НОВОСТИ ДНЯ: Вместе с жарой в Украину идут дожди и грозы  Штатам следует признать Украину основным союзником вне НАТО – Ходжес  Креминь призывает готовиться к экзаменам по украинскому по правописанию 2019 года  Украину зальет дождями и грозами: появился свежий прогноз погоды  В Украине планируют отказаться от «писем счастья» для водителей  В Раду проходять чотири політсили – опитування  Медведчуку придется пройти через суд — Офис Президентавсе новости дня
22.03.2021 228

У МВФ заявили про ризики для світової економіки

У МВФ заявили про більш швидке відновлення світової економіки, але воно нерівномірне, і є тривожні ознаки зростання розриву між розвиненими та економіками, що розвиваються.

Про це заявив перший заступник голови Міжнародного валютного фонду Джеффрі Окамото.

Світова економіка відновлюється швидше, ніж очікувалося, але ризики все ще залишаються, наприклад, поширення нових штамів коронавірусу, заявив Окамото.

Окамото повідомив, що в січні прогнозувалося зростання світової економіки у 2021 році на рівні 5,5%. Однак з'являються перспективи прискореного відновлення завдяки додатковому бюджетному стимулюванню, особливо в США, і перспективам більш масштабної вакцинації.

Разом з тим він зазначив, що відновлення глобальної економіки було "неповним і нерівномірним".

"Воно неповне у зв'язку з тим, що, попри більш швидке, ніж очікувалося, відновлення в другій половині 2020 року, ВВП в більшості країн залишається істотно нижчим за докризові показники", — пояснив він.

Китай вже значною мірою завершив своє відновлення, повернувшись до докризових рівнів зростання, випереджаючи всі великі економіки, але за його межами є тривожні ознаки того, що розрив між розвиненими економіками, та такими, що ще розвиваються зростає.

За прогнозом МВФ, сукупний дохід на душу населення в країнах з ринковою економікою і в країнах, що розвиваються, за винятком Китаю, в період між 2020 і 2022 роком буде на 22% нижче, ніж якби пандемії не було. "Це призведе до того, що з початку пандемії за межею бідності опиняться майже 90 млн осіб", — заявив Окамото.

Він додав, що, "невизначеність щодо економічного відновлення виключно велика". Невідомо, наскільки затягнеться криза у сфері охорони здоров'я, а доступ до вакцин як і раніше досить нерівномірний як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються.

"Країни з низьким рівнем доходу можуть не побачити масштабної вакцинації до 2022 року, і це і є проблема: ця пандемія закінчиться насправді тільки тоді, коли вона закінчиться для всіх", — заявив Окамото. Іншим ризиком він назвав поширення нових штамів коронавірусу, "які загрожують знизити ефективність існуючих вакцин і підірвати або уповільнити процес відновлення".

Оценка материала:

5.00 / 1
У МВФ заявили про ризики для світової економіки 5.00 5 1
Бизнес / Рынки и компании
22.03.2021 228
Еще материалы раздела «Рынки и компании»