Опрос показал срез мнений и силу кремлевской пропаганды, хотя здравый смысл все еще жив.
Українська артилерія під Соледаром намагається стримати наступ російських військових, зокрема бійців приватної військової компанії «Вагнер», котрі наступають на цій ділянці фронту. Ситуація для українських Сил оборони тут ускладнюється щодня. Наразі головні шляхи до міста Бахмут уже прострілюються артилерією ворога, яка в останній тиждень тут теж активізувалась. Водночас українська артилерія працює здебільшого по скупченню живої сили, не даючи «вагнерівцям» зайняти ключові села, щоб ті не змогли наблизитись до головних шляхів, які ведуть у Бахмут. Якщо їм це вдасться — доступ до міста для Сил оборони ускладниться, як і забезпечення. hromadske побувало на позиціях реактивної артилерії однієї з танкових бригад. Підрозділ уже місяць працює на Донецькому напрямку. Переїхали сюди після звільнення правого берега Херсонщини, перед цим захистивши рідний Кривбас від наступу ворога. Тепер «Гради» танкової бригади допомагають своїй піхоті, котра стоїть на позиціях під Соледаром, щоб не допустити росіян до основних трас на Бахмут. Снаряди для РСЗВ артилеристи економлять, тож мусять бити точно в ціль. Хоча це й не основне завдання «Градів».
Запеклий стрілецький бій на мінімальній дистанції, адреналін, напруга, що відчувається крізь екран і справжні емоції бійців 3-ї окремої штурмової бригади під час виконання бойового завдання у Бахмуті. Публікуємо без монтажу й цензури повну версію відео штурму позицій вагнерівців бійцями 2-го батальйону бригади. Знищені окупанти, захоплені трофеї – результат успішно здійсненої бойової операції, попри те, що штурмовикам підрозділу працювати доводиться на найважчому напрямку фронту. Як все було – дивіться у відео.
Як працювала Путінська стратегія залякування і коли лідери країн Заходу перестали боятися Москву. Коментує військовий експерт Сергій Грабський
Силам територіальної оборони заборонили використання особистого транспорту для службових цілей, а вже наявні автомобілі, передані волонтерами та благодійними організаціями – потрібно поставити на баланс частин. Таке розпорядження поки стосується лише Оперативного командування «Північ», однак самі військові не виключають, що надалі такі обмеження торкнуться й інших. Анастасія Середа розбиралася, що стало причиною такого указу від Міноборони і які можуть бути наслідки.
Зранку 24 лютого російські ракети вдарили по аеродрому в Новому Калинові на Львівщині. 12 окрема бригада армійської авіації імені генерал-хорунжого Віктора Павленка, яка там базувалася, до нападу росії підготувалася: у ніч атаки гвинтокрили передислокували, і за словами військових, уся авіація вціліла. З самого початку вторгнення військові пілоти виконували бойові завдання: перевозили зброю, знищували російську техніку та особовий склад на Київщині, опісля — працювали на Донеччині. Та найскладнішою операцією для льотчиків став прорив на «Азовсталь», коли Маріуполь уже був оточений. За участь у цій операції військових 12 бригади, які виконували польоти, нагородили званням «Герої України». Вони доставили захисникам «Азовсталі» медикаменти, їжу та зброю, а звідти евакуювали тяжко поранених. А втім, не всі військові повернулися із небезпечного завдання.
Не їхати по протез за кордон, а отримати його в Україні. За час широкомасштабного вторгнення потреба у протезуванні втрачених унаслідок обстрілів кінцівок значно зросла як серед військових, так і серед цивільних. У новому репортажі Мар'яни П'єцух дивіться історії пацієнтів, які спочатку намагалися отримати протез за кордоном, а врешті отримали його у Львові в центрі «Незламні».
Гармати FH-70 передали Україні одними з перших – як і американські гаубиці M777, ЗСУ отримали їх навесні. Цю артилерію калібру 155 мм передали дві країни – Естонія та Італія. Після місяців ведення інтенсивного вогню гармати продовжують працювати у складі артилерійської бригади на Запорізькому напрямку – навіть тут, де бойові дії спокійніші порівняно з Донбасом, артилеристи лише однією батареєю з шести гармат випустили понад 15 тисяч боєприпасів. Найбільш зносиму частину гармати – ствол, замінювати ще не доводилося, але окремі гармати втратили у боях, інші, враховуючи інтенсивність бойових дій, періодично ламаються. Частину поломок військові усувають самостійно, іншим доводиться викликати ремонтні команди. Бійці розповіли, як показали себе західні гармати калібру 155 мм у бойових діях та з якими проблемами доводиться стикатися на восьмому місяці їх використання у боях із російськими окупаційними військами в Україні. Автор: Роман Пагулич
Вперше за багато років у селі Криворівня на Франківщині святкують Різдво 25 грудня. Люди зібралися на святкове богослужіння у церкві та співали традиційні колядки, незважаючи на те, що деякі захисники цього року зустріли свято на фронті, а є й загиблі на війні.
59 окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка нині боронить східний напрямок. Допомагає їм у цьому техніка, яку українським військовим вдалося затрофеїти на півдні. Як трофейна «Мста-Б» працює по окопах росіян — у репортажі hromadske.
Українські танкісти на модернізованому Т-64 відпрацьовують по російським військовим та найманцям групи «Вагнера» під Бахмутом. Вогонь ведуть з закритої вогневої позиції за координатами БПЛА. Під час масованих штурмових дій противника танкісти виїжджають на бойові завдання безпосередньо на передову - там висока концентрація протитанкових керованих комплексів і артилерії, яка накриває будь-яку бронетехніку, що затримується там надовго, тому завдання виконують максимально швидко. Російські військові, за словами танкістів, на цьому напрямі бронетехніку майже не використовують через насиченість української оборони різноманітними ПТРК. Автор: Роман Пагулич
о фармрынке
влажность:
давление:
ветер:
Контракти.UA