. З собою взяла лише ноутбук та поліграф, яким заробляла на життя останніми роками. Переїхавши до столиці, жінка повернулася до роботи поліграфологом та тестувала російських військовополонених на факти цивільних вбивств під час окупації Київської області. Деякі обстежені нею військові РФ вже одержали вироки.
11 тисяч чоловіків затримали українські прикордонники за рік повномасштабного вторгнення, які намагалися в обхід пропускних пунктів перетнути кордон. Тобто лісами, горами та річками. 23 березня уже п'ятнадцятий чоловік за цей рік втопився у стрімкій та холодній Тисі, по якій проходить україно-румунський та україно-угорський кордон. Ще троє осіб призовного віку загинули в горах, не розрахувавши свої сили.
Колишній президент США Дональд Трамп прибув до суду Нью-Йорка, де йому офіційно висунуть звинувачення у фінансових махінаціях. Після прибуття до суду Трамп здався владі та був формально заарештований, після чого у нього мають взяти відбитки пальців та сфотографувати. Деталі від кореспондента Голосу Америки Остапа Яриша.
Знімальна група ВВС першою побувала на борту гелікоптера Sea King – два таких літальних апарати Україні передала Велика Британія. На черзі третій. Гелікоптер – не новий, йому близько 40 років. Однак фахівці кажуть: це аж ніяк не завадить виконувати завдання. Джеймс Ландейл поспілкувався із українським пілотом і відправився із ним на патрулювання.
Імперія дурних понтів: висновки у зв’язку з Білгородською спецоперацією
влажность:
давление:
ветер:
Контракти.UA